Najtrudniej poznać samego siebie

Rytuał w rozwoju świadomości

Rytuał w rozwoju świadomości

w prawdziwie/świadomie/zdrowotnie

Rytuał w rozwoju świadomości, to forma ceremonii mająca na celu osiągnięcie transformacji świadomości. Wszystkie religie i tradycje duchowe, mistyczne i magiczne mają swoje rytuały. Te zaś umożliwiają kontakt z boską lub nadprzyrodzoną siłą. To właśnie rytuał pomaga nam zdefiniować siebie w odniesieniu do wszechświata. To zwyczaj, który stanowi zespół specyficznych dla danej kultury symbolicznych sekwencji sformalizowanych czynów i wypowiedzi, wykonywanych w celu osiągnięcia pożądanego skutku.

Rytuał w rozwoju świadomości

Rytuał w rozwoju świadomości

Rytuał często nazywany obrzędem wiążą się z sacrum i tabu. Często automatyzowany, przekształca się w nawyk. Bynajmniej nie jest on związany z religią. Religie podkradły ten zwyczaj i solennie wykorzystują, bo działa. Jean Maisonneuve stwierdził na podstawie dowodów, że rytuały są powszechne stosowane w dzisiejszych czasach. Może nim być kibicowanie klubowi sportowemu lub drużynie, chodzenie na zakupy, niedzielny rodzinny obiad, jak i wszystko co sprawia, że mamy satysfakcję z nim związaną.

W Magii służą zmianie świadomości i wywoływania pożądanych zjawisk. Przywoływanie bytów, duchów lub energii, uwolnienie energii, ku czci i celebracji tego co dla nas ważne. Najczęstszymi znanymi rytuałami są rytuały przejścia i inicjacji. Rytuał odgrywał ważną rolę w rozwoju świadomości człowieka od zawsze. Istnieje we wszystkich aspektach naszego życia. Nasze codzienne życie jest zorganizowane wokół rytuałów, które stanowią osobiste nawyki i wykonywane czynności w określonych porach dnia.

Hsun Tzu, chiński filozof z III wieku pne, stwierdził, że „rytuał tworzy harmonię we wszechświecie i wydobywa z ludzi to, co najlepsze”. Gdy rytuał zmienia naszą świadomość, powstaje przestrzeń dla wewnętrznej wiedzy. Wówczas aktywują się archetypowe energie. Może pojawić się nowa świadomość lub wiedza, inspiracje i znaki w świecie materialnym lub np. synchroniczność. Skuteczne rytuały, maksymalnie angażują zmysły. To zaś zmienia świadomość i otwiera drogę do wizjonerskiego myślenia. Rytuały mogą być wykonywane indywidualnie lub zbiorowo.

Rytuał w rozwoju świadomości – Podsumowanie:

Warto świadomie tworzyć i wykorzystywać rytuały, przy osiąganiu swoich celów. Celem zaś może być wszystko, od uzdrawiania i odchudzania, po bogactwo, szczęście, miłość i zbawienie.

PS. Większość istotnych i powtarzalnych dla nas zachowań to rytuał. – August Witti

______
#Rytual

najnowsze z prawdziwie

Jak dobrze wypocząć?

Jak dobrze wypocząć?

Jak dobrze wypocząć? Kiedy czujemy się wyczerpani i zmęczeni, staramy się zrelaksować,
Anarchia jest dobra

Anarchia jest dobra

Anarchia jest dobra. Żadna ze znanych mi osób nie wierzy, że anarchia
Czym jest wiara?

Czym jest wiara?

Czym jest wiara? To poważne rozważania, biorąc pod uwagę, że wiara ma
Translate »
idź do góry