Najtrudniej poznać samego siebie

Różne typy świadomości

Różne typy świadomości

w prawdziwie/świadomie/zdrowotnie

Różne typy świadomości. Samoświadomość obejmuje bycie świadomym różnych aspektów siebie, w tym cech, zachowań i uczuć. To stan psychiczny, w którym człowiek staje się przedmiotem uwagi. Samoświadomość jest jednym z pierwszych elementów koncepcji siebie, która wyłania się w naszym jestestwie. Samoświadomość zostaje wpleciona w tkankę tego, kim jesteśmy i pojawia się w różnych momentach, w zależności od sytuacji i osobowości.​

Różne typy świadomościRóżne typy świadomości

Ludzie nie rodzą się świadomi siebie. Złożone poczucie świadomości siebie zaczyna się pojawiać w wieku około jednego roku i staje się znacznie bardziej rozwinięte w wieku około 18 miesięcy. Dzieci mogą w rzeczywistości posiadać inne formy samoświadomości, nawet na tym wczesnym etapie życia. Wyrażanie emocji obejmuje samoświadomość, a także umiejętność myślenia o sobie w odniesieniu do innych ludzi.

Dzieci przechodzą przez szereg poziomów samoświadomości między urodzeniem, a około 4 lub 5 rokiem życia. Samoświadomość jest obserwowana na przykładzie tego jak dzieci reagują na własne odbicie w lustrze. Publiczna występuje, gdy zaczynamy być świadomi tego, jak wyglądamy dla innych. Często pojawia się w sytuacjach, gdy znajdujemy się w centrum uwagi, na przykład podczas prezentacji lub rozmowy z grupą przyjaciół. Ten rodzaj samoświadomości często zmusza ludzi do przestrzegania norm społecznych. Kiedy mamy świadomość, że jesteśmy obserwowani i oceniani, często staramy się zachowywać w sposób, który jest społecznie akceptowalny i pożądany.

Prywatna samoświadomość jest wówczas, gdy stajemy się świadomi pewnych aspektów siebie, ale tylko w sposób prywatny. Na przykład widzenie swojej twarzy w lustrze jest rodzajem prywatnej samoświadomości. Czucie jak żołądek podskakuje, gdy zdajemy sobie sprawę, że zapomnieliśmy uczyć się do ważnego testu lub uczucie trzepotania serca, gdy widzisz kogoś bliskiego, to również przykłady prywatnej samoświadomości.

Ale ogólnie zaczynamy naprawdę być świadomi, gdy podejmujemy pracę nad sobą, swoim zdrowiem, kondycją, odżywianiem, ruchem, ale też rozwijamy się intelektualnie i mentalnie. Gdy stajemy się otwarci na wszystko, zaczynamy być świadomi. Ale jeśli słowo „nie” gości jeszcze w naszym słowniku, to trzeba się zastanowić czy to tylko przekora, czy stłumiona świadomość. Nikt nie ma nic do odsłonięcia poza sobą. Nie ma nikogo w naszej świadomości. W świadomości nie ma nawet nas skoro patrzymy na wszystko z zewnątrz /również na siebie/. Stwarzamy miraż siebie na okrągło i tylko my możemy go zmienić, nikt inny. Bo nikogo nie ma.

Różne typy świadomości – Podsumowanie:

Uświadomienie sobie jestestwa, ciągłe poszukiwanie i odkrywanie siebie to jedyne nasze zadanie. Dlaczego? Ano dlatego, że co prawda jesteś Uniwersum, ale zamkniętym w świecie, w którym wszystko się dzieje /płynie/. Nie ogarniasz tego, bo nie jesteś Bogiem/Uniwersum w tym momencie. Ogarnij chociaż siebie, aby stać się w końcu Bogiem. Ta lepsza wersja siebie też nie jest prawdą. Można być gorszą wersją siebie, można degradować swoje życie, ale nie można przez to osiągnąć szczęścia, miłości i pokoju. Tu droga jest tylko jedna. Niedualna.

PS. Świadomość to znalezienie sensu w życiu. – August Witti

__________
#Swiadomosc

najnowsze z prawdziwie

Świadomość marki

Świadomość marki

Świadomość marki jest niezbędnym elementem tworzenia udanego biznesu /producenta, sklepu, osoby, produktu/.
Translate »
idź do góry