Skąd się bierze ból

Skąd się bierze ból?

w różne

Skąd się bierze ból? Wrażenia bólu, które odczuwamy w swoim ciele, mogą nie pochodzić z fizycznego działania, które wykonujemy ciałem, ale z myśli i uczuć. Często zdarza się, że to nasze ciało zwraca nam uwagę. Sygnalizuje co dzieje się w życiu i jakie myśli i emocje były obecne zanim powstał, tworząc zmiany w ciele. Intensywność bólu jest wskaźnikiem, na jakim etapie procesu gojenia się znajdujemy.

Skąd się bierze bólSkąd się bierze ból?

Myśli i emocje związane z niepokojem mogą obudzić ból. Gdy się leczymy, wówczas rozwiązujemy niepokój, a ból uwolniony – znika. Może się zdarzyć, że doświadczamy intensywnego bólu, gdy wychodzimy z problemów. Ruch fizyczny jest  jednym ze sposobów utrzymania energii w ruchu. Gdy fizycznie przechodzimy przez proces uzdrawiania, myśli i emocje stają się pozytywne. Wówczas wrażenie bólu znika. Ból może pojawiać się na wiele sposobów, z różnych powodów. Początkowe mogą nie mieć sensu. Nawet jeśli powody nie mają sensu, rozważyć należy zachowanie otwartego umysłu podczas procesu leczenia. Zawsze jesteśmy nagradzani za wykonywanie swojej wewnętrznej pracy.

Ból to interakcja zsynchronizowana między twoimi nerwami, kręgosłupem i mózgiem. Sygnały chemiczne są wysyłane przez szlak bólu — od zakończeń nerwowych, w górę kręgosłupa i do mózgu. Ten proces ostrzega mózg, że jakaś część ciała doświadcza problemu, który wymaga pilnej uwagi i miłości. Gdy pojawia się bólu stawów, uszkodzona tkanka w ciele uwalnia substancje chemiczne, które oddziałują z nerwami i wysyłają sygnały bólowe do mózgu. To zaś powoduje trwałe zmiany w nerwach w rdzeniu kręgowym i mózgu, prowadząc do przewlekłych stanów bólowych.

Skąd się bierze ból? – Podsumowanie:

Ból jest przykry, ale w rzeczywistości jest sposobem, w jaki ciało ostrzega nas przed niebezpieczeństwem. Odczuwanie bólu jest bardzo osobiste, gdyż bazuje na przeszłych bolesnych wydarzeniach, źródle bólu i ogólnymi strategiami radzenia sobie z nim. Przewlekły ból jest jednym z najczęstszych schorzeń, jakich doświadczają ludzie. Ciągły ból stawów lub choroba zwyrodnieniowa stawów, to przykłady bólu przewlekłego. Ból jest też klasyfikowany jako nagły i silny dyskomfort. Zaś sposoby, w jaki radzimy sobie z bólem, stają się stałą praktyką, która zależy od tego, co go spowodowało i jak wpływa ma na nas ból. Ból dotyka nas zawsze w pewnym momencie naszego życia, ale rozumiejąc, czym on jest i skąd pochodzi, możemy wyprzedzić go o krok.

PS. Pokochaj miejsce, które boli, a ból zniknie. – August Witti

____
#Ból

Tags: