Najtrudniej poznać samego siebie

Czym jest pozytywne myślenie

Czym jest pozytywne myślenie

w prawdziwie/świadomie/zdrowotnie

Czym jest pozytywne myślenie? Pozytywne myślenie, czyli optymistyczne nastawienie do życia to praktyka skupiania się na dobru. Ma to niewątpliwie duży wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne oraz dobrostan ogólny. Nie oznacza to oczywiście, że ignorujemy rzeczywistość lub lekceważymy problemy w niej istniejące. Oznacza po prostu, że podchodzimy do dobra i zła, które zauważamy w sposób pozytywny, że jednak wszystko będzie dobrze i tyle.

Czym jest pozytywne myśleniePozytywne myślenie

Pozytywne myślenie, a raczej niemyślenie negatywnie daje nam zdecydowane duże korzyści. Wydłuża nasze życie, chroni nas przed zawałami, poprawia zdrowie fizyczne. Daje nam większą odporność na choroby, obniża ciśnienie krwi, pozwala nam na zarządzanie stresem i zwiększa tolerancję bólu. Dzięki pozytywnemu myśleniu możemy być bardziej kreatywni, umiemy rozwiązywać własne problemy, myśli nam się lepiej i jaśniej, mamy lepszy nastrój, lepsze umiejętności radzenia sobie w życiu, a co najważniejsze chroni nas przed depresją.

Ludzie pozytywnie nastawieni, na ogół prowadzą zdrowy tryb życia właśnie przez to optymistyczne spojrzenie. Dzięki medytacji pozytywnego myślenia budujemy niejako odczucie bardziej pozytywnych emocji. A dzięki temu pomaga nam to radzić sobie z chorobami i łagodzi depresję. Poza tym pozytywne nastawienie powoduje, że jesteśmy mili, uśmiechnięci, radośni i szczęśliwi. Cóż dodać, cóż ująć? Wiele praktyk duchowych wzmaga to pozytywne myślenie, umożliwia jego przyswojenie i wprowadzenie w działanie. Ale trzeba chcieć.

Czymże to pozytywne myślenie jest?

Gdy dana sytuacja cieszy nas i raduje, nie pozwól aby cokolwiek zburzyło ten stan. Nie bądź wówczas małostkowy, upierdliwy i dociekliwy zwłaszcza w tematach ci nieprzychylnych. Nie dopuść, aby twoją radość przesłoniły irytacja lub frustracja. Abyś zapominał o dobrej zabawie. Pod żadnym pozorem nie możesz wziąć na siebie winy za coś złego co się wówczas wydarza. Ta chwila radości nie może stać się dla ciebie rozczarowująca. Nie snuj też przypuszczeń negatywnych i katastroficznych. Wszystko wszak będzie dobrze, a jak nie będzie to i tak możesz to zignorować. Wcale nie musisz brać wszystkiego dosłownie i do siebie.

Czym jest pozytywne myślenie – Podsumowanie:

Gdy zauważasz w sobie myśl negatywną, postaw jej na przeciw pozytywną i skup się w ten sposób na pozytywach. Odpuszczaj złe tematy, aby nie zdołować swych myśli i aby te złe myśli nie przerodziły się w czyny. Uśmiechaj się ile możesz i kiedy możesz. Szukaj więcej humoru w życiu, niż negatywności. Spędzaj czas z ludźmi, którzy cię rozśmieszają i tonują twoje negatywne zapędy. Zawsze próbuj zauważać i doceniać dobre strony danej sytuacji. Prowadź dziennik wdzięczności aby wykształcić w sobie nawyk dostrzegania dobra w swoim życiu. Wizualizuj pozytywy – wszak robisz to dla siebie.

PS. Optymista ma więcej pozytywnych myśli i czerpie z tego korzyści. Pesymista cierpi. – August Witti

najnowsze z prawdziwie

Duchowość kwantowości

Duchowość kwantowości. Odkrycie fizyki kwantowej na nowo zdefiniowało sposób, w jaki postrzegamy
trójkąt dramatyczny

Trójkąt dramatyczny Karpmana

Trójkąt dramatyczny jest dobrze znanym modelem psychologicznym. Sporo ludzi powiela ten odwieczny, choć
Translate »
idź do góry