Najtrudniej poznać samego siebie

Prąd z lodówki

w innowacyjnie/polsko/topowo

Otóż moi mili w Krakowie w firmie Małopolskiego Centrum Odnawialnych Źródeł Energii “BioEnergia” skonstruowano urządzenie produkujące prąd. Jest ono wielkości lodówki i może stanąć wszędzie. Można dzięki niemu produkować prąd i płacić 30% obecnie ponoszonych kosztów zakupu tego nośnika energii, bez zanieczyszczania atmosfery, bez trujących dymów czy organicznych resztek. Mało tego produktem ubocznym jest w urządzeniu jedynie czysta woda, tak ważna do życia. Oto proszę Państwa …

prąd z lodówki :D.

prąd z lodówkiDo produkcji prądu za pomocą tego urządzenia, mogą być wykorzystywane biopaliwa lub paliwa ciekłe np. gaz ziemny. Urządzenie może gromadzić nadwyżki energii, w celu późniejszego wykorzystania. “Zamysłem jest stworzenie takiej możliwości, żeby w ciągu kilku najbliższych lat, każdy mógł kupić takie urządzenie i uniezależnić się od dostaw prądu z sieci” – mówi Grzegorz Wcisło /konstruktor, adiunkt na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie i właściciel Małopolskiego Centrum Odnawialnych Źródeł Energii “BioEnergia”. “Urządzenie jest całkowicie bezpieczne, żadne burze czy awarie systemów energetycznych nie stanowią niebezpieczeństwa. Pracuje cicho, tak że spokojnie może stać np. w kuchni i nie będzie przeszkadzało domownikom” – np. koło lodówki :D.

Ostatnimi laty bardzo dużo mówi się o produkcji energii elektrycznej przez elektrownie wiatrowe i kolektory fotowoltaiczne, niestety to prawdopodobnie schyłek tych technologii. Przyczyną jest fakt, że do produkcja energii elektrycznej z wiatru i słońca, potrzebna jest odpowiednia pogoda i warunki atmosferyczne. Wobec powyższego takie rozwiązania energetyczne są nieprzewidywalne. Mamy do czynienia z dużymi wahaniami w produkcji, a urządzenia i sieci potrzebują jednak stałej dostawy prądu. Prąd trudno też jest magazynować, musi on być produkowany i zużywany na bieżąco. Ponadto same konwencjonalne elektrownie nie są w stanie szybko reagować i w krótkim czasie zwiększyć produkcję energii elektrycznej. Zatem ta alternatywa wydaje się być konieczna i nieodzowna w najbliższej przyszłości.

“BioHydrogen” już dzisiaj został obsypany międzynarodowymi nagrodami i medalami, a co ważniejsze, zainteresowała się tym urządzeniem Komisja Europejska. Trudno przewidzieć rezultat zainteresowania, ale niechybnie jest to rewelacyjny pomysł i bardzo pożądane urządzenie. Sam jestem bardzo zainteresowany tym urządzenie, jego kupnem i eksploatacją, dlatego będę śledził poczynania BioEnergi i dostępność tego urządzenia. Jeszcze tylko nowoczesny design i jazda :D.

Więcej o firmie “BioEnergia” na stronie www.bioenergia.krakow.pl

PS. Mądrość w grun­cie rzeczy to tyl­ko oczyszczo­na ener­gia szczęścia.

________________
#EnergiaElektryczna

najnowsze z innowacyjnie

Koherencja Ziemi

Koherencja Ziemi

Koherencja Ziemi, czyli spójność jest dosyć dużym naukowym zagadnieniem. Dotyczy wzajemnego powiązania
Świat jest hologramem

Świat jest hologramem

Świat jest hologramem. Odwieczne pytanie “Skąd pochodzimy – dokąd zmierzamy” wydaje się
Fizyka kwantowa w pigułce

Fizyka kwantowa w pigułce

Fizyka kwantowa w pigułce, pięknie podany i napisany artykuł, felieton, zestawienie, nie
Translate »
idź do góry