Najtrudniej poznać samego siebie

samoświadomość szczęśliwca

Samoświadomość szczęśliwca

w kwantowo/oświecenie/zdrowotnie

Większość ludzi uważa, że gdyby zmienili kilka rzeczy w swoim życiu, to byliby całkowicie szczęśliwi. Zmienne dosyć często się powtarzają: zmiana partnera, szefa, rodziców, znajomych, wygląd etc. Wówczas byliby szczęśliwi – jak mówią. Nie tędy droga, moi kochani! Nie idźcie tą drogą! Opiszę jak zdobyć lub uzyskać …

samoświadomość szczęśliwca!

samoświadomość szczęśliwcaTylko fakt ogromnej miłości własnej powoduje w nas szczęście. Gdy pokochamy siebie w pełni, możemy dostrzec jaki potencjał w nas tkwi, jak świetnie radzimy sobie w trudnych sytuacjach lub z przykrymi zdarzeniami. Możemy nauczyć się wykorzystywać tę miłość do osiągnięcia własnych celów. Bo prawdziwe szczęście jest zawsze w nas samych. Ale można to wyćwiczyć. Aby to zrozumieć i pojąć, musimy przede wszystkim poznać samego siebie, musimy zaakceptować siebie w pełni, a jeszcze lepiej docenić i nauczyć się być sobie wdzięcznym. To z kolei uczynimy, gdy wreszcie się przebudzimy i staniemy się świadomi własnej wartości i miłości własnej.

Siedem ćwiczeń samoświadomości by pokochać siebie:

 1. Bądź obecny.
  Uważność jest kluczem do obecności. Wszystko co robisz rób z uwagą, świadomie. Nie czytaj przy jedzeniu, tylko smakuj. Nie rozmawiaj jak jesz, tylko pożywiaj się. Nie gadaj bezwiednie, tylko myśl co mówisz. Generalnie, bądź skupiony na tym co w danej chwili robisz pełnią zmysłów. Wówczas będziesz obecny tu i teraz.
 2. Słuchaj wnętrza.
  Docelowo chcemy oduczyć się negatywnych uczuć takich jak gniew, nienawiść, złość, bo to nam samym nie służy. Wnętrze /intuicja/ często podpowiada nam co robić, ale żeby skorzystać, trzeba się wyciszyć, pozbyć złych emocji. Bardzo pomaga świadome oddychanie, czyli wdech /z myślą wdech/ i wydech /z wyraźną myślą wydech/. Czasami wystarczy 10 razy, ale czasami więcej.
 3. Skup się.
  Aktywuj zmysły, by być tam, gdzie jesteś, a nie błądzić gdzieś myślami. Bądź w pełni świadomy swojego otoczenia. Dla potwierdzenia dotknij przedmiotów, rozglądnij się, dotknij siebie, jakbyś chciał potwierdzić istnienie. Oddychaj zawsze miarowo i świadomie. Poczuj przy wdechu przypływ energii i jak działa ona na twoje ciało. Rozluźnij się.
 4. Zauważaj swoje ciało.
  Zastanawiaj się, co dzieje się w twoim organizmie? Cokolwiek robisz, obserwuj swoje ciało, a wraz z nim swoje wewnętrzne pole energetyczne. Częste uświadamianie sobie ciała sprzyja skupieniu, a przez to dokładniejszemu odczytywaniu rzeczy. To zaś zwiększa świadomość, ponieważ obserwując ciało zatrzymujemy się dłużej w teraźniejszości, tym samym rozwijamy samowiedzę.
 5. Bądź skoncentrowany.
  Bez względu na to co robisz, zawsze koncentruj na tym co robisz swoją uwagę. Czyli – przestań myśleć o niebieskich migdałach.
 6. Obserwuj siebie.
  Uważaj na siebie, obserwuj siebie, rejestruj swoje emocje i uczucia. Ważne jest zarówno to co w środku nas, jak i na zewnątrz. Wewnętrzna harmonia, harmonizuje to co na zewnątrz.
 7. Wycisz się.
  Najlepszym sposobem jest medytacja, ale jak nie umiesz to możesz powtarzać “stół z powyłamywanymi nogami” /ot, taka mantra/. Wyobrażaj sobie relaks, miłe miejsca, uczucia, nie zapominaj o oddechu. Wyciszenie ma nas przybliżyć do istoty życia, jaką jest miłość.

Generalnie wszystkie techniki oświecone prowadzą do zrozumienia, odczuwania i propagowania miłości. Ona jest siłą zbawczą, uzdrawiającą i twórczą. W niej zawarte jest wszystko. To takie proste – nauczyć się kochać siebie, żeby pokochać innych i tym samym osiągnąć szczęście. Proste? Proste. A im więcej przy tym się dowiesz, zgłębisz, poznasz, tym większa będzie Twoja magia.

PS. Nie mogę się oprzeć pokusie żeby napisać wprost – TO DZIAŁA REWELACYJNIE!

______________
#Samoswiadomosc

najnowsze z kwantowo

Moc pragnienia

Moc pragnienia

Moc pragnienia. Jak to jest, że pragnienia się spełniają, im większe, poparte
Świadomość finansowa

Świadomość finansowa

Świadomość finansowa, jak i wszystko, jawi się w naszej głowie. Wielu ludzi
Przebiegunowanie Ziemi

Przebiegunowanie Ziemi

Przebiegunowanie Ziemi. Pole magnetyczne Ziemi wielokrotnie, przez cały okres istnienia, się zmieniało.
Translate »
idź do góry