Najtrudniej poznać samego siebie

Sprawcze działanie emocji

w filozoficznie/prawdziwie/topowo

Istnieje wiele określeń stanów emocjonalnych, np.: uczucie, namiętność, afekt, miłość, wzruszenie – dotyczące uczuciowości wyższej, ale także wzburzenie, wściekłość, trauma – uczucia niższe. Złość, gniew, zazdrość, etc. choć są uczuciami określanymi jako niższe, są dużo silniej odczuwane niż te wyższe. Umiejętność ich opanowania kształtuje nasz charakter i zapobiega burzeniu ładu i piękna świata. Można też wyróżnić uduchowioną modlitwę, która działa podobnie jak mantra i ukierunkowuje nasze myśli. Wszystkie z nich niezależnie od ich rodzaju mają …

sprawcze działanie emocji!

Sprawcze działanie emocjiTe pierwsze są związane z dobrem i budowaniem, te negatywne ze złem i niszczeniem, ale zawsze przeradza się to w nieuświadomione działanie. Istnieją grupy, coraz liczniejsze, które uświadomiwszy sobie te możliwości działają wspólnie i dosyć często niestety destrukcyjnie, albo egoistycznie. Wielu z nas zadaje sobie pytanie “dlaczego nic mi się nie udaje?“, mamy wciąż pod górkę. Zwykle prowadzi to do zwątpienia, bardziej negatywnych uczuć i do zwiększenia niepowodzeń. A wystarczy sobie po prostu uświadomić, że to my sami sobie to robimy. Bo ludzie nie zdają sobie zupełnie sprawy, nie uświadamiają sobie faktu, że sami są kowalem własnego losu. Gdy grasz hazardowo lub okazyjnie np. Lotto i wewnętrznie czujesz, że nie wygrasz, nie uda się, to po prostu nie wygrasz. Nasze myśli rzutują na nasze życie, mało tego, myśląc pozytywnie przyciągamy pozytywy do siebie. A jednak zauważamy, że ta sprawcza siła myśli jest zupełnie ignorowana. Dlaczego? Tutaj pomocne są religie, które wyraźnie mówią o miłości, czynieniu dobra, o pogodzie ducha, mówią też o żarliwej wierze i modlitwie, ale … ta wiara i modlitwa nie może być egoistyczna, bo co z tego, że czasowo poprawi się nasz los, jak całościowo w dłuższym okresie zepsuje go gorycz i niepowodzenia otaczającego świata. Fizyka kwantowa zauważa, że fakt obserwacji determinuje zdarzenia wyrywając je z splątania kwantowego. Religie i różne filozofie propagują medytacje i modlitwy, ale nikt wyraźnie i dobitnie nie mówi, że myśli powodują kreacje.

Istnieją grupy społeczne, korporacje, sekty i religie, które doskonale rozumieją, że są “mechanizm”, nad którym można mieć kontrolę, pod warunkiem, że zaangażuje się w to uczucia i myśli. To dla nielicznych oczywiste prawidło natury, że myśli mają zdolność sprawczą. Podobnie, a w zasadzie tak samo, działa efekt placebo. Człowiek chory tak mocno wierzy w to, że coś mu pomoże, że po prostu mu pomaga. Nagłe uzdrowienia /tzw. cuda/ to także manifestacja sprawczej mocy myśli. Jednak proszę zauważyć, że ludzie którzy doznali tych fenomenów, byli poddani wielkim emocjom. Natomiast zwykły człowiek z zasady myśli negatywnie, godzi się ze swoją rolą i poddaje. Mało tego, prowadzi to także do przelewania swoich frustracji na innych ludzi, co z kolei prowadzi do coraz większej kumulacji negatywnych uczuć. Zrozumienie i chęć pozytywnego działania może być wyzwoleniem się z samoograniczającego i destrukcyjnego myślenia, z jałowego i bezcelowego życia, na rzecz szczęścia. Im bardziej się w ten pozytyw zanurzymy, tym lepsze będzie jego działanie na nasze otoczenie i nas samych. Wiara, choć niekonieczna, może dopomóc, zwłaszcza ludziom mniej uduchowionym i światłym. Nie chodzi tutaj bynajmniej o bezmyślne klepanie modlitw, lecz o intencyjne mantrowanie i skupienie myśli, w czym modlitwa może dopomóc. Każda religia, która służy koncentracji myśli i kultywuje uczucia wyższe, jest dobra i pomocna.

PS. Spróbuj odebrać coś człowiekowi, który sądzi że wszystko stracił, a pozwolisz mu dostrzec, że ma jeszcze coś bardzo cennego. 

______
#Wiara

najnowsze z filozoficznie

Strach a przebudzenie

Strach a przebudzenie

Strach a przebudzenie – pytanie: “Czy skoro wszystko mam porzucić, to ​​życie,
Drzewa a duchowość

Drzewa a duchowość

Drzewa a duchowość – drzewa mają priorytetową rolę w świecie duchowym, a
Jestem porażony

Jestem porażony

Jestem porażony, a mimo to zastanawiałem się, co tu napisać, bo wokół
Całe życie czekamy

Całe życie czekamy

Całe życie czekamy. Na co? Co to za koncepcja czekania? Skąd się
Translate »
idź do góry