Qigong - technika która leczy

Qigong – technika która leczy

w prawdziwie/świadomie/zdrowotnie

Qigong – technika która leczy. Chi gong, ponieważ tak tę nazwę wymawiamy, to stara technika samoleczenia, opracowana w Chinach tysiące lat temu. To część ćwiczeniowa medycyny chińskiej. Służy do optymalizacji energii w ciele, umyśle i duchu, a co za tym idzie poprawy zdrowia i dobrego samopoczucia. W tej technice oddech jest powolny, długi i głęboki. Ruchy są delikatne i płynne, nastawione na relaks. Umysł obejmuje skupienie uwagi i wizualizację.

Qigong - technika która leczyQigong – technika która leczy

Qigong skupia się na ruchach ciała. Ta technika medytacyjna może być praktykowana w dowolnej pozycji i obejmuje ćwiczenia oddechowe i umysłowe, bez ruchu ciała. Jest podobna do Tai Chi, które jest jedną z wielu form ćwiczeń Qigong. Ma pozytywny wpływ na jakość życia. Poprawia sprawność fizyczną, niweluje depresję, poprawia równowagę i funkcjonowanie ciała. Oddala ból i sztywność.

Znacząco poprawia jakość snu i zmniejsza zmęczenie. Polepsza funkcje poznawcze i pamięć. Wydaje się także mieć bardziej pozytywny wpływ na zmniejszenie lęku. Uzupełnia aktywność fizyczną, likwiduje trudności w oddychaniu, zmniejsza niektóre wskaźniki stanu zapalnego w organizmie.

Poprawia czynność płuc /duszność i kaszel/. Qigong wydaje się być bezpieczną formą aktywności. Qigong to potężny system zdrowia, który działa na wielu płaszczyznach. Harmonizuje, wzmacnia i leczniczy funkcjonowanie wszystkich narządów wewnętrznych i układów organizmu. Zwiększa dostarczanie i przepływ energii w całym ciele. Ma działanie odmładzające i uważa się, że zwiększa długowieczność i wywołuje spokojne stany psychiczne i emocjonalne.

Qigong – technika która leczy – Podsumowanie:

Wiele ruchów skupia się na delikatnym otwieraniu i rozciąganiu stawów i mięśni ciała, uwalniając napięcie, które często występuje od lat. Zwiększając przepływ krwi i energii, pomaga w pełni odżywić wszystkie partie ciała. Daje samopoczucie bardzo zrelaksowane i naładowane energią oraz dobry, głęboki sen. Energia związana z narządami wewnętrznymi ciała opływa kończyny ciała. Nasze ręce i stopy, co poprawia zdrowie narządów wewnętrznych. Oddychanie w tej technice jest niezwykle ważne. Oddech powinien być zrelaksowany, powolny i głęboki, pochodzący z przepony. Ten rodzaj oddychania ma bardzo uspokajający. Ma równoważący wpływ na umysł, co ma kluczowe znaczenie w przeciwdziałaniu skutkom zmartwień i stresu. Kilka minut ćwiczeń może zdziałać cuda.

PS. Qigong to technika samouzdrawiania – August Witti

______
#Qigong

 

Tags: