Najtrudniej poznać samego siebie

Proszę o podpowiedź

w patriotycznie/polsko/prawdziwie

Jeżeli ktoś z państwa ma potwierdzone informacje o polskich osiągnięciach, pomysłach, postawach ludzkich, etc. godnych udostępnienia i popularyzacji, proszę o podpowiedź. Jeżeli macie informacje, linki do źródeł, wiedzę na tematy godne publikacji …

proszę o podpowiedź.

dobromir1Na co dzień jestem człowiekiem posiadającym własne pasje i obowiązki, zupełnie nie związane z polityką, osiągnięciami i polską myślą techniczną. Wbrew pozorom o sukcesach Polaków mało się pisze, bo to syndrom zwyrodniałej komuny, że o dobrych i pozytywnych sprawach się nie pisze. U nas nie chwali się ludzi z pomysłami, bo zazdrość, nie wspiera ich, nie opisuje, bo żal, nie omawia ich osiągnięć, bo nie wypada. Bzdura!!! Trzeba i należy opisywać sukcesy, wiedzę i osiągnięcia, to obowiązek ludzi takich jak ja, którzy obserwując rzeczywistość, nie tylko napiętnują nieprawości i wady, ale też podziwiają i wychwalają, zaradność, pomysły, ideę i samorealizacje ludzi ze swadą. Trudno dotrzeć mi do takich materiałów, niejednokrotnie są one publikowane w mało istotnych miejscach. A zatem, proszę o pomoc i podpowiedź, gdzie znaleźć takie informacje, a chętnie się nimi podzielę. Nie mam nic także przeciw publikacji autorskich treści, o polskich osiągnięciach, nie tych sprzed lat, nie historycznych, a obecnych. Tak aby zachęcić ludzi do działania i pokazać, że bynajmniej nie jest tak, “że nikogo to nie obchodzi”.

Osobiście nie interesują mnie, zwłaszcza te smutne, informacje ze świata. Żyjemy tu i teraz, mieszkamy na tej ziemi, zatem o tym chętnie piszę, to mnie interesuje i to właśnie chcę propagować. Nie żadne tam wieści z przedmieści. Drodzy czytelnicy, proszę więc bardzo, zwłaszcza tych wnikliwych, o podpowiedzi, gdzie, co i jak, ale z naciskiem na pozytywy. Negatywów mamy jak grzybów po deszczu i aż trudno się w nich poruszać. Zapewne będzie to trwało jakąś chwilę jeszcze, aż do pełnej dekomunizacji Polski i powrotu prawa sprzed wojny, gdzie partie i myślenie komunistyczne były zabronione. Zatem cierpliwie czekając na zmiany, chciałbym przedstawiać pozytywy naszego życia i ludzi, którzy swą pomysłowością i kreacją przyspieszają postęp i komfort bytu.

kontakt: witold@augustynski.eu

PS. Umiemy się tylko kłócić albo kochać, ale nie umiemy się różnić pięknie i mocno. – Cyprian Kamil Norwid

_______
#Polacy

najnowsze z patriotycznie

bez autorytetów

Żyjemy bez autorytetów

Żyjemy bez autorytetów, ale nie tak dawno szanowało się wiedzę, zdolności, umiejętności
Na co nam polityka

Na co nam polityka

Nieustannie doniesienia prasowe na temat polityki budzą spore emocje. Świat nie chce

Wiara przyrodzona

Polskością interesuję się od dziecka, bo zostałem tak wychowany, zgodnie z tradycją. Od
Jesteś Polakiem?

Jesteś Polakiem?

Co to właściwie oznacza? Co sprawia, że wraz z tym słowem odczuwamy?
Translate »
idź do góry