Najtrudniej poznać samego siebie

Pozytywne nastawienie do życia

Pozytywne nastawienie do życia

w prawdziwie/świadomie/zdrowotnie

Pozytywne nastawienie do życia. Pozytywność przede wszystkim polega na życiu chwilą, zaś bycie pozytywnym jest kwestią świadomego wyboru. Co prawda większość z nas doświadcza wielu negatywnych myśli dziennie, jednak tęsknimy za błogim i wesołym życiem. Trudno nam zmienić nasze negatywne myśli i nawyki, ale dobrą wiadomością jest to, że wszystko mija i możemy przezwyciężyć ten nasz wzorzec. Tym bardziej, że aby odnieść sukces, musimy się nauczyć myśleć pozytywnie. Nie ma innej drogi.

Pozytywne nastawienie do życiaPozytywne nastawienie do życia

Weź życie w swoje ręce i je opanuj. Manifestuj swoje marzenia, pragnienia i ciesz się wewnętrznym spokojem, a uśmiech na co dzień ci w tym pomoże. Pierwszym co musimy zrobić jest skupienie się na swoich mocnych stronach zamiast na słabościach. Naszym celem jest dążność do poprawy naszego samopoczucia, poprzez optymistyczne myśli, mowę i zachowanie. Naszym celem nie jest tłumienie niezdrowych myśli, ale lepsze zrozumienie, co pozwala nam poprawić nasze samopoczucie. Myśli tworzą nasze uczucia, a zmiana naszych myśli zmienia to jak się czujemy. Zrozumieć to i wdrożyć to podstawa sukcesu.

Pozytywne nastawienie do życia – Sposoby:

Świadomość i akceptacja

Kluczowym krokiem zmiany naszej negatywności jest świadomość. Należy sobie uświadomić, że istnieje w nas  również podział na życie wewnętrzne i zewnętrzne. Wówczas świadomość zezwala nam na akceptację siebie i wzmacnia nasze postanowienia. Gdy nasza podświadomość, poprzez nasze świadome działania, zaakceptuje swoją obecną rzeczywistość, możemy bez wysiłku wspierać nasze pozytywne myśli i emocje. Świadome działania są poparte miłością własną i chęcią szczęśliwego życia. To ciągłe poszukiwania i zmiany nawyków w celu większej aprobaty własnej osoby i stania się człowiekiem jakim chcemy, nie zaś jakiego nas zaprogramowano.

Porzuć myśl

Nasze myśli są świadomymi wyborami i bywa, że wahają się od bardzo negatywnych po skrajnie pozytywne. Lecz nie możemy dopuścić do podążania tropem myśli, gdyż życie szybko nabierze rozpędu, nie koniecznie pozytywnego. Dlatego też wszelkimi sposobami musimy porzucić myślenie. Jednym z najlepszych narzędzi jest uważność. To ona pozwala nam powrócić do chwili obecnej. Zadajmy sobie pytanie “co ja teraz robię?”. W tym momencie wracamy do chwili obecnej tego, co robisz w tym czasie. Ot i cała idea porzucenia myśli.

Musisz sobie odpuścić

Aby być pozytywnym, należy o tym stale pamiętać, przynajmniej do momentu, aż nasza podświadomość się tego nauczy. Większość z nas nie jest nieszczęśliwa z powodu naszych niewłaściwych działań, a z powodu złego doboru wypowiedzianych słów i niewłaściwej kontemplacji myśli. Trzymanie się naszych nieprzyjemnych wspomnień, myśli lub emocji i martwienie się o przyszłość jest niezdrowym dla nas przyzwyczajeniem. Zaś prawdziwa siła tkwi w odpuszczeniu przeszłości i przyszłości oraz skierowaniu naszej uwagi na chwilę obecną. Trwanie w przeszłości i wyobrażenia przyszłości rujnują nasz spokój.

Należy być wdzięcznym

Negatywne myśli to te, które ściągają nas i kuszą do retrospekcji i zbyt często sprawiają, że zapominamy o tym co teraz. Rodzą się ze strachu przed nieznanym lub we wspomnieniu niekorzystnych sytuacji. Wdzięczność pomaga nam je przezwyciężyć lub zmienić w pozytyw. Warto wspomóc się zapisem tego, za co jesteśmy wdzięczni. Istotnym jest też prowadzenie medytacji opartej na wdzięczności.

Liczy się życzliwość

Gdy wypełniamy nasz świat dobrocią, generujemy efekty falowe, rozprzestrzeniające się w naszej świadomości, w naszym wewnętrznym świecie. To z kolei zmienia stopniowo nasz zewnętrzny świat. Uświadamiamy sobie wówczas, że nasz świat zewnętrzny jest odbiciem naszego świata wewnętrznego. A to przecież są nasze myśli, pragnienia i emocje, które budują nasz wewnętrzny świat. Dlatego też należy je opanować. Zauważamy wówczas, że nasze pozytywne postawy są jak magnes, który ma zdolność przyciągania pozytywności w świecie zewnętrznym.

Uśmiech dla lepszego życia

Kiedy się uśmiechamy, wspieramy i wzmacniamy pozytywne myśli, to natychmiastowo poprawia się nasz nastrój. Możemy wspomóc się przywołaniem przyjemnych wspomnień i ponownym przeżyciem emocji z nimi związanych. Chmury gęstych emocji nie pozwalają nam na radość. Aby to przezwyciężyć, należy podjąć starania, by to zmienić. Kilka pozytywnych ćwiczeń, a zmiana naszych energii przywróci uśmiech na naszych twarzach. A przecież to już optymizm.

Pozytywne nastawienie do życia – Podsumowanie:

Siła naszych myśli jest przeogromna i może nas zniszczyć albo uszczęśliwić. Myśli mają moc tworzenia pozytywnego świata wewnętrznego i zmiany naszego spojrzenia na życie. Istnieje też silna więź wewnętrzna, łącząca pozytywne myślenie z odnalezieniem pasji, życiem w teraźniejszości, wdzięczności, życzliwości, uważności i prowadzenie radosnego życia. Ale aby to osiągnąć, musimy pielęgnować te pozytywne cechy i wytrwale je realizować. To z pewnością pomoże nam rozwijać nasze szczęście i dobre samopoczucie.

PS. Człowiek może być największym swoim wrogiem i przyjacielem. Ale tego kim się staniemy, musimy się nauczy. – August Witti

__________________
#PozytywneNastawienie

najnowsze z prawdziwie

Medycyna chińska

Medycyna chińska

Tradycyjna medycyna chińska (TCM) powstała w starożytnych Chinach i ewoluowała przez tysiące
Jak zacząć działać

Jak zacząć działać

Jak zacząć działać? Z racji tego, że człowiek podąża, potrzebą ludka jest
Translate »
idź do góry