Najtrudniej poznać samego siebie

Sprawcze działanie emocji

Sprawcze działanie emocji

w filozoficznie/prawdziwie/topowo

Sprawcze działanie emocji. Istnieje wiele określeń stanów emocjonalnych, np.: uczucie, namiętność, afekt, miłość, wzruszenie dotyczące uczuciowości wyższej, ale także wzburzenie, wściekłość, trauma – uczucia niższe. Złość, gniew, zazdrość, etc. choć są uczuciami określanymi jako niższe, są dużo silniej odczuwane niż te wyższe. Umiejętność ich opanowania kształtuje nasz charakter i zapobiega burzeniu ładu i piękna świata. Można też wyróżnić uduchowioną modlitwę, która działa podobnie jak mantra i ukierunkowuje nasze myśli.

Sprawcze działanie emocji

Sprawcze działanie emocji

Te pierwsze są związane z dobrem i budowaniem, te negatywne ze złem i niszczeniem, ale zawsze przeradza się to w nieuświadomione działanie. Istnieją grupy, coraz liczniejsze, które uświadomiwszy sobie te możliwości działają wspólnie i dosyć często niestety destrukcyjnie, albo egoistycznie. Wielu z nas zadaje sobie pytanie “dlaczego nic mi się nie udaje?“, mamy wciąż pod górkę.

Zwykle prowadzi to do zwątpienia, bardziej negatywnych uczuć i do zwiększenia niepowodzeń. A wystarczy sobie po prostu uświadomić, że to my sami sobie to robimy. Bo ludzie nie zdają sobie zupełnie sprawy, nie uświadamiają sobie faktu, że sami są kowalem własnego losu. Gdy grasz hazardowo lub okazyjnie np. Lotto i wewnętrznie czujesz, że nie wygrasz, nie uda się, to po prostu nie wygrasz.

Nasze myśli rzutują na nasze życie, mało tego, myśląc pozytywnie przyciągamy pozytywy do siebie. A jednak zauważamy, że ta sprawcza siła myśli jest zupełnie ignorowana. Dlaczego? Tutaj pomocne są religie, które wyraźnie mówią o miłości, czynieniu dobra, o pogodzie ducha, mówią też o żarliwej wierze i modlitwie, ale … ta wiara i modlitwa nie może być egoistyczna, bo co z tego, że czasowo poprawi się nasz los, jak całościowo w dłuższym okresie zepsuje go gorycz i niepowodzenia otaczającego świata. Fizyka kwantowa zauważa, że fakt obserwacji determinuje zdarzenia wyrywając je z splątania kwantowego. Religie i różne filozofie propagują medytacje i modlitwy, ale nikt wyraźnie i dobitnie nie mówi, że myśli powodują kreacje.

Istnieją grupy społeczne, korporacje, sekty i religie, które doskonale rozumieją, że są “mechanizm”, nad którym można mieć kontrolę, pod warunkiem, że zaangażuje się w to uczucia i myśli. To dla nielicznych oczywiste prawidło natury, że myśli mają zdolność sprawczą. Podobnie, a w zasadzie tak samo, działa efekt placebo. Człowiek chory tak mocno wierzy w to, że coś mu pomoże, że po prostu mu pomaga. Nagłe uzdrowienia /tzw. cuda/ to także manifestacja sprawczej mocy myśli.

Sprawcze działanie emocji – Podsumowanie:

Jednak proszę zauważyć, że ludzie którzy doznali tych fenomenów, byli poddani wielkim emocjom. Natomiast zwykły człowiek z zasady myśli negatywnie, godzi się ze swoją rolą i poddaje. Mało tego, prowadzi to także do przelewania swoich frustracji na innych ludzi. Z kolei to prowadzi do coraz większej kumulacji negatywnych uczuć. Zrozumienie i chęć pozytywnego działania może być wyzwoleniem się z samoograniczającego i destrukcyjnego myślenia, z jałowego i bezcelowego życia, na rzecz szczęścia.

Im bardziej się w ten pozytyw zanurzymy, tym lepsze będzie jego działanie na nasze otoczenie i nas samych. Wiara, choć niekonieczna, może dopomóc, zwłaszcza ludziom mniej uduchowionym i światłym. Nie chodzi tutaj bynajmniej o bezmyślne klepanie modlitw, lecz o intencyjne mantrowanie i skupienie myśli, w czym modlitwa może dopomóc. Każda religia, która służy koncentracji myśli i kultywuje uczucia wyższe, jest dobra i pomocna.

PS. Człowiek zastępuje strachem swoje emocje, ale wówczas przestaje być człowiekiem. – August Wittti

______
#Wiara

najnowsze z filozoficznie

Karmimy się iluzją

Karmimy się iluzją

Karmimy się iluzją. Warto zauważyć, że “dezinformacja” to informacja, która jest nieprawidłowa.

Nasze życie wewnętrzne

Nasze życie wewnętrzne. Otóż istnieje jeden aspekt życia, który jest nam dobrze
Żyjemy w Matrix'sie

Żyjemy w Matrix’sie

Żyjemy w Matrix’sie! Cóż to tak naprawdę znaczy? Otóż cały świat, nasz
Wszystko przez to ego

Wszystko przez to ego

Wszystko przez to ego. Zabijamy się przez ego, niszczymy przez ego, obrażamy
Translate »
idź do góry