Najtrudniej poznać samego siebie

Prawda nas wyzwoli

Prawda nas wyzwoli

w prawdziwie/świadomie/topowo

Prawda nas wyzwoli. Covid-19 eksponuje nierówności społeczne gdziekolwiek się pojawi. Okazuje się, że nasza wspaniała demokracja jest do bani, bo są równi i równiejsi, a to już demokracją nie jest. Wkrótce jak sądzę spowoduje to zamieszki społeczne, włącznie z powstaniami i rewolucjami w całym demokratycznym świecie. Na oko, to już się dawno zaczęły. Tym razem nie są to lokalne incydenty, ale ruch ogólnoświatowy w obronie demokracji, praw i przeciw niesprawiedliwości. Niepokoje społeczne narastały już na całym świecie zanim pojawił się Covid-19. Już w 2017 r. odnotowano ok. 100 dużych protestów antyrządowych w krajach demokratycznych europy i stanów. Zaś w takich krajach jak Sudan i Boliwia odbyło się ok. 20 takich protestów, które obaliły przywódców, a kilka z nich zostało brutalnie stłumionych.

Prawda nas wyzwoliPrawda nas wyzwoli

Póki co Covid-19 tłumi większości niepokojów, ponieważ rządy państw zmuszają swoich obywateli do nie wychodzenia na ulice i wprowadzają zakaz gromadzenie się w grupach. Ale w naszych domostwach za drzwiami narastają tragedie, traumy i cierpienie. W taki oto sposób koronawirus uwypukla nierówności zarówno między obywatelami, jak i krajami, jak w przypadku UE.

A prawda jest przytłaczająca i nieznośnie smutna. Im twoje uposażenie jest mniejsze, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że będziesz pracować zdalnie. Bez opieki, oszczędności i ubezpieczenia zdrowotnego pracownicy niższego szczebla stracą pracę. Stracą ją również ci, którzy nie mają wprawy w posługiwaniu się komputerem i internetem. Zagrożone są osiedla i duże skupiska ludzi, jak w przypadku USA, gdzie dyskryminowana i biedna część społeczeństwa przeżywa niesamowite trwogi i umiera.

W krajach europy gospodarstwa domowe o wysokich dochodach mają dwu, trzy, a nawet kilkakrotnie więcej przestrzeni życiowej niż te biedne. To powoduje i większą zachorowalność, umieralność, ale przede wszystkim biedę. W krajach trzeciego świata, to prawdziwa pandemia, bo tam oprócz ciasnoty i biedy, brak np. kanalizacji i bieżącej wody, co siłą rzeczy powoduje większą zachorowalność.

Przewidywane jest, że ten kryzys doprowadzi jeszcze do utraty pracy aż 195 mln. ludzi, a drastycznie obniżające się dochody kolejne 1,25 miliarda ludzi. Czyli perspektywa jest nieciekawa.

Prawda nas wyzwoli – Rozważania:

Trudno się spodziewać, że świat po zakończeniu pandemii powróci do poprzedniego stanu. A wówczas gniew, gorycz, a czasami i wściekłość mogą zmienić świat. Co dzień wychodzi na światło dzienne coraz większa indolencja rządów, tzw. decydentów i ogólnie systemu. Zatem system odnotowuje swój kres. Nikt z trzeźwo myślących ludzi, nie pozwoli sobie więcej na oszustwa, łamanie zasad, przekręty, a przede wszystkim na brak pomocy ze strony systemu.

Coś musi się zmienić, albo zastraszeni ludzie poddadzą się politykom, władzy i pogodzą z brakiem praw, albo … system szlag trafi. Obawiam się, że upadek grozi wszystkim instytucjom, gdyż straciły one swój prestiż, poprzez życie ponad prawem i nie tylko w kwestiach zdrowia. Dodatkowo nieustannie pojawiające się doniesienia o kłamstwach, manipulacji, przekrętach, ale też nieobyczajności, czy innych nieludzkich zachowaniach nie pozostaje bez echa.

Prawda nas wyzwoli – Podsumowanie:

Ludzie muszą się ocknąć, być bardziej stanowczy, odważniejsi. Muszą też być pragmatyczni, gdyż demokracja straciła swój charakter i przeradza się w tyranię, która skazuje nas na prześladowania i zagładę. To właśnie jest ten czas, gdzie musimy zmierzyć się ze społeczną niesprawiedliwością, ale także z niegodziwościami liderów, polityków, księży. Ludzkości nie stać w dalszym ciągu na kontynuację tego marazmu, gdzie rządzi zło wyzwolone manipulacją i kłamstwem.

A co zatrważające brak podstawowej wiedzy i umiejętności w zarządzaniu. Skoro rządy państw nie stać na opiekę i pomoc, to po co nam takie rządy, po co nam państwa, systemy, religie i wszystko to co powinno nam pomagać, nie szkodzić. Na co idą nasze podatki i praca, jeśli nie na działania społeczne? Czas najwyższy to dostrzec i wyjść z tego pogłębiającego się dołu. Pozostawiając sprawy świata jakie są, nie możemy liczyć na nic, a najmniej na godziwe spokojne życie.

Dochodzą do tego zataczające coraz większe kręgi doniesienia o pedofilii w kościele, handlu żywym towarem wśród polityków i nagannych zachowaniach celebrytów. Bywa, że słyszymy o prześladowaniach seksualnych i handlu organami, a to już nijak się nie klasyfikuje. Nasza cywilizacja albo upadnie dosyć szybko, albo zmieni się całkowicie obraz rzeczywistości. Nadszedł czas porządków.

PS. Zmiany na świecie mogą być ewolucyjne lub rewolucyjne. Oby to była ewolucja świadomości, bo rewolucja przyniesie jeszcze gorszy obraz świata.

_______
#Prawda

najnowsze z prawdziwie

Czym jest wiara?

Czym jest wiara?

Czym jest wiara? To poważne rozważania, biorąc pod uwagę, że wiara ma

Indolencja umysłowa

Indolencja umysłowa. To co piszę jest smutne i przykre, ale cierpimy na
Czym jest lojalność?

Czym jest lojalność?

Czym jest lojalność? Pisałem już czym jest świadomość. Jest ona szlachetnością, która
Translate »
idź do góry