Najtrudniej poznać samego siebie

Samotność facebookowca

Samotność facebookowca

w filozoficznie/prawdziwie/zdrowotnie

Samotność facebookowca. Samotność to śmierć, to cierpienie i pustka, to otworzenie się na strach i manipulacje. Dawniej zwyczajnym było wspólne opowiadanie historii, wymiana zdań /plotek/, dyskusje i potyczki słowne. To wszystko budowało społeczeństwo jednorodne, zgrane, zwarte, skłonne do poświęceń, ba, nawet wspólnej walki. Dzisiaj trendem jest samotność, odizolowanie, obcość i co najgorsze odebranie głosu, bo wszem i wobec panuje samotność.

Samotność facebookowca

Samotność facebookowca

Współczesny człowiek jest avatarem, ikonką, bezosobowy, bez wyrazu, a co najgorsze bez głosu. A przecież to głos /słowo/ sprawia rzeczywistość, komunikujemy się wszak głosem i okazanymi emocjami, wszak na początku było słowo. Jak ważne jest rozwiązywanie wspólnie problemów, bolączek, wymiana zadań, a co najważniejsze wyrażenie pragnień, życzeń i poglądów, wie coraz bardziej część społeczeństwa. Cała reszta natomiast tkwi w marazmie i niemocy, poddana totalnej manipulacji, rządom i wpływom, a co gorsza nieszczęśliwa.

Media, rządy i korporacje oczywiście wykorzystują technologię TV, radio, prasę, a coraz częściej także internet. Bo wiedzą, że człowiek samotny, nie mając się kogo poradzić, porozmawiać i „przerobić temat”, jest zdany sam na siebie. Można go łatwo zmanipulować, okłamać, a co najgorsze wykorzystać. To brutalna prawda i bezwzględne działanie, aby odizolować od siebie ludzi, odwartościować ich, zdegradować we własnych oczach, a na koniec zmanipulować.

Samotność – Rozważania:

Wszystkie nasze dolegliwości, bolączki, nieszczęścia, powikłania, początek maja w naszym życiu. To już jest wiadome, że człowiek w pełni tworzy swoje jestestwo, całą swoją historię i koleje losu. Można o tym poczytać w książkach o fizyce kwantowej, technologii Keshe, ale i w totalnej biologi. Już od lat istnieje instytucja psychoanalityka, od lat istnieją kluby AA itp., gdzie oferuje się nic innego jak możliwość zwierzeń, wypowiedzi, analizy własnego losu. Po co to wszystko? Ano prawda jest banalnie prosta, skoro sam jesteś winny swojej choroby, poprzez swoje przeżycia, to sam musisz dotrzeć do zarzewia, do incydentu, który ją wywołał.

Skoro twoje życie nie układa się najlepiej, to sam musisz zrozumieć, przerobić temat i pojąć dlaczego tak jest. To prawda wcale nie objawiona, o tym było wiadomo od wieków, ale zapomnieliśmy. Straciliśmy kontrolę nad swoim życiem, na rzecz odgórnego sterowania. Lekarz mówi, że jesteś chory – to jesteś chory, rodzice, nauczyciele mówią, że nie umiesz – to nie umiesz. System mówi, że musisz pracować i oddawać co stworzysz, zarobisz – to oddajesz mimo woli. A wszystko to jest absurdem, który w końcu musisz zrozumieć, pojąć i zmienić.

Podstawą tych wszystkich nieszczęść, niepowodzeń i chorób jest samotność i brak słuchaczy. To nie oni mają ci służyć radą. To ty sam mówiąc to co cię smuci, masz zrozumieć, że to ty za to odpowiadasz i wystarczy. Wystarczy samo zrozumienie, że choroba jest następstwem konfliktu, że waśnie powodują twoją biedę, że nierozwiązane sprawy tak mocno rzutują na twoje życie, że jesteś z niego niezadowolony.

Samotność – Podsumowanie:

Wiedza i umiejętność to pozytywne /późniejsze/ myślenie, a roztrząśnięcie tematu i wybaczenie jest podstawą twojego szczęścia, zdrowia i powodzenia. A do tego potrzebujesz dosyć często wiernego, oddanego słuchacza, który bez oceniania, bez naigrywania, bez krytyki, wysłucha, doradzi, pomoże zrozumieć. Bo zrozumienie, a w następstwie przebaczenie lub przeproszenie, jest podstawą twojej nowej szczęśliwej drogi. Później to już sama bajka, miłość, radość i szczęście 🙂

PS. Nie rób Kasi co tobie nie pasi.

__________
#Samotnosc

najnowsze z filozoficznie

Jak zostać mistrzem?

Jak zostać mistrzem? Mistrz /czempion/ to osoba, która wykazuje zainteresowanie propagacją, wdrożeniem
Wyższa świadomość

Wyższa świadomość

Czym jest wyższa świadomość? Zastanówmy się i dokonajmy głębszego spojrzenia na tą
Jak żyć?

Jak żyć?

Jak żyć? Czas, który mamy tu na Ziemi jest ograniczony. Szkoda go
Translate »
idź do góry