Najtrudniej poznać samego siebie

Prawda o marihuanie

Prawda o marihuanie

w zdrowotnie/polsko/prawdziwie

To, że rząd USA finansował badania medyczne nad marihuaną przez kilka dekad, to wiemy, bo jest ich sporo, są publiczne i w konsekwencji doprowadziły do legalizacji marihuany na tym kontynencie /w wielu stanach/. Ale to, że rząd nie robił tego na terytorium Stanów, tylko w Izraelu, tego nie wiemy.

Prawda o marihuanie.


Prawda o marihuaniePrzez 50 lat Narodowy Instytut Zdrowia USA /National Institute of Health/ finansował badania nad marihuaną w Izraelu
. W Stanach ten specyfik był zabroniony, dzięki jednemu człowiekowi z FBI, który ubzdurał sobie, że zakaz jakim obłożono marihuanę spowoduje zmniejszenie ilości napływających imigrantów, gdyż ci właśnie palili to ziele. Nie można było wymyślić nic bardziej durnego, ale do rzeczy. Przez 50 lat dr. Mechoulam /zwany ojcem współczesnej marihuany/, wraz z zespołem naukowców odkryli niezmierzone bogactwo potencjału medycznego w tej roślinie. Badania były szczegółowe, acz w pełni nie zbadały rośliny. Oto kilka wniosków badań konnabinoidów:

  • pomagają w rekonwalescencji po urazie mózgu;
  • posiadają właściwości neuroprotekcyjne;
  • posiadają właściwości przeciwpsychotyczne /stosowane w leczeniu zaburzeń psychicznych/;
  • pomagają w leczeniu chorób autoimmunologicznych;
  • obniżają częstość występowania cukrzycy;
  • spektakularnie pomagają w padaczce, depresji, alzheimera.

To był początek całej serii odkryć zespołu dr. Mechoulama i tej rośliny /marihuany/. Obecnie jej spektrum działania jest o wiele, wiele bardziej zbadane i nasuwa się stwierdzenie, że jest to istny eliksir życia. Dzięki tym badaniom i nie tylko przemysł marihuany w cywilizowanym świecie przeżywa prawdziwy renesans. Pacjenci mają swobodny dostęp do marihuany medycznej przy leczeniu raka /nowotworów/, bólu, udarów, zespołu stresu pourazowego (PTSD), epilepsji, zapaleniu stawów, choroby Crohna, zespołu jelita drażliwego, migren, cukrzycy, stwardnienia rozsianego, zespołu Tourette’a, nadpobudliwości /ADHD/, zespołu napięcia przedmiesiączkowego i wielu, wielu innych.

Jak gołym okiem widać, to ciężki kaliber chorób, z lżejszymi dolegliwościami marihuana radzi sobie jak z płatka, bez zbędnych ceregieli, na luziku, jak betka, itd., itp. Pytam zatem, co nie tak jest z naszą władzą i lekarzami, że zabraniają nam być zdrowymi? A może trzeba te władze i lekarzy usunąć i zadbać o siebie wbrew przeciwnościom?

PS. Nie rozumiecie, że chorzy, umierający, z bólem i cierpieniem, jesteście najlepszymi klientami koncernów farmaceutycznych? Kto zarobi na zdrowych?

__________
#Marihuana

ostatnie z zdrowotnie

myśli utracone

Myśli utracone

Dziwna sprawa z tymi myślami, ale jeśli się z nimi utożsamiasz, wówczas
Jak przestać narzekać?

Jak przestać narzekać?

Jak przestać narzekać? Bo przecież wszyscy to robimy, bezzasadnie i niejako bezmyślnie.
smierc

Śmierć

Śmierć i strach przed śmiercią są zakodowane w nas wszystkich. Chcielibyśmy wiedzieć,
nie wierzę tym myślom

Nie wierzę tym myślom

Myśli, natłok, istny młyn, cały czas, bez przerwy, krzyczą, mówią, podszeptują. Jak
Translate »
idź do góry