Najtrudniej poznać samego siebie

Prawica to nie żadna partia

w polsko/filozoficznie/prawdziwie

Czy wiesz, że …

prawica to nie żadna partia …

a po prostu polskość?

Prawica, to nie żadna partiaNie można być Niemcem, Kaszubem, Ślązakiem, Żydem, Cyganem, etc. i być jednocześnie Polakiem. Polakiem się jest i koniec, można się wychować w jakiejś tradycji, ale pierwsze co do głowy ci przychodzi, to że jesteś Polakiem i na domiar chrześcijaninem albo przynajmniej monoteistą. Możesz nie znać z imienia Boga, ale wiara, że jest jeden, dobry, kochający i wszyscy jesteśmy na jego podobieństwo, czyli każdy jest jego cząstką, to podstawa. Polacy. A któż to taki? Ano jak się okazuje wielowiekowy naród, a jako nacja jeszcze starszy. Cały widz polega na tym, że Polacy zamieszkujący te żyzne i piękne tereny, nad którymi, było nie było, czuwa Bóg, bo który naród trwa tak długo i który naród jest tak długo okupowany, nic sobie z tego nie robią i dalej trwają? Mało kogo tak umęczono przez wieki, mało który naród był i jest tak empatyczny, mało kto na domiar złego wie, jak ogromne ma tradycje i obyczaje, i mimo wielu zakusów nie znikły i nadal są.

Być Polakiem to być prawicowcem, trzymać się zasad i własnych osiągnięć kulturowych, kochać ojczyznę i dla niej tworzyć lepsze dzisiaj i jeszcze lepsze jutro, to właśnie jest prawica. Nie lewactwo jest polskie, bo gwałci i okrada, nie liberalizm, który zezwala na rozpasanie obyczajów wbrew nam wszystkim, bo kto by chciał syna geja, albo córkę kurwę. Jak już jest – to trudno, ale nikt dobrowolnie nie chce. Kto kocha np. żydów, którzy od lat nas wykorzystują? Dziwne, że do wojny mało co mieli do powiedzenia, a teraz rządzą, mają przywileje i zjeżdżają tutaj tłumnie. Kilka faktów: mają swoją władzę, teraz wodociągi, wjazd do Polski i przywileje, oznakowani są w nr PESEL, więc się rozpoznają, o WAWEL już się upominają, o źle adresowane odszkodowania wojenne też, szkalują Polskę i Polaków nagminnie … sięgają po nasz kraj jak po swój, przeszkodą jest tylko katolicyzm, ale tylko dla ekstremum … przyjmij to do wiadomości, Polaku! …

Prawicowcy /prawica/, czyli Polacy to masa, bo cała reszta to hucpa, ostatni Narodowy Spis Powszechny z 2011 roku wykazał, że tylko 2,17 % ludności kraju deklarujących inną niż polska przynależność narodowościową, ponad 362 tys. osób identyfikuje się z narodowością śląską, a kolejne 415 tys. osób łączy ją z narodowością polską. Podczas poprzedniego spisu w 2002 roku narodowość śląską wskazało tylko 173 tys. osób. Narodowość polska stanowi 91,6% obywateli, narodowość śląską – 809 tys. osób, kaszubską – 228 tys., niemiecką -109 tys., ukraińską – 48 tys., białoruską – 47 tys., romską – 16 tys., rosyjską – 13 tys., amerykańską – 11 tys., angielską – 10 tys. i łemkowską – 10 tys. osób. Żydzi to tylko 7,5 tys. osób, ale mamy jeszcze do czynienia z przechrztami i ukrywającymi się. Nie jest żadną tajemnicą, że nasi rządzący i ci poprzedni i obecni to w większości żydzi albo przechrzty. To ja pytam, dlaczego Polską rządzą obce nacje i narzucają nam swoje prawa, skoro 91,6 % z 38,53 miliona luda to Polacy? Co k… jest grane?

Znacie hymn? A ten wierszyk? — Kto ty jesteś? — Polak mały. — Jaki znak twój? — Orzeł biały. — Gdzie ty mieszkasz? — Między swemi. — W jakim kraju? — W polskiej ziemi. — Czem ta ziemia? — Mą Ojczyzną. — Czem zdobyta? — Krwią i blizną. — Czy ją kochasz? — Kocham szczerze. — A w co wierzysz? — W Polskę wierzę. — Coś ty dla niej? — Wdzięczne dziécię. — Coś jej winien? Oddać życie.

PS. Nie znam też wielu prawdziwych Polaków, czasami ich widzę jak patrzę w lustro lub na żonę albo na niektórych sąsiadów. Chętnie bym poznał, ba, nawet wspólnie coś zdziałał, wzajemnie wspomógł lub co tam komu do głowy…

______
#Polak

najnowsze z polsko

Drzewa a duchowość

Drzewa a duchowość

Drzewa a duchowość – drzewa mają priorytetową rolę w świecie duchowym, a
Proste prawdy życia

Proste prawdy życia

Proste prawdy życia i ich przedstawienie. Nasza miłość często objawia się niewerbalnie,
Żyjemy bez autorytetów

Żyjemy bez autorytetów

Żyjemy bez autorytetów, ale nie tak dawno szanowało się wiedzę, zdolności, umiejętności
Translate »
idź do góry