Najtrudniej poznać samego siebie

Rozważania egzystencjalne

w filozoficznie/prawdziwie/topowo

Od parunastu lat myślę, rozważam, studiuję i czuję wewnętrznie, że wiem co jest prawdą w pogoni za szczęściem, zadowoleniem i miłością. Prawdy, które są tak oczywiste i klarowne, że nikt ich nie dostrzega, albo tylko nieliczni, są źródłem mojej radości, wspaniałego samopoczucia i szczęścia, które pielęgnuję, snując dalej …

rozważania egzystencjalne.

rozważania egzystencjalneNie namawiam do zrozumienia, nie zachęcam do pojęcia, stwierdzam fakt, a fakty są takie, że życie duchowe istnieje, ale nie koniecznie związane jest z religią. Wyższa inteligencja, absolut lub bóg, jak zwał tak zwał, zarządza wszechświatem. Śmierć, której tak się boimy, nie jest końcem wszystkiego, tylko kolejnym, jednym z wielu etapów rozwoju duchowego poprzez reinkarnację, nie koniecznie tu i teraz, nie koniecznie w wymarzonej postaci. Dostępne warianty w zależności od rozwoju poziomu duchowego: następna reinkarnacja poziom niżej, następna reinkarnacja na tym samym poziomie, następna reinkarnacja poziom wyżej, ewentualny rozpad duszy, jeżeli jest niereformowalna. Moim zadaniem tu i teraz jest nade wszystko żyć w harmonii ze sobą, z bliskimi, spokojnie, szczęśliwie, bez złych emocji, ale też bez podporządkowania i w niewoli. Rozwijać się intelektualnie i duchowo, bez skrajności, w poczuciu własnej wartości i celu dla którego żyję. Poznawać swoją psychikę, emocje i możliwości w dążeniu do szczęścia i miłości.

Nie chcę i nie jestem robotem, maszyną, której sensem życia jest praca i konsumpcja. Nie popadam w strach, brak spełnienia, niewolę, jakąkolwiek religię czy ideologię, które narzuca mi system. Szanuję swój czasu i umiejętności, dzięki którym zarabiam na godne i wygodne życie. Dla systemu nie jestem wzorowym obywatelem, ale dla siebie jestem sobą, gdyż jestem częścią Boga, istotą poprzez którą doświadczam piękna istnienia, piękna kreacji, potęgi sztuki. A przede wszystkim myślę pozytywnie, bo człowiek sam na siebie ściąga nieszczęścia, popadając w negację. To żadne tam fantasmagorie, to oczywista prawda i każdy kto reprezentuje podobny schemat działania i zachowań, doznaje szczęścia i zadowolenia. Żadna to tajemnica, żadne też rady. Człowiek od nowości jest poddany takiej manipulacji, że zrozumie to o czym piszę wówczas, gdy zrzuci jarzmo zniewolenia i podąży swoją mądrą drogą życiową, bez zawiści, bez złości, z miłością i szczęściem.

Swoje nowe życie zacząłem mając na karku 40 lat, zostawiwszy wszystko co do tego czasu osiągnąłem. Z perspektywy – było warto, bo życie stało się piękne i dojrzałe, szczęśliwe i wspaniałe. Nie narzucam nikomu swoich myśli, nie przekonuję i nie namawiam. Ja to czuję i to działa.

PS. Pomyśl co chcesz i powtarzaj to z pełną świadomością, aż zaskoczy cię swoją obecnością :D.

__________
#Egzystencja

najnowsze z filozoficznie

Czym jest duchowość

Czym jest duchowość

Czym jest duchowość? Dążenie do duchowości każdego z nas jest nieodłącznym elementem
Wewnętrzny komfort

Wewnętrzny komfort

Wewnętrzny komfort, rozpatrzony w kategoriach “Czym jest ten wewnętrzny komfort” i “Jak
Translate »
idź do góry