Najtrudniej poznać samego siebie

Serce jest wielkie i święte

Serce jest wielkie i święte

w kwantowo/oświecenie/prawdziwie

Serce jest wielkie i święte. Kolejny raz piszę o sercu, które okazuje się nie jest tylko jakąś tam pompą, mięśniem, czy np. u jednych świetliste, u drugich czarne. Serce to ok. 40 000 wyspecjalizowanych neuronów lub neurytów czuciowych. A neuron to wyspecjalizowana komórka, która pobudzona, dzieli się informacjami z innymi komórkami w ciele. To daje nam nowy wgląd w głęboki poziom inteligencji serca i komunikacji.

Serce jest wielkie i święte

Serce jest wielkie i święte

Neuryt to małe wypustki, które pochodzą z głównego ciała neuronu, aby wykonywać różne funkcje w ciele. Niektóre przenoszą informacje z neuronu, aby połączyć się z innymi komórkami, podczas gdy inne wykrywają sygnały z różnych źródeł i przenoszą je w kierunku neuronu.

A neuryt w sercu wykonuje takie same funkcje jak w mózgu. Kluczową rolą inteligencji serca jest wykrywanie zmian hormonów i innych substancji chemicznych w ciele oraz przekazywanie tych zmian do mózgu, aby mógł on odpowiednio spełniać nasze potrzeby.

Mózg serca robi to, przekształcając język ciała – emocje – w elektryczny język układu nerwowego, tak aby jego wiadomości miały sens dla mózgu. Zakodowane w sercu wiadomości informują mózg, kiedy potrzebujemy więcej adrenaliny.

Na przykład w stresującej sytuacji lub gdy można bezpiecznie stworzyć mniej adrenaliny i skupić się na budowaniu silniejszego układu odpornościowego. Serce może zupełnie niezależnie od mózgu czaszki myśleć, uczyć się, zapamiętywać, a nawet odczuwać nasze wewnętrzne i zewnętrzne światy na własną rękę /po swojemu/, a w harmonii z mózgiem czaszki, może dać nam do dyspozycji potężną sieci neuronową dzieloną przez dwa decyzyjne oddzielne narządy.

Funkcje te obejmują:

  • Bezpośrednią komunikację serca z neurytami czuciowymi w innych narządach w ciele
  • Mądrość serca określana jako inteligencja serca
  • Intencjonalne stany głębokiej intuicji
  • Umyślne zdolności prekognitywne
  • Mechanizm celowego samoleczenia
  • Przebudzenie zdolności supernaukowych
  • i wiele innych

Okazuje się zatem, że intuicja, prekognicja i samoleczenie to domena serca. Jest to widoczne, gdy badamy nasze najstarsze i najcenniejsze duchowe tradycje. Obecnie powszechne staje się zrozumienie inteligencji serca na poziomie bezpośredniego wpływu na nasze osobowości, nasze codzienne decyzje i naszą zdolność dokonywania wyborów moralnych, które obejmują rozeznanie dobra i zła.

Bardzo ważne jest zrozumienie, że mądrość serca – wszystkie te odpowiedzi na najgłębsze i najbardziej tajemnicze pytania życia. Na te pytania nikt inny nie może nam dać odpowiedzieć – jest w nas. A kluczem do zrozumienia jest bycie świadomym swojej intencji i jest to podstawą osobistej odpowiedzialności.

Prawdopodobnie nie przypadkiem, rygorystyczne techniki naukowe pokrywają się z niektórymi technikami zachowanymi w klasztorach i w praktykach duchowych. Sposobów zawsze jest wielość. Skupmy się na jednej z technik, w miarę łatwej i bezpiecznej. To tzw. technika Quick Coherence®, udoskonalona przez Institute of Heart Math.

Każdy krok tej techniki wysyła niezależnie sygnał do ciała, że ​​uruchomiono określoną zmianę. W połączeniu kroki te tworzą doświadczenie. Ono przenosi nas z powrotem do naturalnej harmonii, istniejącej wcześniej, zanim zaczęliśmy odłączać naszą sieć mózg-serce przez nasze uwarunkowania. Kroki 4 i 5, w których uzyskujemy dostęp do naszej inteligencji serca, opierają się na spójności utworzonej w krokach od 1 do 3.

1. Utwórz skupienie serca

Działanie: pozwól swojej świadomości przenieść się z umysłu do obszaru twojego serca.
Rezultat: to wysyła sygnał do twojego serca, że ​​nastąpiła zmiana. Nie jesteś już zaangażowany w otaczający cię świat i stajesz się świadomy świata w tobie.

2. Powolne oddychanie

Działanie: zacznij oddychać trochę wolniej niż zwykle. Poświęć około pięciu do sześciu sekund na wdychanie i używaj tego samego tempa, co podczas wydechu.
Wynik: ten prosty krok wysyła drugi sygnał do twojego organizmu, że jesteś bezpieczny w miejscu, które wspiera twój proces. Głęboki, wolny oddech od dawna stymuluje odpowiedź relaksacyjną układu nerwowego.

