Najtrudniej poznać samego siebie

Samoświadomość siebie

Samoświadomość siebie

w prawdziwie/świadomie/zdrowotnie

Samoświadomość siebie to złożony temat, gdyż nie wiadomo, czy mieści się w skali osobistego zrozumienia. Zaś wszelki czas spędzony na rozwoju świadomości daje nam wyraźną przewagę w życiu. Im bardziej jesteś świadomy swoich możliwości, tym lepszym jesteś człowiekiem, tym bardziej kochasz. Zadziwiające jakie to proste. Świat jest nierozłączny, jest jednością. CZAS TO DOSTRZEC I ŁĄCZYĆ, CO SIĘ DA POŁĄCZYĆ!

Samoświadomość siebieSamoświadomość:

To „uważna” świadomość swoich mocnych /zalet/ i słabych stron, działań i obecności. Świadomość swoich plusów i minusów. Wymaga jasnego postrzegania swoich stanów psychicznych i emocjonalnych. Dostrzegania włączających się programów i możliwości ich wyłączenia. To postrzeganie małego „ja” /ego, podświadomość/, przez duże świadome „JA”. To zbieranie powierzchownej percepcji otoczenia i pozwalająca je dokładniej rozważyć.

Jak zatem być bardziej świadomym siebie?

1. Znajdź partnera

Partner to przyjaciel, mentor, to osoba na tożsamym poziomie samoświadomości lub wyższym. To on dostarcza nam przemyślaną, konstruktywną informację zwrotną. Spotkania z mentorem są istotne dla wspólnego rozwoju i lepszej samooceny.

2. Aktywnie słuchaj i akceptuj

Zrozum, że część twojego dążenia do większej samoświadomości wymaga słuchania i akceptowania konstruktywnej krytyki. Osiągnięcie samoświadomości polega na zbadaniu własnych przeszkód. Chociaż możesz zidentyfikować niektóre ze swoich słabości, perspektywa zewnętrzna może pomóc ocenić wszystkie aspekty ciebie. Twój partner /mentor/ powinien być w stanie nieustannie pomagać i przekazywać informacje zwrotne. Upewnij się, że aktywnie słuchasz, aby dobrze zrozumieć swoje mocne i słabe strony.

3. Ćwicz uważność

Uważność to bycie świadomym swojego otoczenia bez narzucania osobistych uprzedzeń /ocen/. Oceny i uprzedzenia kształtuje strach i obawa, a ty masz być świadomy. Praktykowanie uważności jest ważnym krokiem w samoświadomości, ponieważ może pomóc zrozumieć dopasowanie do otoczenia. Zwracając uwagę na to, co dzieje się wokół, możemy lepiej zobaczyć, jak wpływasz na innych i jak się z tym czujesz.

4. Oceń swoje możliwości

Gdy poprawisz swoją samoświadomość, lepiej oceniasz swoje możliwości i wyzwania. Dzięki wysokiemu poziomowi samoświadomości widzisz, gdzie możesz osiągnąć sukces i gdzie możesz się rozwijać.

5. Oceniaj ponownie

Samoświadomość to atrybut, który stale rozwijasz. Zatem co jakiś czas ponów ocenę niemożliwości. Poszukaj wsparcia mentora, w celu rozszerzenia informacji zwrotnych. Jeśli rozwijasz się sam, prowadź dziennik i regularnie oceniaj swoje mocne i słabe strony. Oceny pracy, testy osobowości i testy umiejętności mogą pomóc Ci w samoświadomości.

6. Otwarcie mów o swoich mocnych stronach i słabościach

Podziel się swoimi mocnymi stronami i zasugeruj obszary, w których możesz pomóc, współpracując z innymi. Sam oceń, gdzie najlepiej pasujesz i podziel się spostrzeżeniami ze współpracownikami, aby znaleźć najlepszy sposób współpracy. Otwarcie mów o swoich słabościach /niewiedzy/ i poproś o radę, jak je poprawić. Wywyższając się lub zwyczajnie mądrząc niewiele zdziałasz dla siebie. Słuchaj co się do ciebie mówi.

Samoświadomość to droga na całe życie, nie ma tu jawnych bonusów, ani też przeszkód. To ty decydujesz czy chcesz pojąć i zrozumieć siebie czy nie. Ty decydujesz, czy umiesz i będziesz kochał czy nie. I na końcu, to ty decydujesz, czy będziesz szczęśliwy czy nie.

PS. Zbyt wybujałe konfabulacje co do innych niszczą twoje życie. – August Witti

najnowsze z prawdziwie

Duchowość kwantowości

Duchowość kwantowości. Odkrycie fizyki kwantowej na nowo zdefiniowało sposób, w jaki postrzegamy
trójkąt dramatyczny

Trójkąt dramatyczny Karpmana

Trójkąt dramatyczny jest dobrze znanym modelem psychologicznym. Sporo ludzi powiela ten odwieczny, choć
Translate »
idź do góry