Najtrudniej poznać samego siebie

Przestań kreować nieszczęścia

Przestań kreować nieszczęścia

w oświecenie/kwantowo/zdrowotnie

Od paru dni trwam w głębokim zastanowieniu, zrobiło się nostalgicznie i smutno, no to trwam. I coraz bardziej dochodzę do wniosku, że to my sami /ludzie/, kreujemy własne nieszczęścia. Wydawać by się mogło, że to świat się na nas uwziął, szkodzi nam i zarzuca nas nieprzyjemnościami, ale to nie jest prawda. Tworząc w swojej głowie niesprzyjające myśli, powtarzając je w kółko, ba, dodatkowo wspierając je działaniami, mową i gestami, tworzymy złą rzeczywistość i doświadczenia. Po co nam to? …

Przestań kreować nieszczęścia!

Przestań kreować nieszczęściaWszystko jest energią, każde nasze działanie, w zależności od mocy i przekonania, od ilości płaszczyzn na których działamy, wysyła w świat energię. Oczywiście energia może być pozytywna i negatywna. Nam z łatwością przychodzi ta negatywna, bo wkurzyć się potrafi każdy, a działać z miłością już nie. Zło, złość, złośliwość, mamy je na podorędziu. Dlaczego? Bo nie traktujemy innych z szacunkiem, z wzajemnością, z miłością, ale traktujemy ich podejrzliwie i z nieskrywaną niechęcią. A prawda jest taka, gdy zagłębisz się w cudze działania, zachowania i mowę, gdy ją przeanalizujesz i zrozumiesz, że inni wcale nie mają nic złego do nas. To my ich często źle rozumiemy, to nasze niewłaściwe wyobrażenie, to nasze widzi misie, nasze wydumanie.

Ktoś wpadł na ciebie na chodniku, popchnął cię nieopatrznie, zajechał drogę, zastawił, zatarasował. Podejrzewamy celowe działanie. Doprawdy? Poważnie to robimy? Przecież na co dzień ludzie i my sami również nieskorzy jesteśmy do agresywnego, złośliwego działania, ale że wkurzeni chodzimy od rana, to samo wychodzi. No i innym też samo wychodzi. Oni to nie do nas, oni to nader często na siebie są źli. Nawet o nas nie wiedzą i nas nie znają. Betka z innymi, ale my sami tworzymy złą rzeczywistość. Coś nas zabolało – zapewne jesteśmy chorzy, coś kapnęło na głowę – będzie padać, coś spadło – chce nas wystraszyć, ktoś coś głupiego powiedział – z pewnością przeciwko nam. To jakaś chora paranoja! Mówią nam inni “zapomnij, uspokój się, to nie do ciebie, wyluzuj” – a my dalej swoje – walka ze światem. I co się dziwisz, że kolejny dzień wygląda jak armagedon, jakby cały świat się przeciw nam zmówił?

A rzecz jest całkiem prosta. Rzeczy się zdarzają, bywa, że coś się dzieje, działa lub nie – bo się zestarzało, zepsuło, jest spolegliwe lub nie – bo zostało zainicjowane, nie układa się po naszej myśli. I co z tego? A powiedziałeś światu jak chcesz, żeby się układało? Czy wysłałeś w świat pozytywną energię i sprzyjające myśli? Czy w swoim nastawieniu jesteś otwarty na pozytywy, czy usilnie szukasz negatywów? Czy gości w twoich myślach miłość, czy karmisz je złością? Jak chcesz, żeby świat był dla ciebie dobry i uczynny, nie pomagając mu w tym? Przecież musisz to jakoś pokazać, powiedzieć, zademonstrować. A co robisz?

Świat nas kocha, rzeczywistość nam sprzyja, nasze komórki są gotowe do wykonywania naszych poleceń, ale musimy je wydać, a nie kazać im się domyślać. Skoro wszystko jest energią, a jest to obecnie prawda naukowa, nie podlegająca wątpliwości, to wypuść dobrą energię i obserwuj jej działanie. Nic samo się nie dzieje. Każda rzecz, zdarzenie musi zostać zainicjowane, ale można je tworzyć jakby w dwóch wersjach, dobrej i złej. Zastanów się, którą wybierasz i twórz, a nie stale utyskuj na przeciwności losu. Ta prosta zasada “mówisz i masz” działa, daj jej tylko możliwość i powiedz w końcu coś dobrego, pokaż to, pomyśl i obserwuj. Zapoczątkuj pasmo dobrych wydarzeń!

PS. Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie, pamiętając też o tym, że jak sobie pościelesz tak się wyśpisz.

_________
#Szczescie

ostatnie z oświecenie

Pożegnanie z facebookiem

Pożegnanie z facebookiem

Podobnież jak papierosy, pragnę rzucić FB i inne portake społecznościowe. Nie żebym
Czym jest świadomość

Czym jest świadomość?

To jedna z największych tajemnic, a za razem wiadoma, bowiem “świadomość jest
Iluzoryczne ja

Iluzoryczne ja

Świadomość jest jednością w wielości. Raz iluzoryczne ja doświadcza świata, a raz
moim ojcem jest diabeł

Moim ojcem jest diabeł

Często stosuję zabieg wiwisekcji, aby unaocznić sobie swoją słabość, aby ją po
Translate »
idź do góry