3. Poczuj uczucie odmładzające

Działanie: najlepiej jak potrafisz, poczuj prawdziwy szacunek, wdzięczność lub współczucie dla czegokolwiek lub kogokolwiek. Kluczem do sukcesu tutaj jest to, że twoje uczucia są tak szczere i pełne uczucia, jak to tylko możliwe.
Wynik: jakość tego uczucia doskonale dopasowuje i optymalizuje spójność między twoim sercem a mózgiem. Podczas gdy każdy jest w stanie wywołać uczucie tego kroku. Jest to jeden z tych procesów, w których możesz eksperymentować, aby znaleźć to, co działa najlepiej.

Po pomyślnym ukończeniu kroku 3, ustalono związek łączący serce z mózgiem, co skutkuje koherencją serca i mózgu. W tym momencie serce i mózg są w komunikacji przez sieć neuronową, która je łączy. Chociaż jest to technicznie ukończenie samej Techniki Szybkiej Coherence®, to także początek innych procesów. Możemy wykorzystać spójność, którą stworzyliśmy, aby uzyskać dostęp do głębszych stanów świadomości, w tym głębokiej intuicji opisanej w tym rozdziale. To ze stanu koherencji serce-mózg możemy uzyskać dostęp do naszej głębokiej intuicji i otrzymać wskazówki inteligencji naszego serca. Następne kroki szczegółowo opisują tą procedurę.

4. Zadaj swojemu sercu pytanie

Działanie: poprzednie trzy kroki tworzą harmonię między twoim mózgiem a twoim sercem, które pozwala ci wykorzystać mądrość twojego serca. Kiedy będziesz oddychać i skupisz uwagę w swoim sercu, nadszedł czas, aby zadać pytanie. Inteligencja serca zasadniczo działa najlepiej, gdy pytania są krótkie i na temat. Pamiętaj, twoje serce nie potrzebuje przedmowy lub historii sytuacji przed pytaniem. Zadaj pytanie w milczeniu, jako pojedyncze krótkie zdanie, a następnie pozwól swojemu sercu odpowiedzieć w sposób, który działa dla ciebie.
Rezultat: twoja intuicja otwiera się i zaczynasz dialog.

Kluczem do sukcesu w dialogu z sercem jest to, że jeśli masz wystarczającą moc. Masz także doświadczenie, to jesteś upoważniony do tego, by wiedzieć, co oznacza twoje doświadczenie.

5. Posłuchaj odpowiedzi

Działanie: stań się świadomy tego, jak twoje ciało odczuwa. Natychmiast, gdy zadasz pytanie. Zanotuj wszelkie odczucia – takie jak ciepło, mrowienie lub dzwonienie w uszach. Także emocje, które mogą się pojawić. Dla ludzi, którzy są już dostrojeni do swoich ciał i inteligencji ich serc, ten krok jest najłatwiejszym elementem tego procesu. Dla tych, którzy mogli mieć mniej doświadczenia w słuchaniu ich ciał, jest to ćwiczenie świadomości.
Rezultat: każdy uczy się i doświadcza wyjątkowo. Nie ma poprawnego ani niewłaściwego sposobu otrzymania inteligencji twojego serca. Kluczem tutaj jest wiedzieć, co działa najlepiej dla Ciebie.

Serce jest wielkie – Podsumowanie:

Teraz znasz technikę „krok po kroku”, która pomoże ci poczuć się wzmocnionym w obliczu największych wyzwań życia. Chociaż prawdopodobnie nie można zmienić sytuacji, które pojawiają się na wyciągnięcie ręki. Można zdecydowanie zmienić sposób, w jaki się czuje i inaczej reagować na te sytuacje. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, możesz odkryć, że mądrość i inteligencja twojego serca staje się dla ciebie wielkim przyjacielem.

Jednym z największych źródeł siły w twoim życiu. Spójność i dokładność rozwiązań opartych na sercu umożliwia ci stawienie czoła każdej sytuacji każdej osobie lub sile z pewnością. Trudno ja natomiast znaleźć, jeśli czujesz się bezradny, przytłoczony, bezsilny i zagubiony.

PS. Serca nie uciszysz nigdy, podobnież prawdy – August Witti

____
#Serce

najnowsze z kwantowo

Kształtuj swoją wyobraźnię

Kształtuj swoją wyobraźnię. Wyobraźnia to najlepsza część człowieczeństwa. Nie ma na świecie
Moc pragnienia

Moc pragnienia

Moc pragnienia. Jak to jest, że pragnienia się spełniają, im większe, poparte
Świadomość finansowa

Świadomość finansowa

Świadomość finansowa, jak i wszystko, jawi się w naszej głowie. Wielu ludzi
Translate »
idź do góry