Najtrudniej poznać samego siebie

Siebie nauczyć

Siebie nauczyć

w oświecenie/kwantowo/zdrowotnie

Siebie nauczyć. Co to znaczy “siebie nauczyć”? Jak to, co każdy słyszał i każdy wie, pojąć w pełni i co to dokładnie oznacza? Jak zrozumieć prostą, znaną nam zasadę, że 100 x powtórzone staje się prawdą i kiedy tą prawdą się staje, a kiedy nie?

Siebie nauczyć

Siebie nauczyć

Forma “siebie nauczyć” wskazuje, że nas jest dwóch. Bo to prawda! Nasza osobowość nieustannie nas zaskakuje, a dualizm jest wpisany w nas samych. Dlaczego? Dlaczego tak jest, dlaczego tak nam się wydaje, dlaczego, dlaczego? Na MY składa się to co w nas i to co na zewnątrz. Dwie /niektórzy mówią, że trzy/ przenikające się świadomości, będące w nieustannym konflikcie. Wyższe JA, szlachetne, prawe i mądre i EGO, które niekoniecznie do mądrych należy.

Ego wyzwala emocje, potrafi całkowicie opanować myślenie i postrzeganie rzeczywistości. Nie jest ono dostosowane do obecnych czasów, gdyż tworzy proste wyobrażenia, a swoje działania opiera na podstawowych życiowych potrzebach: snu, jedzenia, picia, seksu, posiadania, własności i na koniec samego życia. Ego potrafi tworzyć filtry percepcji przez co rzeczywistość widziana jest jako np. “czarna” lub “różowa”. Podejmowane wówczas decyzje i wybory są podporządkowanie filtrom i zupełnie oderwane od rzeczywistość.

Motywacja ego pochodzi od słowa “muszę”, które to deprymuje ego. Brak motywacji zaś wynika ze słowa “nie potrafię”, które lubi być pejoratywne, przez co tak silne, że nawet osoba kompetentna zdezerteruje. Ego nie znosi krytyki, ani potępienia. I bez znaczenia jest czy krytyka pochodzi z zewnątrz czy z nas samych. Reakcją jest “walka”, albo “ucieczka”. Stąd ciężko jest zrozumieć, a tym bardziej poskromić lub pozbyć się ego.

Siebie nauczyć – Podsumowanie:

Rozumieć go nie trzeba, choć w zasadzie jest to bardzo proste, ale utemperować tak. Dlatego właśnie stosujemy zwrot “siebie nauczyć”. Bo w istocie uczymy ego jak nie być małostkowym, jak nie reagować na krytykę, a przede wszystkim jak być pozytywnie nastawionym i usposobionym. Traktujemy ego jak dziecko, któremu spokojnie powtarzamy “bądź miły”, “uśmiechnięty”, “nie mów za dużo”, “nie denerwuj się”, “spokojnie”. A w dalszym planie staramy się go całkowicie pozbyć.

I nie straszne nam pytanie “co nam zostanie” po pozbyciu się wszystkich warstw ego, bo zostanie całkiem sporo. My prawdziwi, kochający i dobrzy. Ja, który wiem dokładnie co jest dobre, a co złe.

PS. Dopóki nie uczynisz świadomym tego, co nieświadome, będzie to kierowało twoim życiem, a ty będziesz nazywał to przeznaczeniem, karmą, losem.

____
#Ego

najnowsze z oświecenie

Prawa boskie

Prawa boskie

Prawa boskie, to prawa rządzące naszym wszechświatem. To podstawa duchowości. Bez tych
10 krótkich pytań

10 krótkich pytań

10 krótkich pytań – Zadam ci kilka krótkich pytań. OK? Otóż, aby
12 cech pasji

12 cech pasji

12 cech pasji. Pasja nie wiedzieć czemu kojarzy się z pracą. Pasja
Translate »
idź do góry