Najtrudniej poznać samego siebie

Co rozumiemy poprzez przebudzenie

Co rozumiemy poprzez przebudzenie

w oświecenie/kwantowo/prawdziwie

Przebudzenie – możliwe, że doskonale znasz to słowo, słyszałeś je i rozumiesz, ale nie koniecznie w sensie duchowym. Jest też taka możliwość, że rozumiesz je populistycznie, a nie względem swojej świadomości. Możesz mieć np. wrażenie, że przebudziłeś się w swoim życiu. Ale to niekoniecznie jest to właśnie “przebudzenie”. Zatem …

co rozumiemy poprzez przebudzenie?

Co rozumiemy poprzez przebudzenieDefinicję budujemy wziąwszy pod uwagę obecne czasy, ale też filozofię wschodu, przykładowo buddyzm i taoizm. Przebudzenie może mieć wiele znaczeń, na różne sposoby interpretowane, ale w istocie oznacza budzenie się z zaśnięcia, dosłownie lub metaforycznie. Obudzenie nie zaprzecza dualizmowi, stawiając nad wszystkim świadomość. Dostrzega i rozumie dwoistość, że nie można mieć dobra bez zła, nie można mieć światła bez ciemności etc. Są to nierozłączne przeciwności, bez wytyczonych granic, tak jak yin i yang i nie istnieją jedna bez drugiego.

Przebudzenie tak naprawdę odsłania prawdę, że życie nie jest walką, jak mawiają niektórzy, nie ma cnoty dobra w triumfie nad bezbrzeżnym złem, nie ma wiekuistego szczęścia nad smutkiem, ponieważ zawsze obie z nich są dwiema stronami jednego i tego samego. Przebudzenie to uświadomienie sobie, że ból, cierpienie i zło istnieją, ponieważ ich potrzebujemy, są sygnalizatorem i pomostem do doświadczeń miłości, radości, przyjemności, szczęścia w tym świecie. Dzięki tej wiedzy widzimy więcej, poza zwykłym spostrzeżeniem, a dzięki temu możemy widzieć i rozumieć prawdziwy cel wydarzeń i spraw. Bo wiemy.

Możemy pomagać oczywiście – bo wiemy, ale pomaganie nie jest celem. Zrozumienie miłości jest celem, bo to ona daje nam szczęście. Gdy kochamy, nie martwimy się o wszystko, gdy podziwiamy, nie snujemy przypuszczeń, gdy jesteśmy zachwyceni, nie w głowie nam humory, nadąsany nos i przymknięte oczy, nie jesteśmy w stanie być w złym nastroju. Bo kochamy i jesteśmy szczęśliwi, a wówczas wydarza się coś wspaniałego. Wszystkie troski giną, gdy płonie ognisko miłości. Dosłownie, nic złego nam się nie przytrafia i tak bez końca, szczęście, dostatek i miłość.

PS. Sprawdź po prostu, co ci się opłaca.

_________
#Przebudzenie

 

ostatnie z oświecenie

Uosobienie Boga

Uosobienie Boga

Uosobienie Boga, to wcale nie bluźnierstwo jak wydawało by się niektórym fanatykom
Ciemna strona mocy w nas

Ciemna strona mocy 2

Ciemna strona mocy Ezoteryka, bo rozwój duchowy jest nią, polega na zwróceniu
Przytul się koniecznie

Przytul się koniecznie

Przytul się koniecznie, bo przytulanie nie jest tylko kolejną formą erotycznego lub
Translate »
idź do góry