Najtrudniej poznać samego siebie

Siebie nauczyć

Siebie nauczyć

w oświecenie/kwantowo/zdrowotnie

Co to znaczy “siebie nauczyć”? Jak to, co każdy słyszał i każdy wie, pojąć w pełni i co to dokładnie oznacza? Jak zrozumieć prostą, znaną nam zasadę, że 100 x powtórzone staje się prawdą i kiedy tą prawdą się staje, a kiedy nie? Co trzeba w ogóle zrobić, żeby …

siebie nauczyć?

Siebie nauczyćForma “siebie nauczyć” wskazuje, że nas jest dwóch. Bo to prawda! Nasza osobowość nieustannie nas zaskakuje, a dualizm jest wpisany w nas samych. Dlaczego? Dlaczego tak jest, dlaczego tak nam się wydaje, dlaczego, dlaczego? Na MY składa się to co w nas i to co na zewnątrz. Dwie /niektórzy mówią, że trzy/ przenikające się świadomości, będące w nieustannym konflikcie. Wyższe JA, szlachetne, prawe i mądre i EGO, które niekoniecznie do mądrych należy.

Ego wyzwala emocje, potrafi całkowicie opanować myślenie i postrzeganie rzeczywistości. Ego nie jest dostosowane do obecnych czasów, gdyż tworzy proste wyobrażenia, a swoje działania opiera na podstawowych życiowych potrzebach: snu, jedzenia, picia, seksu, posiadania, własności i na koniec samego życia. Ego potrafi tworzyć filtry percepcji przez co rzeczywistość widziana jest jako np. “czarna” lub “różowa”. Podejmowane wówczas decyzje i wybory są podporządkowanie filtrom i zupełnie oderwane od rzeczywistość.

Motywacja ego pochodzi od słowa “muszę”, które to deprymuje ego. Brak motywacji zaś wynika ze słowa “nie potrafię”, które lubi być pejoratywne, przez co tak silne, że nawet osoba kompetentna zdezerteruje. Ego nie znosi krytyki, ani potępienia. I bez znaczenia jest czy krytyka pochodzi z zewnątrz czy z nas samych. Reakcją jest “walka”, albo “ucieczka”. Stąd ciężko jest zrozumieć, a tym bardziej poskromić lub pozbyć się ego.

Rozumieć go nie trzeba, choć w zasadzie jest to bardzo proste, ale utemperować tak. Dlatego właśnie stosujemy zwrot “siebie nauczyć”. Bo w istocie uczymy ego jak nie być małostkowym, jak nie reagować na krytykę, a przede wszystkim jak być pozytywnie nastawionym i usposobionym. Traktujemy ego jak dziecko, któremu spokojnie powtarzamy “bądź miły”, “uśmiechnięty”, “nie mów za dużo”, “nie denerwuj się”, “spokojnie”. A w dalszym planie staramy się go całkowicie pozbyć.

I nie straszne nam pytanie “co nam zostanie” po pozbyciu się wszystkich warstw ego, bo zostanie całkiem sporo. My prawdziwi, kochający i dobrzy. Ja, który wiem dokładnie co jest dobre, a co złe.

PS. Dopóki nie uczynisz świadomym tego, co nieświadome, będzie to kierowało twoim życiem, a ty będziesz nazywał to przeznaczeniem, karmą, losem.

____
#Ego

ostatnie z oświecenie

krótko i na temat

Krótko na temat

To ty ustalasz co jakie jest – nikt inny. Ty określasz ramy
po co nam wiara

Po co nam wiara

Temat “po co nam wiara?”, “pzym jest wiara?”, “po to jest wiara?”
Jak przestać narzekać?

Jak przestać narzekać?

Jak przestać narzekać? Bo przecież wszyscy to robimy, bezzasadnie i niejako bezmyślnie.
Jak być szczęśliwym 2

Jak być szczęśliwym

Mało kto rozumie czym jest miłość, szczęście, dobrostan. Czasami rozumiemy czym jest
Translate »
idź do góry