Najtrudniej poznać samego siebie

Stan czuwania

Stan czuwania

w oświecenie/zdrowotnie

Stan czuwania. Bywa, że czujemy się żywi, pełni i szczęśliwi. Wówczas otaczający nas świat staje się bardziej realny i piękny. Atmosfera harmonii przenika wszystko, kiedy czujemy jedność z naturą, a uczucie dobrostanu nas wypełnia. Nazywane jest to doświadczeniami duchowymi lub wyższymi stanami świadomości. To właśnie jest stan uważności.

Stan czuwania

Stan czuwania

Zwykła ludzka świadomość jest rodzajem „snu”, z którego budzimy się czasami. Większość z nas „śpi”, czyli „normalnie” postrzega świat, niejako z automatu. Nie zwracamy uwagi na otoczenie i przyrodę, czyli otaczający nas świat. Wówczas widzimy wszystko jako oddzielne od siebie i doświadczamy siebie jako oddzielny byt. MY to nasze ego, a reszta świata to „inni”. Często w tym egotycznym śnie na jawie życie wydaje się bez znaczenia, a wszechświat jest dla nas obojętny, a nawet wrogi.

Wiele ludów świata żyje nadal w stanie czuwania. Posiadają oni podwyższoną percepcję, poczucie życia i świadomość siły duchowej przenikającej świat. O dziwo, nasze dzieci też to naturalnie posiadają w wieku dziecięcym. Doświadczają dzięki temu naturalnego dobrobytu i miewają doświadczenia duchowe, w których stają się jednością z otaczającym światem i dostrzegają intensywny duchowy blask. My dorośli to już zatraciliśmy. Najwyższy czas do tego powrócić.

Dorastając, człowiek traci tę naturalną czujność, ten stan czuwania. Jest to w coraz większym stopniu przykrywane poprzez ego. Poprzez programy i schematy, którym daleko nieraz do prawdy. Ego dorosłego człowieka jest zbyt silne i potężne, dając mu silne poczucie indywidualności i odrębności. Tym samym tworzy potężną barierę między nami a światem.

Ta bariera zużywa ogromną ilość naszej energii, pozostawiając nam niewiele na to, abyśmy mogli postrzegać we właściwy sposób rzeczywistość. To skutkuje automatyczną percepcją, tzw. autopilotem i bezmyślną gadaniną i ruchami. Gro z naszych zachowań, myśli i słów, jest skutkiem braku świadomości i obfituje w konflikty.

Przebudzenie świadomości, …

a w zasadzie powrót do niej, ma dwa źródła. Albo są to dramatyczne zmiany w naszym wyimaginowanym świecie, co powoduje na ogół choroby i cierpienie, albo poprzez medytację, świadome techniki, relaks, muzykę i również świadome dążenie do zjednoczenia ze wszystkim. Celem jest ponowne obudzenie naszego normalnego stanu, który utraciliśmy. Można osiągnąć trwały stan czuwania, tworząc nowy stan bycia, w którym energia życiowa jest trwale zintensyfikowana i uspokojona. Jednakże oznacza to zmianę naszej psychiki tak, aby ego nie było już potężne, nie przysłaniało nam istotnych spraw i zachowań, i nie monopolizowało naszej energii.

Podsumowanie

To co robimy ze swoją świadomością, robimy dla siebie. Aby uwolnić się od iluzji separacji i psychicznej niezgody, która wypełnia nasze życie cierpieniem. I aby przestać marnować swoje życie i potencjał na niezadowolenie, niepokój i konflikty. Budzimy się, a raczej wracamy do ustawień fabrycznych, dla dobra ludzkości i nas samych, aby poprzez świadomość uwolnić się od chaosu, konfliktów i niepokoju. W zamian otrzymujemy miłość, szczęście, zdrowie, dobrostan i pokój. To szczytny cel, ale też pozbawiający nas cierpienia i choroby oraz dający nam spełnienie.

PS. Nasza uważność pobudza stan czuwania, a ten pobudza fale alfa i beta. – August Witti

________
#Uwaznosc

najnowsze z oświecenie

Teoria rezonansowa

Teoria rezonansowa. Synchronizacja, harmonizacja, wibracje lub po prostu rezonans ma integralny związek
http://www.augustynski.eu/oswiecenie-popandemiczne/

Oświecenie popandemiczne

Oświecenie popandemiczne. Dotarliśmy ponownie do okresu pandemicznego i albo wyciągniemy wnioski, albo
Co podtrzymuje Matrixa

Co podtrzymuje Matrixa

Co podtrzymuje Matrixa? Jedyne co tak naprawdę podtrzymuje ten fikcyjny świat Matrixa,
Prawa boskie

Prawa boskie

Prawa boskie, to prawa rządzące naszym wszechświatem. To podstawa duchowości. Bez tych
Translate »
idź do góry
Skip to content