Proszę Państwa, oto Ryś

Proszę Państwa, oto Ryś

w motoryzacyjnie/polsko/pomysłowo

Proszę Państwa, oto Ryś. Kolejnego wskrzeszenia kultowego polskiego auta, po Warszawie, Polonezie i Syrence, doczekał się Maluch. Wydarza się to we Wrocławiu, gdzie grupa konstruktorów pracuje nad nową wersją Fiata 126p. Prowadzona jest zbiórka pieniędzy na budowę nadwozia. Pozostało do zebrania ok. 20 tys zł. Wrocławscy konstruktorzy pracowali już nad wskrzeszeniem kultowej Warszawy i świetnie im to wyszło. Tu również trwa zbiórka pieniędzy.


Proszę Państwa, oto Ryś

Proszę Państwa, oto Ryś

Dawno nie pisałem o samochodach, ale nic elektryzującego mnie nie zaskoczyło, za to dzisiaj, fiuuu, „Maluch. Co prawda nie jest to auto dla mnie, bo jestem potężnym mężczyzną, no może nie największym, ale dużym, zatem malucha prowadzę z tylnego fotela… Ale do rzeczy. Napęd naszego odnowionego maluszka to silnik Suzuki o pojemności 1,3 l, o mocy 140 KM. No. Napęd skierowany jest na tył samochodu, ale w razie konieczności może zostać przeniesiony na przód. Masa szacunkowo to ok. 1 tony. Zatem proporcja masy do mocy jest intrygująca. Podwozie stylizowane na najmodniejsze, czyli te z ochraniaczem przodu i tyłu jak w autach terenowych. Trwają prace na wykonaniem form nadwozia.

Bardzo interesująca informacja i ciekawy projekt, gdyż mini auta w obecnej chwili święcą triumfy, gdyż: raz – cena, dwa – spalanie, trzy – parkowanie. To mogła by być doskonała propozycja jako auto miejskie, a także kobiece, mam nadzieję, że inwestorzy się zainteresują tym sektorem rynku. Póki co dopingujemy projekt i kto może, ten wspiera finansowo. Wiem jak ważne jest zaplecze finansowe przy takich projektach, a przecież prototyp to prototyp, od tego się wszak zaczyna.

PS. Nie lubię „Rysiu”, wolę „Ryszardzie” 🙂 .

___
#Rys

Proszę Państwa oto RyśProszę Państwa oto Ryś Proszę Państwa oto Ryś Proszę Państwa oto Ryś