Najtrudniej poznać samego siebie

Przeginanie pały

Przeginanie pały

w filozoficznie/polsko/prawdziwie

Przeginanie pały jest bolesne …

tak zwykł mawiać mój śp. przyjaciel i nauczyciel w wielu istotnych kwestiach mojego życia. Nadużywanie pewnych określeń /wyzwisk/ działa podobnie jak nadużywanie słowa “ratunku”. Obecnie, gdy człowiek jest w opłakanej sytuacji, krzycząc ratunku, powoduje że wszyscy spierniczają. Gwałcony, bity, mordowany, nie krzyczysz “ratunku”, lecz “pali się”, “biją”, “pożar”, albo “o kurwa”, wtedy z pewnością ktoś przyjdzie zobaczyć.

Przeginanie pały

Przeginanie pały

Podobnie jest z wyzwiskami i określeniami nadużywanymi, np. “pedofil”, “żyd”, “pedał”, “agent SB”, etc. Otóż często powtarzane, nie dosyć, że z reguły wyrządzają wielką krzywdę, zwłaszcza powtarzane z głupoty, bez poparcia dowodami, to na dodatek pauperyzują się ponad miarę. Agenturalność i żydowskość niektórych, tych właściwych bandytów, ginie pośród pseudo agentów i nieobrzezanych żydów. To doskonała metoda na ukrycie wielu wykroczeń i rozwodnienie prawdziwych skur… postaw.

Czytam obecnie setki bzdur o Kukizie, Stonodze i wielu innych, którym przypisuje się agenturalność i działania pod dyktando służb lub ugrupowań politycznych typu PO. Otóż proszę państwa, te wierutne bzdury są wodą na młyn głupoty i zgnuśniałego systemu. Tragiczne jest to, że powtarzają te słowa także ludzie inteligentni, którzy winni swoje osądy ugruntować wiedzą i dociekliwymi informacjami na dany temat. A posługują się najnormalniejszą, ohydną, wyssaną z palca plotką.

Proszę uważać z oskarżeniami, bo można na całe życie ukrzywdzić człowieka, nazywając go np. “pedofilem“, gdy w istocie on nim nie jest. Dla mnie taka zniewaga wymagałaby krwi i byłbym skłonny co najmniej pobić do nieprzytomności delikwenta, który nazwałby mnie w ten sposób, tym bardziej, że prawo polskie w kwestiach pobicia i gwałtu jest nad zwyczaj łagodne, a wiele z tych czynności nie kwalifikuje się jako przestępstwo. Inną sprawą jest fakt, gdy już takowy “pedofil” lub “agent służb” bądź zwyczajny “złodziej” się pojawia, to osłuchane i ogłupiałe już społeczeństwo milczy i ignoruje fakt wielkiej przewiny. Szastamy oskarżeniami na lewo i prawo, jednocześnie stając się na nie uodpornieni.

Co wobec tego zrobimy w razie zagrożenia, skąd będziemy oczekiwali pomocy, skoro nasza postawa trąci ignorancją i brakiem sprzeciwu? Dawniej pomaganie, wstawiennictwo, honor i uczciwość były normą społeczną, obecnie są tylko modne i mało kto zdaje sobie sprawę z ich wagi i wielkości. Chcemy aby ktoś nam pomógł, wysłuchał i zrozumiał w trudnej sytuacji, pomagajmy, zrozummy, a przede wszystkim nie rozsiewajmy plotek przeciw innym. Może w takim wypadku, kiedyś doczekamy się wsparcia i pomocy. Ja osobiście pomagam, wspieram i radzę potrzebującym dla własnej przyjemności, z egoizmu. Karmię tym swoją karmę i zbieram punkty. Można i tak.

PS. Polaków w piekielnym kotle nie trzeba pilnować, gdy któryś próbuje się wspiąć, inni ściągają go na dół.

_________
#Naduzycie

najnowsze z filozoficznie

Czym jest duchowość

Czym jest duchowość

Czym jest duchowość? Dążenie do duchowości każdego z nas jest nieodłącznym elementem
Wewnętrzny komfort

Wewnętrzny komfort

Wewnętrzny komfort, rozpatrzony w kategoriach “Czym jest ten wewnętrzny komfort” i “Jak
Translate »
idź do góry