Najtrudniej poznać samego siebie

Przeprogramuj swój umysł

Przeprogramuj swój umysł

w prawdziwie/świadomie/zdrowotnie

Przeprogramuj swój umysł. Większość z nas nie ma pojęcia czego chce, czego pragnie, a już z pewnością ma mgliste pojęcie o tym, na co zasługuje. Życie na ogół zbacza ze ścieżki, którą sobie zakładamy. Ale tak czy inaczej życie nie spełnia naszych oczekiwań, zatem stajemy się coraz bardziej sfrustrowani i zdenerwowani. „Dlaczego tak jest?” – pytamy. Właśnie to niezadowolenie może nas pobudzić do dokonania zmian. Niezadowolenie i świadomość niedorzeczności „grzechu pierworodnego”, który nie skupia się tylko na religii, ale na całym naszym życiu.

Przeprogramuj swój umysłPrzeprogramuj swój umysł

Nasza podświadomość działa przeciwko nam. Nie raz już o tym pisałem. Bardzo wielu ludzi jest na co dzień negatywna, a swoją frustrację i zdenerwowanie obraca przeciwko sobie, stosując autosabotaż. Gdy już zaczynamy myśleć, że zasługujemy na coś więcej, zamiast podjąć działania i dążyć do tego, czego pragniemy, odpuszczamy i spadamy z powrotem w dół, gdzie wydawać by się mogło, że pasujemy. Bo teoretycznie nasza kariera, finanse, relacje, zdrowie, dobre samopoczucie już tu są.

Podświadomość to część naszego umysłu, która podejmuje decyzje bez potrzeby aktywnego myślenia o nich. Różni się od świadomego umysłu, który obejmuje myśli, o których wiemy, że mamy je w danym momencie. Różni się również od nieświadomego umysłu, który przechowuje przeszłe zdarzenia i doświadczenia, których na ogół w ogóle nie pamiętamy. Podświadomość bierze udział w przetwarzaniu informacji i wpływa na wszystko, co myślimy, mówimy i robimy. Przechowuje ona nasze przekonania i wartości, określa nasze wspomnienia i monitoruje informacje wokół nas, decydując, co wysłać do świadomego umysłu, a co przechowywać na później. Wpływa na każdy moment naszego życia – a większość z nas nawet o tym nie wie. Zatrważające.

Aby ta sytuacja się odmieniła, aby odsunąć podświadomość od władzy, należy ją przeprogramować tak, aby podjąć określone pozytywne kroki. Tak czy inaczej stopień trudności znów zależy od nas, od tego, jak głęboko zakorzenione mamy swoje zachowania, a także od własnych ograniczających przekonań. Cudownie. Wszystko w naszych rękach, tzn. głowie, a może świadomości. Ale aby przeprogramować swój umysł, musimy jednak wykonać pewne kroki.

Krok pierwszy to „Zadecyduj”

Zadecyduj wreszcie czego chcesz, czego od życia oczekujesz. Skup się na swoich celach. Na tym co chciał byś osiągnąć. Zastanów się dobrze, bo im więcej szczegółów i planów, tym silniejsza i potężniejsza staje się wizja. Im więcej płaszczyzn wyrazu zastosujesz, tym lepsze będzie przekształcenie w rzeczywistość. Świadome programowanie umysłu zaczyna się więc od podjęcia decyzji. Teraz i w przyszłości skupiamy się na tym co jest naszym indywidualnym celem. To nadaje kierunek naszemu rozumowi. Zatem skupmy się na tym, czego dokładnie chcemy i zacznijmy przeprogramowywać swój umysł.

Krok drugi to „Zatwierdź”

Strach to jedna z największych pułapek umysłu. Wszyscy mamy lęki: lęk przed odrzuceniem, lęk przed porażką, przed sukcesem, bólem, cierpieniem, chorobą, śmiercią i tym co nieznane. Bezczynność i brak reakcji powoduje, że strach w nas pozostaje. Być może nie będzie gorzej, ale lepiej też nie. Strach zawsze będzie obecny. Brak działania potrafi zatruć także myśli – „dobrze, że nie próbowałem”, „nigdy bym tego nie zrobił”, „nie uda mi się” etc. Ale gdy pozwolimy, by strach rozprzestrzenił się w naszej podświadomości, ten strach i negatywność przeniknie do wszystkiego.

Jedyną drogą jest stawienie mu czoła. Popatrzmy inaczej na tą sprawę. Wszak wszystko jest lekcją w życiu, również nasze porażki. Zatem działanie odsłoni prawdę i to, co tak w istocie w nim nie działa właściwie. Następnym zaś razem będziemy zaopatrzeni w doświadczenia i świadome podejście, zatem sytuacja stanie się zdecydowanie lepsza. Przeprogramowanie to nic innego niż pozbycie się negatywnej paplaniny „nie mogę”, „nie dam rady”, „to za trudne”, na rzecz pozytywów. Na początku wszystko wydaje się trudne. Należy wówczas zacząć małymi kroczkami, od małych rzeczy robionych codziennie. Gromadzimy zyski oraz moc i stopniowo stajemy się silniejsi. Wkrótce będzie to łatwe, jak wszystko czego się nauczyliśmy.

