Najtrudniej poznać samego siebie

Przebudzenie serca do miłości

w prawdziwie/świadomie/zdrowotnie

Przebudzenie serca do miłości. To, że to serce jest źródłem miłości, to czujemy i wiemy, ale przebudzenie serca do miłości, to wyrażenie zgody i wdrożenie faktu, że serce staje się centrum naszego ciała i chcemy, aby było to centrum naszego życia. Ludzkość mówi o miłości, pragnie miłości i o tej miłości marzy. Każdy chce się zakochać, bo to cudownie wspaniałe uczucie. Zaś sposób, w jaki traktujemy swoich bliskich, nie koniecznie pochodzi z serca. Wynika bardziej z potrzeby i pragnień, z emocjonalnej wygody i bezpieczeństwa, z potrzeby zabezpieczenia społecznego i stabilności. Niestety prowadzi to do nadużyć i kontrolowania bliskich, pod pozorem miłości.

Przebudzenie serca do miłości

Przebudzenie serca do miłości – Obserwacja:

Owszem, myślimy o miłości, pragniemy jej, używamy zwrotów miłosnych, słów, piszemy o tym, staramy się pokazać, nie mając w sercach energii miłości. Miłość jest potężna i wspaniała, ale aby ją odczuć i w sobie ugruntować, należy zbliżyć się do tej energii serca, aby w ogóle odczuć prawdziwe uczucie miłości. Ale nie zapominajmy, że współczesna nauka określa nas ludzi w sposób falowy, energetyczny. I na tym polu trwają badania. Nie jak dawniej nad ciałem, ale nad energią w tym ciele. Dlaczego? Bo wszystko jest energią, wszystko jest światłem.

Przebudzenie serca do miłości – Rozważania:

Nasz ludzki, energetyczny układ krążenia /meta-cyrkulacyja/ jest tak samo ważny, jeśli nie ważniejszy, dla podtrzymania życia ciała fizycznego. W praktyce energia dociera do nas z ziemi do stóp, a następnie do centrów jej przetwarzania /czakry/. Pierwsze centrum energetyczne reguluje nasze ciało fizyczne /kondycją fizyczną/,  ale także instynkty przetrwania, walki i reprodukcji. Przykładem wzorowego życia z wykorzystaniem tego centrum energii są koty. Mówi się, że Bóg stworzył jedną doskonałą istotę, która mu się udała – to właśnie koty.

Drugie ludzkie centrum energetyczne reguluje ciało emocjonalne. Pobiera informacje, przetwarza i wyciąga wnioski. Jako, że chodzi tutaj przede wszystkim o emocje, kreatywność i seksualność, to centrum wywołuje nasze interakcje. Większość zwierząt działa na tym poziomie i  my przez stulecia działamy na tym poziomie energii. Stąd nasze reakcje sa często emocjonalne, co na ogół komplikuje naszą rzeczywistość.

Trzecie centrum energetyczne przetwarza i reguluje energie mentalne. Człowiek z natury nie pojmuje tych energii, przez to, że ich fizycznie nie zauważa. Nie widać naszych myśli, naszych mentalnych działań, ale gdy są, nasze życie zmienia swoją jakość.

Czwarte centrum energetyczne to źródło energii serca właśnie. To tutaj tworzy się miłość, głęboka, wspaniała. Podczas gdy inne centra energetyczne mogą funkcjonować, gdy dostarczana energia zakorzeniona jest w strachu, w przypadku serca nie ma takiej opcji. Energia serca się nie wzbudzi karmiona strachem, złością i nienawiścią. Stąd tak istotna praca nad sobą. Mamy zbyt dużo w sobie strachu. Zaś gdy się go wyzbywamy, ograniczamy, rozwiązujemy, dorastamy do miłości. I to ona zmienia nasze życie, ta otwartość, ten brak sprzeciwu, odwaga, związana z miłością. Bo miłość jest ślepa, nie widzi zagrożeń. I dobrze.

Przebudzenie serca do miłości – Podsumowanie:

To miłość powoduje, że świat staje się piękny. Wyzwala to w nas chęć opieki, wsparcia i pomocy do obiektu miłości. Ale przez to nasz świat jest bardziej niesamowity, żywy, prawdziwy. W zdrowych istotach, które wyewoluowały do poziomu serca, miłość pojawia się naturalnie w okresie dojrzewania. Niestety na ogół mamy zaimplementowane blokady miłości, których musimy się pozbyć, aby wzrosnąć. Ewolucja serca jest skokiem do pierwszego umysłu – zwierzęcego umysłu. Do umysłu serca właśnie. A to dla nas ludzi jest zupełnie nowe i nieznane. Bo gdy ludzie mówią o zmianie świadomości i wyższych wymiarach, to jest to skok w serce. Wówczas wszystko staje się prostsze. Widziałeś aby kot się martwił, przeżywał, cierpiał?

Nasze serce to nasze centrum przetwarzania, odczuwania i uważności. Gdy energia człowieka jest skoncentrowana w sercu, nie ma w niej prymitywnych impulsów i silnych emocji. Im głębiej wnikamy w to uczycie miłości, tym lepiej tworzymy czas i przestrzeń na odkrywanie siebie. Podążamy za swoimi marzeniami, myślimy o sobie, wyobrażamy siebie w objęciach miłości i rozwijamy się. Społeczeństwa funkcjonujące na poziomie serca, są stabilne, ugruntowane i trwałe, ponieważ deprywacja, nadużycia i kłamstwa, nie mają w nich miejsca. Warto o to się postarać dla siebie, a każdy to musi zrobić sam.

PS. Gdzie jest miłość, tam jest życie. – Mahatma Gandhi

najnowsze z prawdziwie

Życie jest popieprzone

Życie jest popieprzone

Życie jest popieprzone. Nie można się przejmować bzdurami, a przecież sami je
Budowanie samoświadomości

Budowanie samoświadomości

Budowanie samoświadomości. We współczesnym, stresującym, nowoczesnym życiu łatwo jest biernie reagować na
Bo mogę

Bo mogę przecież

“Bo mogę przecież” to temat przemyśleń osobistych. Co tak naprawdę znaczy dla
Translate »
idź do góry