Najtrudniej poznać samego siebie

Przebaczenie w świadomości

Przebaczenie w świadomości

w bez kategorii/prawdziwie/świadomie/zdrowotnie

Przebaczenie w świadomości. Współczesna medycyna, która coraz bardziej dopuszcza do głosu medycynę chińską i mową medycynę dostrzega, że blokady emocjonalne są główną przyczyną bólu i cierpienia człowieka. Problemy odczuć żalu, poczucia winy, straty, porzucenia i strachu często manifestują się jako ból i cierpienie. Związane jest to ze schematami emocjonalnymi jakie w sobie mamy i zakłóconą lub bolesną energią, która odżywa w tych stanach. Rozwiązanie nigdy nie było łatwe. Najpierw budujemy intencję /cel/, a następnie podążamy za nią z działaniem. Rozwiązaniem najczęściej jest przebaczenie. Zarówno w stosunku do krzywdzącego, jak i do samego siebie. To jest właśnie świadome działanie.

Przebaczenie w świadomości

Przebaczenie w świadomości – Obserwacja:

Brzmi to jak z biblijnej przypowieści, czy dekalogu, ale przebaczenie istotnie jest boskim aspektem miłości. Wszyscy, którzy wyrządzili ci krzywdę, jak i ty tą krzywdę wyrządziwszy, świadomie sobie wybaczcie. Nie obala to reperkusji karmicznych, ale przyczynia się do polepszenia samopoczucia i tychże sytuacji. Uczciwość wobec siebie jest kolejnym krokiem, który należy wykonać, aby wybaczenie zadziałało. Nie możemy siebie okłamywać, bo nasze ciało wie co zaistniało i zna prawdziwe przyczyny każdej sytuacji, zatem sami je przed sobą musimy odkłamać.

Przebaczenie w świadomości – Rozważania:

Bez względu na winę, należy szukać przebaczenia i go otrzymać. Oczywiście, że nie jest to łatwe zadanie, ale niezbędne dla naszego rozwoju, zdrowia i kondycji. Gdy przebaczamy i sobie i innym, boska miłość przenika do naszego świata, niosąc ulgę i uwolnienia ciężaru emocjonalnego. Stąd też spowiedź w religii. My szukamy rozwiązań świadomych, religią się nie zajmując. Dostrzegamy zaś, że zaufanie, optymizm, wybaczenie, zrozumienie i miłość, prowadzi nas poprzez radość ku wolności i pokojowi. Warto zatem z tych działań korzystać i je rozwijać, nie tłumić. Świadome działania to te, które prowadzą nas ku zdrowiu, szczęściu i miłości. Ktoś kto nie dostrzega ich wielkości i wagi, jest albo niespełna rozumu, albo zmanipulowany poprzez swój umysł i system.

Umysł zaś i system, to zlepek informacji, wierzeń i schematów, które nie będąc nami, narzucają nam pewną rolę, poprzez ograniczenie swobód. Ograniczenie zaś swobód zniewala nas i odcina od boskiego połączenia, alienuje i separuje od reszty istnienia. Trudno się żyje w złowrogim świecie i samotnie i dlatego to właśnie należy zmienić. Uruchomić wokół czynnik żeński ten, który nie kieruje się logiką, a właśnie miłością, współczuciem i wybaczeniem. To jest ta droga, którą mamy od teraz wszyscy podążać. Zlikwidować wszystkie podziały, prawa, zakazy i nakazy, bo gołym okiem widać, że to prowadzi wprost do dewastacji społeczeństwa i życia w ogóle.

Przebaczenie w świadomości – Podsumowanie:

Nie twórzmy problemów aby z nimi walczyć, ale obserwujmy uważnie życie, ono nam wszystko pokazuje, co i jak mamy zrobić. Mówi nam poprzez intuicję, co jest dla nas najlepsze. Dlaczego? Bo mamy stałe połączenie ze świadomością, którą notabene jesteśmy. Jednak nieustannie je tłumimy, walczymy z nim i nie ufamy. Później zaś popadamy we własne wewnętrzne konflikty i cierpimy. Po co cierpimy? W imię jakich idei? Przecież możemy być wolni i szczęśliwi. Żyć w pokoju i dostatku. To wszystko już jest nam dane w postaci planety Ziemia. Także w postaci potencjału energetycznego i intelektualnego, do którego mamy dostęp. Po co to marnować nadal te zasoby, jak można z nich skorzystać. Dla siebie, dla wszystkich, dla świata.

PS. Przebaczenie jest dwukierunkową drogą, bo ilekroć przebaczamy komuś, przebaczamy również samemu sobie. – Paulo Coelho

__________
#Przebaczenie

najnowsze z bez kategorii

10 krótkich pytań

10 krótkich pytań

10 krótkich pytań – Zadam ci kilka krótkich pytań. OK? Otóż, aby
Tapping EFT

Tapping EFT

Tapping EFT, to technika wolności emocjonalnej. Jest ona sposobem leczenia bólu, stresu,
Translate »
idź do góry