Krok trzeci to „Rozwiąż”

Gdy poweźmiemy już decyzję przeprogramowania i zaangażujemy się w pełni, zróbmy analizę sytuacji. Może okazać się ona zdecydowanie lepsza, gdyż determinacja polega na znajdowaniu rozwiązań na wszystko, również na to, co może nam stanąć na drodze, a co do tej pory uważaliśmy za niemożliwe. Musimy stać się otwarci i uczyć się na swoich błędach. Lepiej jest na cudzych, ale tu trzeba czytać i słuchać ze zrozumieniem. Przyjmowanie porażek i wykorzystywanie ich jako siły napędowej do zmian jest rozwiązaniem wszelkich trosk, a nasze postępy będą świadczyć o właściwym kierunku naszej drogi.

Kolejnym etapem jest przeprogramowanie podświadomości

Przyjmij wzmacniające przekonania

Nasz umysł jest zaśmiecony ograniczającymi przekonaniami, które nieustannie powstrzymują nas od tego, czego tak naprawdę pragniemy. To kompilacja naszej przeszłości, negatywnych wydarzeń z naszego życia, ale także wszystkiego tego co nam wpojono lub po prostu wizji przyszłości. Jakie to przekonania? Wszystkie, które przyjmujemy w spadku, autodestrukcyjne, tchnące niemożliwością i niewykonalnością. Jedynym słusznym na to rozwiązaniem jest natychmiastowe zaprzestanie dalszego międlenia /mówienia/ tych bzdur. To, że kiedyś to się wydarzyło w twojej rodzinie, to nie powód, aby stało się u ciebie.

Dostrzeż piękno zmienności i przemijania

Życia nie da się kontrolować. Jedyne, co da się kontrolować, to nasze działania, reakcje i postawa. A jednocześnie wszystko przemija. Przyjmując tę optykę, odzyskujemy moc kształtowania naszej egzystencji i przeprogramowywania naszych umysłów z prostego powodu. Nie mamy już złudzeń. Porzucić należy pewność, na rzecz niepewności. Gdy skupimy się na dawaniu bez oczekiwań, bez myślenia co otrzymamy w zamian, wówczas możemy odpuścić te toksyczne przekonania i cieszyć się niezmąconą podróżą przez życie.

Należy skupić się na wdzięczności

Nasza wdzięczność i uznanie miast oczekiwań, krytyki i strachu powoduje, że zaczynamy wchodzić w pozytyw. Takie myślenie przeprogramowuje nasz mózg, który zauważa więcej tego, co mamy, a nie skupia się na tym czego nie mamy. Ta postawa wyzwala ciekawość wydarzeń, gdyż nie są one już wysnute z palca, a po prostu prawdziwe. Jest to co jest. Docenione życie nigdy nie będzie już takie samo negatywne, ale pojawią się w nim pozytywy. Właśnie poprzez tę wdzięczność.

Obserwuj z uważnością swoje życie

Sukcesy jakie pojawiają się na skutek wdzięczności powodują ograniczenie negatywności. Pamiętajmy, że nasza podświadomość nieustannie wchłania informacje z zewnątrz i stwarza nowe przekonania. Negatywny wpływ codziennych informacji, toksycznych ludzi i walczących o newsy mediów ma głębokie oddziaływanie na naszą podświadomość. To również należy ograniczyć. Otaczając się pozytywnymi informacjami, wzmacniamy swoją pozytywność. Z biegiem czasu nasza podświadomość stanie się pozytywna i zachęcająca, a negatywność od nas odpłynie.

Wizualizuj to czego pragniesz

Twórzmy wyobrażenia o naszych ideałach. Nasza podświadomość wchłonie te zwizualizowane uczucia tak, jakby były prawdziwe, dając nam pewność spełnienia. Nasz umysł nie rozróżnia prawdy od inscenizacji, czy wizualizacji. Wszystko przyjmuje jako informację zwrotną. Dlatego też należy mu ją przygotować ulepszoną oczywiście, aby zakodował pozytyw.

Stosuj wszelkie techniki kwantowe

Jest cała masa technik, gdzie przoduje pozytyw. Począwszy od medytacji, poprzez ho’oponopono i dwupunkt, EFT i mantry, a na technikach muzycznych skończywszy. Nasze fale mózgowe reagują na te techniki i wywołują pozytywne uczucia. Warto je wykorzystać.

Przeprogramuj swój umysł – Podsumowanie:

Stosując te oraz inne zalecenia stajemy się bardziej świadomi. Dbamy z dnia na dzień coraz lepiej, by powstrzymywać negatywność i kontrolujemy swoje emocje. A to jest w pełni świadome i uważne działanie. Z czasem rutyną stanie się przyciąganie pozytywności. Myślmy konsekwentnie i ze skupieniem zmierzajmy do celu, to bowiem jest prawo przyciągania, które niejednokrotnie już zachwyciło swoich akolitów. Trzeba to pomyśleć i dołączyć aby wnieść więcej pozytywności do swojego życia. Co nam w końcu szkodzi?

PS. Obserwowanie bez oceniania jest najwyższą formą inteligencji emocjonalnej. – August Witti

__________________
#ProgramowanieUmyslu

najnowsze z prawdziwie

Anarchia jest dobra

Anarchia jest dobra

Anarchia jest dobra. Żadna ze znanych mi osób nie wierzy, że anarchia
Czym jest wiara?

Czym jest wiara?

Czym jest wiara? To poważne rozważania, biorąc pod uwagę, że wiara ma

Indolencja umysłowa

Indolencja umysłowa. To co piszę jest smutne i przykre, ale cierpimy na
Translate »
idź do góry