Najtrudniej poznać samego siebie

Co rozumiemy poprzez przebudzenie

Co rozumiemy poprzez przebudzenie

w oświecenie/kwantowo/prawdziwie

Przebudzenie – możliwe, że doskonale znasz to słowo, słyszałeś je i rozumiesz, ale nie koniecznie w sensie duchowym. Jest też taka możliwość, że rozumiesz je populistycznie, a nie względem swojej świadomości. Możesz mieć np. wrażenie, że przebudziłeś się w swoim życiu. Ale to niekoniecznie jest to właśnie “przebudzenie”. Zatem …

co rozumiemy poprzez przebudzenie?

Co rozumiemy poprzez przebudzenieDefinicję budujemy wziąwszy pod uwagę obecne czasy, ale też filozofię wschodu, przykładowo buddyzm i taoizm. Przebudzenie może mieć wiele znaczeń, na różne sposoby interpretowane, ale w istocie oznacza budzenie się z zaśnięcia, dosłownie lub metaforycznie. Obudzenie nie zaprzecza dualizmowi, stawiając nad wszystkim świadomość. Dostrzega i rozumie dwoistość, że nie można mieć dobra bez zła, nie można mieć światła bez ciemności etc. Są to nierozłączne przeciwności, bez wytyczonych granic, tak jak yin i yang i nie istnieją jedna bez drugiego.

Przebudzenie tak naprawdę odsłania prawdę, że życie nie jest walką, jak mawiają niektórzy, nie ma cnoty dobra w triumfie nad bezbrzeżnym złem, nie ma wiekuistego szczęścia nad smutkiem, ponieważ zawsze obie z nich są dwiema stronami jednego i tego samego. Przebudzenie to uświadomienie sobie, że ból, cierpienie i zło istnieją, ponieważ ich potrzebujemy, są sygnalizatorem i pomostem do doświadczeń miłości, radości, przyjemności, szczęścia w tym świecie. Dzięki tej wiedzy widzimy więcej, poza zwykłym spostrzeżeniem, a dzięki temu możemy widzieć i rozumieć prawdziwy cel wydarzeń i spraw. Bo wiemy.

Możemy pomagać oczywiście – bo wiemy, ale pomaganie nie jest celem. Zrozumienie miłości jest celem, bo to ona daje nam szczęście. Gdy kochamy, nie martwimy się o wszystko, gdy podziwiamy, nie snujemy przypuszczeń, gdy jesteśmy zachwyceni, nie w głowie nam humory, nadąsany nos i przymknięte oczy, nie jesteśmy w stanie być w złym nastroju. Bo kochamy i jesteśmy szczęśliwi, a wówczas wydarza się coś wspaniałego. Wszystkie troski giną, gdy płonie ognisko miłości. Dosłownie, nic złego nam się nie przytrafia i tak bez końca, szczęście, dostatek i miłość.

PS. Sprawdź po prostu, co ci się opłaca.

_________
#Przebudzenie

 

najnowsze z oświecenie

Prawa boskie

Prawa boskie

Prawa boskie, to prawa rządzące naszym wszechświatem. To podstawa duchowości. Bez tych
10 krótkich pytań

10 krótkich pytań

10 krótkich pytań – Zadam ci kilka krótkich pytań. OK? Otóż, aby
12 cech pasji

12 cech pasji

12 cech pasji. Pasja nie wiedzieć czemu kojarzy się z pracą. Pasja
Translate »
idź do góry