Najtrudniej poznać samego siebie

Przebaczenie w świadomości

Przebaczenie w świadomości

w bez kategorii/prawdziwie/świadomie/zdrowotnie

Przebaczenie w świadomości. Współczesna medycyna, która coraz bardziej dopuszcza do głosu medycynę chińską i mową medycynę dostrzega, że blokady emocjonalne są główną przyczyną bólu i cierpienia człowieka. Problemy odczuć żalu, poczucia winy, straty, porzucenia i strachu często manifestują się jako ból i cierpienie. Związane jest to ze schematami emocjonalnymi jakie w sobie mamy i zakłóconą lub bolesną energią, która odżywa w tych stanach. Rozwiązanie nigdy nie było łatwe. Najpierw budujemy intencję /cel/, a następnie podążamy za nią z działaniem. Rozwiązaniem najczęściej jest przebaczenie. Zarówno w stosunku do krzywdzącego, jak i do samego siebie. To jest właśnie świadome działanie.

Przebaczenie w świadomości

Przebaczenie w świadomości – Obserwacja:

Brzmi to jak z biblijnej przypowieści, czy dekalogu, ale przebaczenie istotnie jest boskim aspektem miłości. Wszyscy, którzy wyrządzili ci krzywdę, jak i ty tą krzywdę wyrządziwszy, świadomie sobie wybaczcie. Nie obala to reperkusji karmicznych, ale przyczynia się do polepszenia samopoczucia i tychże sytuacji. Uczciwość wobec siebie jest kolejnym krokiem, który należy wykonać, aby wybaczenie zadziałało. Nie możemy siebie okłamywać, bo nasze ciało wie co zaistniało i zna prawdziwe przyczyny każdej sytuacji, zatem sami je przed sobą musimy odkłamać.

Przebaczenie w świadomości – Rozważania:

Bez względu na winę, należy szukać przebaczenia i go otrzymać. Oczywiście, że nie jest to łatwe zadanie, ale niezbędne dla naszego rozwoju, zdrowia i kondycji. Gdy przebaczamy i sobie i innym, boska miłość przenika do naszego świata, niosąc ulgę i uwolnienia ciężaru emocjonalnego. Stąd też spowiedź w religii. My szukamy rozwiązań świadomych, religią się nie zajmując. Dostrzegamy zaś, że zaufanie, optymizm, wybaczenie, zrozumienie i miłość, prowadzi nas poprzez radość ku wolności i pokojowi. Warto zatem z tych działań korzystać i je rozwijać, nie tłumić. Świadome działania to te, które prowadzą nas ku zdrowiu, szczęściu i miłości. Ktoś kto nie dostrzega ich wielkości i wagi, jest albo niespełna rozumu, albo zmanipulowany poprzez swój umysł i system.

Umysł zaś i system, to zlepek informacji, wierzeń i schematów, które nie będąc nami, narzucają nam pewną rolę, poprzez ograniczenie swobód. Ograniczenie zaś swobód zniewala nas i odcina od boskiego połączenia, alienuje i separuje od reszty istnienia. Trudno się żyje w złowrogim świecie i samotnie i dlatego to właśnie należy zmienić. Uruchomić wokół czynnik żeński ten, który nie kieruje się logiką, a właśnie miłością, współczuciem i wybaczeniem. To jest ta droga, którą mamy od teraz wszyscy podążać. Zlikwidować wszystkie podziały, prawa, zakazy i nakazy, bo gołym okiem widać, że to prowadzi wprost do dewastacji społeczeństwa i życia w ogóle.

Przebaczenie w świadomości – Podsumowanie:

Nie twórzmy problemów aby z nimi walczyć, ale obserwujmy uważnie życie, ono nam wszystko pokazuje, co i jak mamy zrobić. Mówi nam poprzez intuicję, co jest dla nas najlepsze. Dlaczego? Bo mamy stałe połączenie ze świadomością, którą notabene jesteśmy. Jednak nieustannie je tłumimy, walczymy z nim i nie ufamy. Później zaś popadamy we własne wewnętrzne konflikty i cierpimy. Po co cierpimy? W imię jakich idei? Przecież możemy być wolni i szczęśliwi. Żyć w pokoju i dostatku. To wszystko już jest nam dane w postaci planety Ziemia. Także w postaci potencjału energetycznego i intelektualnego, do którego mamy dostęp. Po co to marnować nadal te zasoby, jak można z nich skorzystać. Dla siebie, dla wszystkich, dla świata.

PS. Przebaczenie jest dwukierunkową drogą, bo ilekroć przebaczamy komuś, przebaczamy również samemu sobie. – Paulo Coelho

__________
#Przebaczenie

najnowsze z bez kategorii

Totalna zmiana paradygmatu

Totalna zmiana paradygmatu

Totalna zmiana paradygmatu. Coraz bardziej odczuwamy ból życia w obecnym paradygmacie. Czujemy,
Niezgoda na wszystko

Niezgoda na wszystko

Niezgoda na wszystko. To co nam się objawia, co codziennie, niezmiennie widzimy,
Prawo przyciągania życia

Prawo przyciągania życia

Prawo Przyciągania życia. Mówiąc najprościej, prawo przyciągania to zdolność przyciągania do naszego
Translate »
idź do góry