Najtrudniej poznać samego siebie

Prawda i szczerość na topie

Prawda i szczerość na topie

w prawdziwie/świadomie/zdrowotnie

Bycie w zgodzie z prawdą jest trudne i wymaga rozwiązania wielu wewnętrznych problemów i konfliktów, które prawdą nie są. Trzeba wewnętrznej odwagi, pokory, wrażliwości, samodyscypliny, inteligencji emocjonalnej i elastyczności. A nade wszystko uważności i bycia tu i teraz. Przebudowa tego wszystkiego wymaga świadomości, a tę musimy rozwinąć. Prawda jawiąca się coraz bardziej, staje się naszą ideologią.

Prawda i szczerość na topie.

Prawda i szczerość na topieCzłowiek trzyma się swoich przekonań, mimo iż wiele z nich jest fałszywych. Gdy potwierdzamy nasze, nie rzadko fałszywe przekonania, doświadczamy zadowolenia /dopamina/. Zaś otwarta konfrontacja z mylnymi przekonaniami o sobie i świecie powoduje złe samopoczucie i negatywne emocje. Gdy zgadzamy się z własną prawdą o sobie i świecie, rozwijamy fałszywe przekonania. Zaś każdorazowe odkrycie niewygodnej prawdy nie daje wewnętrznego zadowolenia. Dlatego trwamy przy swoich przekonaniach, mimo iż w głębi czujemy ich bezsens i fałsz.

Nie potrafimy być kochający i dobrzy dla innych, bo nie wiemy co jest prawdziwe, subiektywnie i obiektywnie. Wewnętrzna zmiana przekonań objawia się zmianą poczucia siebie, ale też zmianą zaufania, bezpieczeństwa, przynależności i naszego przetrwania. Dlatego tak mocno trzymamy się swoich /mylnych/ przekonań. Gdy zaś nie sięgamy do naszej duchowości i empatii, nie dbamy o naszą wspólną Ziemię i o innych, tylko o samych siebie. Ale w dalszej konsekwencji sami siebie krzywdzimy, gdyż stanowimy niezaprzeczalną jedność ze wszystkim, a wszelkie egoistyczne działanie nas od tego odwodzi.

Uczciwość i prawda prowadzą nas na ścieżkę świadomej transformacji. Uwalniamy się od wyniosłości ego i stajemy się bardziej ludzcy. I mimo trudu, wkraczamy na ścieżkę duchowego rozwoju. Ta obiektywna prawda wzywa nas do zmian i właśnie rozwoju. Gdy zaś świadomie się rozwijamy, praktykujemy uzdrawianie emocjonalne, dobre myślenie i troszczymy się o większe dobro, wówczas pełniej zamieszkujemy nasze doczesne ciała. To zaś łączy nas z ciałem Ziemi i możemy je traktować z taką samą uczciwością, z jaką traktujemy siebie. Duchowość zaczyna się od rozwoju naszego wewnętrznego człowieczeństwa i starannie pielęgnowanej miłości.

Gdy dopasowujemy do siebie nasze subiektywne i obiektywne prawdy, zaczynamy żyć w większej harmonii ze sobą i każdą inną żywą istotą. Czy może być coś lepszego dla nas niż harmonia, szczęście, zdrowie i miłość? Ta bezwarunkowa miłość wydaje się być trudną. Ale czy znasz coś lepszego niż wewnętrzny spokój, zadowolenie i pokój? Jednak nie tego nas uczą wzywając do nieustannej rywalizacji, alienacji i odosobnienia. Człowiek jest zwierzęciem stadnym i w samotności ginie. Poprzez rozwój duchowy własnej świadomości staje się natomiast pełny, wyzbyty strachu i zakłamania.

PS. Człowiek, który kłamie, nie ma w duszy nic świętego. Prawda jest cenniejsza od wszystkiego.

______
#Prawda

Hits: 217

Tags:

najnowsze z prawdziwie

Czym jest motywacja

Czym jest motywacja

Czym jest motywacja? To stan gotowości do podjęcia określonego działania, wzbudzony potrzebą
Życie jest magiczne

Życie jest magiczne

To, że życie jest magiczne, wiem to od zawsze, od nowości. Najpierw
Każdą rzecz jaką zrobisz

Każdą rzecz jaką zrobisz

Każdą rzecz jaką koło siebie zrobisz. Wszędzie tam gdzie poświęcasz czas swojemu
Translate »
idź do góry