Najtrudniej poznać samego siebie

Rytuał zdrowia Ci doda

Rytuał zdrowia Ci doda

w oświecenie/prawdziwie/zdrowotnie

Rytuał zdrowia Ci doda. Nie wiem czy wspominałem już czy nie, ale jestem wielkim zwolennikiem rytuałów. Rytuał z łaciny „ritualis” /obrządek, zwyczaj/, to zespół specyficznych dla danej kultury symbolicznych czynów i ew. wypowiedzi, wykonywanych w celu osiągnięcia pożądanego skutku, oderwanego od pozornie oczywistego celu funkcjonalnego. W tym wypadku rytuał, to obrzęd, który tworzymy na swoje potrzeby.

Rytuał zdrowia Ci doda

Rytuał zdrowia Ci doda

Częstokroć rytuał wiązany jest z sacrum i tabu, ale to mylne pojęcie i nie o takie rytuały nam chodzi. Rytuały zautomatyzowane, stają się nawykami i bynajmniej nie są to nawyki religijne. Rytuałem jest bycie kibicem i dopingowanie swojej drużyny, chodzenie na zakupy to tez rytuał, większość tego co sprawia nam satysfakcję to rytuały.

Nowy Rok za pasem i mamy czas jeszcze na przygotowanie rytuału. Możemy tworzyć nowe rytuały, np. wykorzystując możliwość programowania wody, chociażby do odchudzania. Możemy stworzyć taki rytuał, który pomoże nam osiągnąć zamierzony cel. Ale możemy też poprzestać na rytuałach już sprawdzonych.

Rytuał zdrowia Ci doda – Oczyszczenie:

Sporządź listę, co masz zamiar zmienić. Złe nawyki, toksyczne relacje, przestarzałe pomysły i plany, lenistwo – wszystko to, co uniemożliwia rozwój i szczęście. Rytuał tworzyć możesz sam. Ma to być poważne, dostojne, systematyczne i dalekowzroczne. Rozważ wszystko najpierw w sobie. Stwórz mantrę np. „Idę ścieżką rozwoju, zmieniam się, dostrzegam, jestem bardziej uważny i aktualizuję swoje programy. Poradzę sobie ze wszystkim, porzucę to co złe, aby zażywać miłości i szczęścia”. Zapal świece, oczyść dom szałwią, Celebruj rytuał, bo on wówczas się aktywuje.

Rytuał odnowienia energii jest możliwy, jeśli wierzysz, że wszystko się ułoży i że zadziała. Bez wiary to się nie uda. Zatem zaopatrz się w wiarę, wdróż działanie, nadaj mu wagę. Wizualizuj jeśli chcesz, dwupunktuj, hoponuj, kreuj. Wyobraź sobie, że twoje pragnienie osiada na splocie słonecznym, a ten wypełnia ciało falami odbudowującego ciepła /energii/.

Rytuał zdrowia Ci doda – Podsumowanie:

Warto tez wziąć pod uwagę fakt, że wodę można programować. Jeśli w naszym rytuale bierze udział woda, to zaprogramuj ją tak, aby ci służyła. Rytuały w codziennym życiu to czynności powtarzane w odstępach czasu. Istotne są też rytuały wdzięczności.

PS. Stwórz rytuał, żebyś się w braku świadomości nie tułał. – August Witti

______
#Rytual

najnowsze z oświecenie

Czym jest lojalność?

Czym jest lojalność?

Czym jest lojalność? Pisałem już czym jest świadomość. Jest ona szlachetnością, która
Co podtrzymuje Matrixa

Co podtrzymuje Matrixa

Co podtrzymuje Matrixa? Jedyne co tak naprawdę podtrzymuje ten fikcyjny świat Matrixa,
100 zdań dla świadomych

100 zdań dla świadomych

100 zdań dla świadomych. Rozwój osobisty może oznaczać różne sprawy dla różnych
Słownik świadomościowy

Słownik świadomościowy

Słownik świadomościowy. Posługujemy się coraz to innymi nowymi zwrotami słownymi, nawet gdy
Translate »
idź do góry