Najtrudniej poznać samego siebie

Rząd sprzedaje ziemię 1

Rząd sprzedaje ziemię

w patriotycznie/polsko/prawdziwie

Powstał raport dotyczący rozmiarów masowego wykupu gruntów rolnych w krajach UE w celach spekulacyjnych, sporządzony przez Transnational Institute z Brukseli. W Polsce zjawisko wykupu ziemi rolnej przez cudzoziemców z roku na rok narasta, ponieważ…

rząd sprzedaje ziemię, mimo zakazu.

słup1W Polsce nabywanie ziemi odbywa się poprzez instytucję słupa. Do tej pory w ten sposób wyprzedane zostało ponad 200 tysięcy hektarów ziemi rolnej. Mimo obowiązującego w Polsce zakazu zakupu ziemi rolnej przez cudzoziemców, a regulowanego ustawą obejmującą ziemię okresem ochronnym od 1 maja 2004 roku do 1 maja 2016 roku i mimo tej ustawy, mimo zakazów, trwa intensywny wykup polskiej ziemi na postawione osoby. A co ta ziemia kryje – już chyba wiecie. Rząd bagatelizuje ten proceder, mimo ostrzeżeń Najwyższej Izby Kontroli (NIK). A NIK skontrolował tylko województwa zachodniopomorskie, dolnośląskie i mazowieckie.

Raport NIK dotyczy tylko zakupu ziemi przez spółki z udziałami kapitału zagranicznego, nie uwzględnia natomiast zakupów indywidualnych inwestorów zagranicznych poprzez podstawione osoby /słupy/. Skala tego procederu w Polsce jest coraz większa, a ogłoszona na forum komisji rolnictwa PE, wręcz przeraża. Wszystko to odbywa się przy aprobacie i naciskach rządu, który narzucił Agencji Nieruchomości Rolnych (ANR) poziom dochodów wynoszący 1,5-2 mld zł rocznie. Urzędników Agencji /jak to zwykle urzędników/ nie interesuje, kto nabywa ziemię w przetargach, a po prostu sprzedaż jak największego areału ziemi i oczywiście cena. Tym sposobem wyprzedajemy Polskę w szalonym tempie, bo przecież czas ucieka, a za chwilę koryto się może skończyć.

Polscy rolnicy, chcący powiększyć swoje gospodarstwa nie są w stanie spełnić warunków narzucanych przez Agencję Nieruchomości Rolnych, zwłaszcza cenowych. W Sejmie zaś /od dwóch lat/ spoczywa projekt ustawy uniemożliwiający zakup polskiej ziemi przez cudzoziemców po 1 maja 2016 i unieważniający wszystkie transakcje o podejrzanym charakterze, w tym tzw. słupowe, ale ani Platforma, ani też PSL nie jest zainteresowana jego uchwaleniem. Bo na sprzedaży można zarobić, a bez niej to tylko goła pensja. Przerażające są ostatnie podrygi koalicji, przerażająca jest perspektywa konsekwencji wszystkich tych bandyckich działań, a najbardziej przerażająca jest głupota i pazerność partii, które za wszelką cenę chcą się nachapać i nakraść, nie patrząc już na nic. To po prostu rządy kleptokracji – ot co!

PS. Aż się scyzoryk w kieszeni rozkłada, aż kosa sztorcuje się na kosisku, aż kamień wskakuje do reki i z oddali słychać słowa Pieczki – Ojciec prać? – Prać synkowie, prać!

_________________
#SprzedazZiemiPolskiej

ostatnie z patriotycznie

Na co nam polityka

Na co nam polityka

Nieustannie doniesienia prasowe na temat polityki budzą spore emocje. Świat nie chce
Wiara przyrodzona 5

Wiara przyrodzona

Polskością interesuję się od dziecka, bo zostałem tak wychowany, zgodnie z tradycją. Od
Jesteś Polakiem?

Jesteś Polakiem?

Co to właściwie oznacza? Co sprawia, że wraz z tym słowem odczuwamy?
Odrobiona lekcja

Odrobiona lekcja

Wnioski polityczne, które nasuwają się po ostatnim, kończącym się roku, są bardzo
Translate »
idź do góry