Najtrudniej poznać samego siebie

Spalony na stosie polityki

w polsko/prawdziwie

O tym się nie mówi, o tym się milczy. Bo przypadki samopodpaleń, jako forma protestu, to ostateczność. W Polsce za rządów PO i PSL było kilka takich przypadków, gdzie człowiek w ramach protestu politycznego, został …

spalony na stosie polityki.

Spalony na stosie politykiPsychiatrzy, psychologowie, policja i urzędy statystyczne alarmują. Do gabinetów terapeutycznych nie można się dostać, pomocy z nikąd, a bezrobocie i ubóstwo stale rośnie, ludzie masowo popadają w depresję z powodu frustracji i niemocy. Biedę widać już na dziesiątki kilometrów, a statystyki Głównego Urzędu Statystycznego /GUS/ są zatrważające, rośnie też w straszliwym tempie liczba samobójstw. W 2014 r. samobójstwo popełniło 6165 osób. W grupie bezrobotnych w wieku 55 plus samobójcy stanowili w 2014 r. 15 %. Polska znalazła się w europejskiej szóstce unijnych państw z najwyższym odsetkiem samobójstw w grupie 55 plus, wraz z Belgią, Finlandią, Łotwą, Litwą i Węgrami, przy czym średnia europejska wynosi 18 targnięć na życie na 100 tys. mieszkańców, w Polsce osiągnęła liczbę 29 targnięć. Większość targnięć na życie i samobójstw spowodowanych biedą i trudnościami biurokratycznymi, dokonywana jest w zaciszu domowym. Zdarzają się jednak spektakularne akty protestu.

  • Wrzesień 2010 r., Warszawa, plac Józefa Piłsudskiego, 72-letnia Barbara M. pochodząca z Piastowa podpala się na znak protestu przeciwko bezduszności polskiej służby zdrowia. Kobieta zmarła.
  • Antoniego P., przedsiębiorca z Kielc, spłonął we własnym samochodzie. “Nikogo nie obchodzi, że jest coraz większe bezrobocie, a naród nie ma z czego żyć” – pisał przed śmiercią na FB. “Nie mam sposobu na wyjście z sytuacji, w jakiej się znalazłem (…)” – napisał cztery dni przed śmiercią Antoni P., mając na myśli konflikt z lokalnymi politykami.
  • Andrzej “Żurom” Żuromski, prześladowany przez sądy raper, podpalił się w studiu Polsatu. Raper walczył w sądach z pomówieniami dotyczącymi własnej osoby, a w ten sposób zaprotestował.
  • Wrzesień 2011 r. Andrzej Żydek /ex policjant /podpala się w proteście przeciw nieprawidłowościom w Urzędzie Skarbowym Warszawa-Praga. Wykrył błędy i zgłosił do odpowiednich organów ścigania, które nie nadały biegu sprawie, natomiast pana Żydka wyrzucono z pracy. Po fakcie premier Donald Tusk obiecał, że sprawę wyjaśni, była to kolejna obietnica bez pokrycia.
  • Kancelaria Prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska, protest związkowców, Andrzej Filipiak siada na murku Ogrodu Botanicznego, polewa się łatwopalną substancją, podpala, ludzie ruszają z pomocą, pojawia się karetka, po paru dniach mężczyzna umiera w cierpieniu i bólu. Rodzina pana Filipiaka była zmuszona do życia z zasiłku o wysokości 520 zł miesięcznie.
  • 2013 r. budynek Przewozów Regionalnych w Krakowie, protest związkowców kolei. 42-letni konduktor w akcie protestu, oblewa się łatwopalną substancją i podpala. Powodem był protest przeciw zwolnieniom na kolei i polityce resortu transportu.

Ta masakra, która odbywa się na naszych oczach i z powodu polityki państwa, musi zostać powstrzymana, a przyczyny zlikwidowane, gdyż w tym tempie, z powodu biedy i niedostatku, a de facto niemożności życia, sami skażemy się na zagładę, a nie wszyscy potrafią i chcą kraść jak władza. Władza, która nie reprezentuje społeczeństwa, ani też żadnej z grup, kleptokracja która unicestwia nasze państwo dla mamony i wzajemnych obietnic lepszego życia. Teraz już nawet nie kryją swojej postawy i nie starają się już wybielać, kombinują jak przetrwać do wyborów i zachować swoje zdobycze, a najlepiej je wywieść.

PS. I pomyśleć, że kiedyś śpiewano, że “Bo wszyscy Polacy to jedna rodzina, starszy czy młodszy, chłopak czy dziewczyna.”

___________
#Samobojstwo

 

najnowsze z polsko

Drzewa a duchowość

Drzewa a duchowość

Drzewa a duchowość – drzewa mają priorytetową rolę w świecie duchowym, a
Proste prawdy życia

Proste prawdy życia

Proste prawdy życia i ich przedstawienie. Nasza miłość często objawia się niewerbalnie,
bez autorytetów

Żyjemy bez autorytetów

Żyjemy bez autorytetów, ale nie tak dawno szanowało się wiedzę, zdolności, umiejętności
Kto jest kim na Ziemi

Kto jest kim na Ziemi

Brak zasad, demoralizacja, korupcja, ukochanie pieniądza, bezwzględność, aspołeczność, depopulacja, degradacja środowiska etc.,
Amanita muscaria

Amanita muscaria

Amanita muscaria – ważne informacje praktyczne. Książka “Święty Grzybóg” Waldemara Borowskiego to
Translate »
idź do góry