Najtrudniej poznać samego siebie

Sprzedaż bezpośrednia

Sprzedaż bezpośrednia

w filozoficznie/prawdziwie/świadomie

Sprzedaż bezpośrednia odnosi się do sprzedaży produktów bezpośrednio drugiemu człowiekowi.​Sprzedaż bezpośrednia pozwala każdej twórczej osobie rozpocząć działalność gospodarczą przy niewielkich kosztach ogólnych i bez wymaganego doświadczenia. Także bez żadnego pozwolenia, rejestracji, czy podatków. To model Peer-to-peer /osoba do osoby/. Co prawda ta ostatnia odnosi się do komunikacji w sieci komputerowej, zapewniając wszystkim hostom te same uprawnienia, ale w istocie tak to jest, gdyż współczesne media, a dokładniej portale społecznościowe nam taką sprzedaż ułatwiają. Ułatwiają nam również tę sprzedaż, bez reklamy, czy jakiegokolwiek zachwalania. Po prostu samym widokiem.

Sprzedaż bezpośredniaSprzedaż bezpośrednia

Dzięki sprzedaży bezpośredniej możemy uniknąć pośredników i sprzedać produkty bezpośrednio klientowi za rozsądną cenę. Sprzedaż bezpośrednia eliminuje pośredników. Zamiast tego trafia od wytwórcy do klienta, a każdy może być i twórcą i klientem zarazem. Produkty sprzedawane w ramach sprzedaży bezpośredniej nie znajdują się w typowych punktach sprzedaży, ba, nie mają z nimi wiele wspólnego, gdyż są oparte o indywidualne pomysły i wytwórstwo, co wcale nie oznacza bylejakości, a po prostu niepowtarzalność.

Sprzedaż bezpośrednia staje się piramidą, gdy wtłoczona jest w ramy firmowe. Wówczas też przestaje być sprzedażą bezpośrednią, a staje się marketingiem na początku bezpośrednim, a na końcu sieciowym. Większość piramid niestety podtrzymuje strumień dochodów, pobierając opłaty i wymagając od dystrybutorów regularnego kupowania określonej ilości produktów do sprzedaży. Zatem firmy są bardziej zainteresowane stałym dochodem od dystrybutorów niż ze sprzedaży bezpośredniej. Sprzedaż bezpośrednia jest OK i jak najbardziej legalna, ale piramidy są już oszustwem i są nielegalne.

Wróćmy znów do sprzedaży bezpośredniej. To model pierwotny. Wytwórca czy współtwórca, a klient. W tym kierunku zmierzać powinien świat, jeśli chce przetrwać. Każdy produkt ma być przygotowany jak dla siebie: uczciwie, z miłością i pięknem. Najlepiej jak potrafimy. Historia dowodzi, że masówki pojawiają się i znikają, a sprzedaż bezpośrednia pozostaje, mimo iż jest anarchistyczna, a może właśnie dlatego. Wszak życie jest anarchistyczne, aż do wejścia systemu, czyli podatków, opłat i należności. Dziwne i niepokojące to, gdyż skoro sam wytwarzasz wszystko, to po co niby masz płacić podatki.

Sprzedaż bezpośrednia – Podsumowanie:

Dawniej było to uzasadnione, ochroną, obroną, opieką, ale dziś? Nie masz żadnych korzyści ze strony systemu, a musisz płacić. Płacisz za wszystko, a nic nie dostajesz, tylko nakazy, zakazy, pozwolenia i ograniczenia. O co tu chodzi? Czy naprawdę musimy dalej trwać w tym marazmie? Wszystko co kiedyś było radością i przyjemnością tworzenia, dziś nazywamy pracą. A czy kto widział wolne zwierzę pracujące? Czy w dzikich rejonach świata ktoś pracuje? Oni mają tam obowiązki, ale się nimi bawią i w ten sposób żyją.

PS. Nikt chętnie nie widzi siebie w pracy, ale przy zabawie, owszem. – August Witti

_________________
#SprzedazBezposrednia

najnowsze z filozoficznie

Indolencja umysłowa

Indolencja umysłowa. To co piszę jest smutne i przykre, ale cierpimy na

Widzenie świata

Widzenie świata jest zależne od naszych myśli. Jeżeli szklanka jest do połowy
Mój mózg to kłamca

Mój mózg to kłamca

Mój mózg to kłamca. Nauczyliśmy się opiniować, konfabulować, oceniać. A na jakiej
Nie jesteś świadomy

Nie jesteś świadomy

Nie jesteś świadomy. Nie rozważamy zbyt wiele swoich zachowań i swego życia,
Pieprzenie we świat

Pieprzenie we świat

Pieprzenie we świat to objaw lekkości języka i myśli. Już wiesz, że
Translate »
idź do góry