Najtrudniej poznać samego siebie

Przebudzenie - od czego zacząć

Przebudzenie – od czego zacząć?

w kwantowo/prawdziwie/zdrowotnie

Przebudzenie – od czego zacząć? Wielu, bardzo wielu ludzi nie wie jak zacząć drogę oświecenia, przebudzenia. Większość porad jest wybujała, zagmatwana i na pierwszy rzut oka niemożliwa do realizacji. Ludzie zdają sobie sprawę, że trzeba posiąść trochę wiedzy, przeczuwają, że wiara w samego siebie plus pozytywne myślenie to dobry początek, ale nie bardzo wiedzą i czują, jak to wszystko ugryźć, wprowadzić w życie. Nic bardziej prostszego, nic skomplikowanego, żadnego czary mary.

Przebudzenie - od czego zacząć

Przebudzenie – od czego zacząć?

Głównym i podstawowym działaniem, przynajmniej na początku świadomym, jest ćwiczenie oddechu. Brzmi szumnie i wybujale, ale jest proste jak drut. Po prostu świadomie, powtarzając sobie w myślach, robimy wdech i wydech. Robimy wdech – mówiąc sobie w głowie wdech, i wydech, również mówiąc w głowie wydech. Wydawało by się, że przecież wszyscy oddychamy świadomie, ale niestety nie. Świadomie i obecnie wykonuje się to właśnie wraz z powtarzaniem tych czynności „słownie” czy „myślowo” w głowie.

To właśnie jest podstawa obecności. Wszystko co kiedyś będziemy robić w obecności, czyli tu i teraz, będzie miało ten sam format działania. Będziemy podziwiać świat, uzmysławiając sobie to, co widzimy, będziemy wykonywali jakieś czynności, nie tyle w pełnym skupieniu, co w asyście słowa, bo … na początku było słowo. Kreacja także odbywa się w asyście słowa. To słowo tworzy rzeczywistość, nie odwrotnie.

Podobnież sprawa ma się z obecnością /byciem tu i teraz/. To najzwyklejsza uwaga, uwaga skupiona na aktualnej chwili, a nie rozmyślanie, co też ciekawego będę robił później, lub robiłem wcześniej. Ludzie nagminnie popełniają ten sam błąd, rozmyślając o przeszłości lub przyszłości, nie będąc tu i teraz, jakby chwila obecna była mało ważna. A przecież, gdy się dobrze zastanowić, nie istnieje żadna przeszłość, ani też przyszłość, wszystko rozgrywa się w danej chwili, tu i teraz.

Tu i teraz jest istotą życia i zarazem największą tajemnicą, gdyż przez wielu nieodgadnioną. Tu i teraz niesie ze sobą całą gamę doznań, których smaku raz poznanego, nie będziemy chcieli przestać doświadczać, bo obecność daje niesamowitą skalę doznań. A jeszcze, gdy się uważnie wszystkiemu przyglądniemy, częstokroć z naszych ust wyrwą się słowa zachwytu.

PS. Bądź tu i te­raz. Po pros­tu tu i po pros­tu te­raz. Bez ocze­kiwań i bez obaw, bez jut­ra i bez wczo­raj, bez ut­rzy­mywa­nia i bez od­pycha­nia. Z pełną przy­tom­nością – tu i te­raz. – August Witti

____________
#Przebudzenie

najnowsze z kwantowo

Zmiana rzeczywistości

Zmiana rzeczywistości. Każdy kreuje własne życie. Wielu robi to już świadomie, ale

Kształtuj swoją wyobraźnię

Kształtuj swoją wyobraźnię. Wyobraźnia to najlepsza część człowieczeństwa. Nie ma na świecie
Translate »
idź do góry