Ryk Leoparda

Ryk Leoparda

w motoryzacyjnie/topowo

Ryk Leoparda.  A jednak, polskimi Leopardami z Mielca jeżdżą szejkowie, nieliczne gwiazdy z Hollywood i przedstawiciel szwedzkiej rodziny królewskiej.

Ryk Leoparda

Ryk Leoparda

Właścicielem i twórcą Leoparda jest Zbysław Szwaj – Leopard Automobile-Mielec. Nawet pod przymusem nie powie, kim są jego klienci. Firma, o której mało kto słyszał i mało kto wie, jest bożyszczem wśród możnych tego świata, ale tylko tych, dla których samochody są cudem i którzy doceniają ich piękno. Leopard takim cudem jest z całą pewnością.

Ręcznie składany i dopieszczony Leopard ma karoserię z aluminium, sześciolitrowy silnik i cudowną prezencję. To unikat na skalę światową, luksus wśród automobili i zapiera dech swoim rykiem. Firma z Mielca produkuje tylko ok. 20 aut rocznie, znają ja tylko wtajemniczeni i na koniec koszt Leoparda to ponad 120 tysięcy euro, porsche wysiada.

Inżynier Zbysław Szwaj, naukowiec z dziedzin fizyki jądrowej, medycyny nuklearnej, badacz „schorzeń oceanu”, konstruktor scenografu tarczycowego i wynalazca polskiego minikomputera, w 1983 roku rozpoczął indywidualną pracę konstruktorską, motoryzacyjne spełnienie marzeń. W projekcie biorą udział synowie pana Zbysława oraz szwedzki pasjonat motoryzacji Alf Naslund. Razem tworzą unikalne cuda motoryzacji, auta dla prawdziwych koneserów.

Pierwszy egzemplarz zaprezentowano w Szwecji, próby bezpieczeństwa przeprowadzono w Anglii, wszytko owiane tajemnicą i zadziałało, pojawiły się zamówienia i klienci. Przy konstrukcji aut używane są tylko szlachetne metale, mosiądz chromowany, miedź, nadwozie produkowane jest ręcznie w całości z aluminium, silnik V8 o pojemności 6 litrów i mocy 405 KM, pochodzi z chevroleta corvette, pozwala rozpędzić się do 100km/h w 4 sekundy. Samochód rozwija prędkość 250 km/h i została ona ograniczona elektronicznie, hamulce wykonuje Brembo specjalnie dla Leoparda. Auto posiada także system nawigacji satelitarnej, a wnętrze samochodu obite jest skórą.

Ryk Leoparda – Podsumowanie:

W Polsce, mimo światowego uznania i już ugruntowanej marki, Leopard nie jest rozpoznawany, mało kto o nim słyszał. Na świecie natomiast Leopardy są już w uznanej czołówce i sprzedają się same. Mielecka firma rozwija się z dnia na dzień i już dzisiaj zatrudnia ok. 80 osób. Brawo Panie Zbysławie, brawo Mielec.

 leopard2 leopard5

 

PS: Cudze chwalicie, PS. Swego nie znacie, Sami nie wiecie, Co posiadacie.

________
#Leopard