Najtrudniej poznać samego siebie

Prawo, czy w lewo?

w polsko/prawdziwie

Polski wymiar sprawiedliwości upadł. Afery, na czele z podsłuchową, pozostają bez rozliczeń. Po demokracji słuch zaginął, tzw. niezawisłe sądy rozstrzygają niemrawo o pretensji do władzy. Z nowelizacją prawa karnego weszły zmiany, które ni mniej ni więcej, są amnestią dla sprawców najcięższych przestępstw. Mamy zatem …

prawo, czy lewo?

Prawo, czy w lewo?Obecnie zgodnie z prawem, oczywiście w zależności od rodzaju przestępstwa, karalność ustaje, gdy od przestępstwa upłynie od 5 do 30 lat /najdłuższy termin to zabójstwo/. Do tej pory kodeks stanowił, że jeżeli w tym okresie /jak powyżej/, wszczęto postępowanie karne przeciwko danej osobie, to termin przedawnienia wydłużał się o 10 lat w przypadku zbrodni i występków zagrożonych karą pozbawienia wolności powyżej pięć lat oraz o 5 lat w pozostałych przypadkach. Obecnie, termin będzie jeden i będzie wynosił 5 lat. “Platforma Obywatelska zafundowała tak naprawdę Polakom ukrytą amnestię dla sprawców najcięższych przestępstw”, chcąc bronić siebie i swoich aferzastych struktur.

Skrócenie okresu przedawnienia, dla najcięższych przestępstw, będzie wiązało się “z umorzeniem wielu spraw i bezkarnością dla wielu sprawców przestępstw”, zdaniem Zbigniewa Ziobro. W większości afer “często między sprawcami a sądem toczy się swoista gra na czas”. A czas, jak widać, działa na korzyść winnego. Ponoć na mocy zmian w Kodeksie postępowania karnego, sędzia będzie bezstronnym arbitrem rozsądzającym spór między oskarżycielem a obroną, tzw. kontradyktoryjności. Prokurator, będzie musiał osobiście występować w danej sprawie w sądzie – “ponoć”. Zmienia się też filozofii karania. Częste ma być “ponoć” orzekanie grzywien i kar ograniczenia wolności, rzadsze natomiast więzienia w zawieszeniu “ponoć”. Śmiało można kraść teraz gigantyczne pieniądze, gwałcić i mordować, bo do do więzień jest obecnie za duża kolejka, dlatego i tak was nie wsadzą. Uwaga natomiast na małe wykroczenia, jak kradzież wafelka za złotówkę, bo za to można siarczyście beknąć.

PS. Nie daje się okazji uczciwemu, a tym bardziej złodziejowi, bo najgorszy złodziej to ten, który okrada społeczeństwo.

______
#Prawo

najnowsze z polsko

Drzewa a duchowość

Drzewa a duchowość

Drzewa a duchowość – drzewa mają priorytetową rolę w świecie duchowym, a
Proste prawdy życia

Proste prawdy życia

Proste prawdy życia i ich przedstawienie. Nasza miłość często objawia się niewerbalnie,
Żyjemy bez autorytetów

Żyjemy bez autorytetów

Żyjemy bez autorytetów, ale nie tak dawno szanowało się wiedzę, zdolności, umiejętności
Translate »
idź do góry