Najtrudniej poznać samego siebie

Prawo, czy w lewo?

w polsko/prawdziwie

Polski wymiar sprawiedliwości upadł. Afery, na czele z podsłuchową, pozostają bez rozliczeń. Po demokracji słuch zaginął, tzw. niezawisłe sądy rozstrzygają niemrawo o pretensji do władzy. Z nowelizacją prawa karnego weszły zmiany, które ni mniej ni więcej, są amnestią dla sprawców najcięższych przestępstw. Mamy zatem …

prawo, czy lewo?

Prawo, czy w lewo?Obecnie zgodnie z prawem, oczywiście w zależności od rodzaju przestępstwa, karalność ustaje, gdy od przestępstwa upłynie od 5 do 30 lat /najdłuższy termin to zabójstwo/. Do tej pory kodeks stanowił, że jeżeli w tym okresie /jak powyżej/, wszczęto postępowanie karne przeciwko danej osobie, to termin przedawnienia wydłużał się o 10 lat w przypadku zbrodni i występków zagrożonych karą pozbawienia wolności powyżej pięć lat oraz o 5 lat w pozostałych przypadkach. Obecnie, termin będzie jeden i będzie wynosił 5 lat. “Platforma Obywatelska zafundowała tak naprawdę Polakom ukrytą amnestię dla sprawców najcięższych przestępstw”, chcąc bronić siebie i swoich aferzastych struktur.

Skrócenie okresu przedawnienia, dla najcięższych przestępstw, będzie wiązało się “z umorzeniem wielu spraw i bezkarnością dla wielu sprawców przestępstw”, zdaniem Zbigniewa Ziobro. W większości afer “często między sprawcami a sądem toczy się swoista gra na czas”. A czas, jak widać, działa na korzyść winnego. Ponoć na mocy zmian w Kodeksie postępowania karnego, sędzia będzie bezstronnym arbitrem rozsądzającym spór między oskarżycielem a obroną, tzw. kontradyktoryjności. Prokurator, będzie musiał osobiście występować w danej sprawie w sądzie – “ponoć”. Zmienia się też filozofii karania. Częste ma być “ponoć” orzekanie grzywien i kar ograniczenia wolności, rzadsze natomiast więzienia w zawieszeniu “ponoć”. Śmiało można kraść teraz gigantyczne pieniądze, gwałcić i mordować, bo do do więzień jest obecnie za duża kolejka, dlatego i tak was nie wsadzą. Uwaga natomiast na małe wykroczenia, jak kradzież wafelka za złotówkę, bo za to można siarczyście beknąć.

PS. Nie daje się okazji uczciwemu, a tym bardziej złodziejowi, bo najgorszy złodziej to ten, który okrada społeczeństwo.

______
#Prawo

najnowsze z polsko

Drzewa a duchowość

Drzewa a duchowość

Drzewa a duchowość – drzewa mają priorytetową rolę w świecie duchowym, a
Proste prawdy życia

Proste prawdy życia

Proste prawdy życia i ich przedstawienie. Nasza miłość często objawia się niewerbalnie,
bez autorytetów

Żyjemy bez autorytetów

Żyjemy bez autorytetów, ale nie tak dawno szanowało się wiedzę, zdolności, umiejętności
Kto jest kim na Ziemi

Kto jest kim na Ziemi

Brak zasad, demoralizacja, korupcja, ukochanie pieniądza, bezwzględność, aspołeczność, depopulacja, degradacja środowiska etc.,
Amanita muscaria

Amanita muscaria

Amanita muscaria – ważne informacje praktyczne. Książka “Święty Grzybóg” Waldemara Borowskiego to
Translate »
idź do góry