Najtrudniej poznać samego siebie

Rozmowa wewnętrzna

Rozmowa wewnętrzna

w filozoficznie/prawdziwie/świadomie

Rozmowa wewnętrzna. Z tych samych przyczyn wierzymy i nie wierzymy w Boga. Bóg nas nie ocenia, nie nakazuje, nie żąda, a jeśli czegoś chce, to tylko wiary. Czy kiedykolwiek prowadziłeś rozmowę z kimś, kto dał ci ulgę? Gdzie pomyślałeś „ależ lekko?” I właśnie to daje Bóg, bo nie rozmawiasz z nim de facto, ale rozmawiasz ze sobą i w zależności jakie masz do siebie nastawienie, taka następuje sytuacja. Taki masz właśnie odbiór tej sytuacji. I z tych samych przyczyn wierzymy w Boga, jak i nie wierzymy. Jakkolwiek byśmy sobie Boga nie wyobrażali i wymyślali, to on stworzył świat, jest wszechwiedzący, wszechmocny, nieskończony. Otóż to, nieskończony, bo uniwersum jest, tak jak i '”Jam jest!”. Zatem?!

Rozmowa wewnętrznaRozmowa wewnętrzna – Obserwacja:

Oto pięć nawyków, które ma nasz Bóg i z których korzystali sławni komunikatorzy od tysięcy lat. Ten ktoś jest zawsze z nami, nieustannie, wiecznie. To czysta energia, do której mamy dostęp lub nią bywamy. Jedyną blokadą dla tej energii jesteśmy my sami. I nie często ten wewnętrzny głos, którego słuchamy, jest intuicją, świadomością, łączem, ale gadatliwym ego, które nota bene wie zawsze lepiej i po swojemu. To właśnie zakała ludzkości i zapora nie do przeskoczenia dla pełnej świadomości. To nasze ego. Chyba, że sami to zrobimy i oduczymy ego tego paplania. Jak zatem tego dokonać? Wystarczy zastosować kilka tricków, aby ten głos mówił do nas zgodnie ze świadomością uniwersum.

Słuchaj i odczytuj wszystkimi zmysłami świat, to co mówią inni i wszystko co do ciebie dociera. Słuchaj i rozważaj w skupieniu i uwadze. Następnie skup się na byciu aktywnym, rzeczowym i konstruktywnym w kwestiach, które już pojąłeś. Słuchanie to połowa udanej rozmowy, ale i odczytu świata. To podstawa komunikacji, ale i świadomości, bo uważności. Być może słyszałeś już o aktywnym słuchaniu. Często mylimy to z biernym słuchaniem. Aktywne słuchanie to tak naprawdę branie udziału w rozmowie i praca nad wzajemnym stosunkiem między Tobą a interlokutorem, bez względu na kto nim jest. Czy jest to wewnętrzny głos świadomości/Boga/uniwersum, czy paplanie ego?

Rozmowa wewnętrzna – Rozważania:

Jak zatem oduczyć ego paplania i zacząć wsłuchiwać się w głos boga/uniwersum? Naśladuj głos rozmówcy, powtórz to, co usłyszałeś. Przeformułuj, aby pokazać, że zrozumiałeś. Zastanów się, włóż własne uczucia w słowa i sformułuj – czyli wysłów się. Nie rozumiesz co to znaczy? – Odbij piłeczkę. Metoda odbitej piłeczki to: słuchasz, przyjmujesz, dodajesz, oddajesz. I pamiętaj o imionach czy nazwach własnych. Musi być jasno wypowiedziane lub pomyślane do kogo jest to kierowane. Mówienie o własnych przekonaniach i opiniach, a nie innych ludzi, stymuluje mezo-limbiczny system dopaminowy, który jest związany z motywacją i odczuciami nagrody. Podobne otrzymujemy ze spożywania, wydalania, zdobyczy/pieniędzy i seksu. Zatem mów o sobie, nawet do siebie, ale rozważaj i słuchaj wszystkiego, odbieraj wszystko. No i łącz kropki. Jeśli już coś zaobserwowałeś i zrozumiałeś, łącz z drugim.

W swoich rozważaniach skup się na tym, abyś czuł się ważny. Sprawienie, że czujemy się ważni pokazuje, że wszystko z naszym poczuciem wartości jest OK. Masz siebie przekonać, przekonać własną podświadomość. Wspominaj swoje dobre cechy i co pozytywnego robisz. To zawsze jest wyzwalacz do ponownej oceny i postrzegania siebie. Podkreślaj podobieństwa, że mimo tego co zrobiłeś nie tak, jednak jesteś dobry i dajesz radę, że potrafisz. Lubimy innych, o których myślimy, że są do nas podobni, zatem szukaj podobieństw wszędzie, utożsamiaj się i zobacz jakby było z drugiej strony. Wyobraź to sobie.

Prowadź rozmowę wewnętrzną na tematy, które Cię interesują. Służy to dwóm celom, ponieważ chcesz i lubisz, gdy mówi się o rzeczach, które lubisz. Możesz także powtarzać rzeczy, które mówią, parafrazować ich sformułowania i używać mimikry, aby dopasować swoje sformułowania i język ciała do wypowiedzi. Chodzi o to, aby słuchać tego, co mówi druga strona lub ego i przekazywać to z powrotem. Po pierwsze, próbujesz odkryć, co jest ważne, a po drugie, próbujesz pomóc usłyszeć.

Rozmowa wewnętrzna – Podsumowanie:

Naśladowanie innych, ale i ego sprawia, że bardziej się lubisz, bardziej akceptujesz, a naśladowany będzie hojny i pomocny w stosunku do ciebie. Ale nie staraj się robić wszystkiego po swojemu /egotycznie/, wszak koło już dawno wynaleziono, a wiedza uniwersum jest dostępna dla tych, którzy łączą różne informacje i wyciągają wnioski. Nie dla tych co chcą po swojemu spierdolić sobie życie.

PS. Odnajdź w sobie głos świadomości dzięki intuicji i działaj wg tego głosu. – August Witti

____
#Bog

Tags:

najnowsze z filozoficznie

trójkąt dramatyczny

Trójkąt dramatyczny Karpmana

Trójkąt dramatyczny jest dobrze znanym modelem psychologicznym. Sporo ludzi powiela ten odwieczny, choć

Wielkie pragnienie

Wielkie pragnienie. Motywacja bez pragnienia jest zmarnowana. Motywacja musi przyjść do ciebie.

Czym jest intencja?

Czym jest intencja? Intencja /zamiar, dobra chęć/ to stan psychiczny, w którym
Translate »
idź do góry