Leczenie siłą woli

Leczenie siłą woli

w zdrowotnie

Siła woli – mimo iż wszyscy wiemy czym jest siła woli, to mamy z nią trudności, zwłaszcza w procesie zdrowienia. To, co jest duchowo kuszące, może zniechęcać fizycznie. W środku w nas ciągle czai się uparty niedowiarek, który narzuca nam swoje myślenie. Zaś zrozumienie siły woli i samokontroli pomaga uniknąć nawrotów i skupić się na istocie życia. Otóż siła woli i samokontrola pozwalają nam na tworzenie nowych nawyków, a tym samym osiąganie własnych wzniosłych celów. To co jest emocjonalne, nie zawsze jest logiczne, gdyż siła woli niesie w sobie pierwiastek boski.

Leczenie siłą woliSiła woli

Gdy myślimy o samokontroli lub silnej woli, opieramy się pokusie, gdyż nie mamy zbyt wielu własnych doświadczeń woli, a na ogół są one obwarowane sceptycyzmem. Ale należy pamiętać, że nasze mózgi mogą uczyć się różnych umiejętności i rozwijać zdolność w codziennym życiu. Zatem siła woli i samokontroli mogą z czasem się wzmocnić, gdy poparte chęcią i ćwiczeniami. Tak jest ze wszystkim w naszym życiu. Większość naszych pragnień i celów, zwłaszcza tych wzniosłych realizuje się poprzez właśnie siłę woli i samokontrolę. I nie ma w tym nic magicznego.

Związek między siłą woli a samokontrolą odróżnia nas od innych. Niektórzy używają na co dzień swojej zwiększonej samokontroli i siły woli. A zdecydowanie wszyscy mamy zdolność samokontroli i silnej woli, mimo iż nie wszyscy wykorzystują go w pełni. Ludzie z poczuciem siły woli i samokontroli, przez całe życie są ukierunkowani na cel. Radzą sobie z konfliktami, radzą sobie ze stresem lepiej niż inni. Zatem jeśli chcemy poprawić swoje życie, rozwijanie siły woli jest nieodzowne, a poprzez dostosowanie samokontroli możemy powrócić do zdrowia w zasadzie w każdym wieku.

Gdy siła woli i samokontrola ewoluują, zdobywamy nowe umiejętności i widzimy nowe perspektywy. Korzystanie z tych umiejętności pomaga umysłowi wzmocnić instynkty. W rezultacie stajemy się mądrzejsi i silniejsi. Rozwijanie siły woli jest potężnym narzędziem, którym można się zajmować na każdym etapie zdrowienia, gdyż uczy, jak wierzyć w siebie. Zaś zwiększenie samokontroli i siły woli nie dosyć, że wzmacnia umysł, to pozwala być również szczęśliwszym i zdrowszym. Co robić, aby wzmocnić swoją siłę woli i samokontrolę?

Medytuj

Korzystanie z technik medytacyjnych podczas leczenia zwiększa naszą samoświadomość i jest krokiem do zaabsorbowania umysłu i impulsów.

Ćwicz i jedz zdrowo

Samokontrola i siła woli są intencyjne. Gdy sięgamy do samokontroli i siły woli, walczymy z logicznymi i emocjonalnymi obrazami. Dobrym krokiem jest zaplanowanie celów, aby uniknąć przystanków. Gdy planujemy codzienne ćwiczenia, jesteśmy skłonni dotrzymać zobowiązań. Te zaś poprawiają samokontrolę i siłę woli, ponieważ działają na poziomie osobistym.

Nagradzaj się

Nasz mózg sprzyja natychmiastowej gratyfikacji. Siła woli i samokontrola poprawiają się i wzmacniają. Każdorazowa nagroda obfituje w większą motywację i zadowolenie.

Siła woli – Podsumowanie:

Wzmacnianie siły woli i samokontroli wymaga wytrzymałości i regeneracji. W związku z tym ćwiczymy, nagradzamy siebie i pamiętamy o technikach medytacji. Naszym celem jest uzdrowienie i zminimalizowanie bólu i cierpienia, poprzez wiarę w siebie i własne możliwości. Jeśli potrzeba możemy odwoływać się do Boga / Uniwersum, jeśli zaś takiej potrzeby nie ma skupmy się całkowicie na sobie i swoim celu. W każdym z nas jest moc i siła do autonaprawy. I to jest najprostsze co możemy dla siebie zrobić. Zaś każdy opór jest odrzuceniem.

PS. Masza siła woli potrafi o wiele więcej, niż nam się śniło. – August Witti

_______
#SilaWoli

Tags: