Najtrudniej poznać samego siebie

samoświadomość szczęśliwca

Samoświadomość szczęśliwca

w oświecenie/kwantowo/zdrowotnie

Większość ludzi uważa, że gdyby zmienili kilka rzeczy w swoim życiu, to byliby całkowicie szczęśliwi. Zmienne dosyć często się powtarzają: zmiana partnera, szefa, rodziców, znajomych, wygląd etc. Wówczas byliby szczęśliwi – jak mówią. Nie tędy droga, moi kochani! Nie idźcie tą drogą! Opiszę jak zdobyć lub uzyskać …

samoświadomość szczęśliwca!

samoświadomość szczęśliwcaTylko fakt ogromnej miłości własnej powoduje w nas szczęście. Gdy pokochamy siebie w pełni, możemy dostrzec jaki potencjał w nas tkwi, jak świetnie radzimy sobie w trudnych sytuacjach lub z przykrymi zdarzeniami. Możemy nauczyć się wykorzystywać tę miłość do osiągnięcia własnych celów. Bo prawdziwe szczęście jest zawsze w nas samych. Ale można to wyćwiczyć. Aby to zrozumieć i pojąć, musimy przede wszystkim poznać samego siebie, musimy zaakceptować siebie w pełni, a jeszcze lepiej docenić i nauczyć się być sobie wdzięcznym. To z kolei uczynimy, gdy wreszcie się przebudzimy i staniemy się świadomi własnej wartości i miłości własnej.

Siedem ćwiczeń samoświadomości by pokochać siebie:

 1. Bądź obecny.
  Uważność jest kluczem do obecności. Wszystko co robisz rób z uwagą, świadomie. Nie czytaj przy jedzeniu, tylko smakuj. Nie rozmawiaj jak jesz, tylko pożywiaj się. Nie gadaj bezwiednie, tylko myśl co mówisz. Generalnie, bądź skupiony na tym co w danej chwili robisz pełnią zmysłów. Wówczas będziesz obecny tu i teraz.
 2. Słuchaj wnętrza.
  Docelowo chcemy oduczyć się negatywnych uczuć takich jak gniew, nienawiść, złość, bo to nam samym nie służy. Wnętrze /intuicja/ często podpowiada nam co robić, ale żeby skorzystać, trzeba się wyciszyć, pozbyć złych emocji. Bardzo pomaga świadome oddychanie, czyli wdech /z myślą wdech/ i wydech /z wyraźną myślą wydech/. Czasami wystarczy 10 razy, ale czasami więcej.
 3. Skup się.
  Aktywuj zmysły, by być tam, gdzie jesteś, a nie błądzić gdzieś myślami. Bądź w pełni świadomy swojego otoczenia. Dla potwierdzenia dotknij przedmiotów, rozglądnij się, dotknij siebie, jakbyś chciał potwierdzić istnienie. Oddychaj zawsze miarowo i świadomie. Poczuj przy wdechu przypływ energii i jak działa ona na twoje ciało. Rozluźnij się.
 4. Zauważaj swoje ciało.
  Zastanawiaj się, co dzieje się w twoim organizmie? Cokolwiek robisz, obserwuj swoje ciało, a wraz z nim swoje wewnętrzne pole energetyczne. Częste uświadamianie sobie ciała sprzyja skupieniu, a przez to dokładniejszemu odczytywaniu rzeczy. To zaś zwiększa świadomość, ponieważ obserwując ciało zatrzymujemy się dłużej w teraźniejszości, tym samym rozwijamy samowiedzę.
 5. Bądź skoncentrowany.
  Bez względu na to co robisz, zawsze koncentruj na tym co robisz swoją uwagę. Czyli – przestań myśleć o niebieskich migdałach.
 6. Obserwuj siebie.
  Uważaj na siebie, obserwuj siebie, rejestruj swoje emocje i uczucia. Ważne jest zarówno to co w środku nas, jak i na zewnątrz. Wewnętrzna harmonia, harmonizuje to co na zewnątrz.
 7. Wycisz się.
  Najlepszym sposobem jest medytacja, ale jak nie umiesz to możesz powtarzać “stół z powyłamywanymi nogami” /ot, taka mantra/. Wyobrażaj sobie relaks, miłe miejsca, uczucia, nie zapominaj o oddechu. Wyciszenie ma nas przybliżyć do istoty życia, jaką jest miłość.

Generalnie wszystkie techniki oświecone prowadzą do zrozumienia, odczuwania i propagowania miłości. Ona jest siłą zbawczą, uzdrawiającą i twórczą. W niej zawarte jest wszystko. To takie proste – nauczyć się kochać siebie, żeby pokochać innych i tym samym osiągnąć szczęście. Proste? Proste. A im więcej przy tym się dowiesz, zgłębisz, poznasz, tym większa będzie Twoja magia.

PS. Nie mogę się oprzeć pokusie żeby napisać wprost – TO DZIAŁA REWELACYJNIE!

______________
#Samoswiadomosc

najnowsze z oświecenie

Słownik świadomościowy

Słownik świadomościowy

Słownik świadomościowy. Posługujemy się coraz to innymi nowymi zwrotami słownymi, nawet gdy
Prawa boskie

Prawa boskie

Prawa boskie, to prawa rządzące naszym wszechświatem. To podstawa duchowości. Bez tych
10 krótkich pytań

10 krótkich pytań

10 krótkich pytań – Zadam ci kilka krótkich pytań. OK? Otóż, aby
Translate »
idź do góry