Najtrudniej poznać samego siebie

Stan czuwania

Stan czuwania

w bez kategorii/oświecenie/prawdziwie/zdrowotnie

Stan czuwania. Bywa, że czujemy się żywi, pełni i szczęśliwi. Wówczas otaczający nas świat staje się bardziej realny i piękny. Atmosfera harmonii przenika wszystko, kiedy czujemy jedność z naturą, a uczucie dobrostanu nas wypełnia. Nazywane jest to doświadczeniami duchowymi lub wyższymi stanami świadomości. To właśnie jest stan uważności.

Stan czuwania

Stan czuwania

Zwykła ludzka świadomość jest rodzajem “snu”, z którego budzimy się czasami. Większość z nas “śpi”, czyli “normalnie” postrzega świat, niejako z automatu. Nie zwracamy uwagi na otoczenie i przyrodę, czyli otaczający nas świat. Wówczas widzimy wszystko jako oddzielne od siebie i doświadczamy siebie jako oddzielny byt. MY to nasze ego, a reszta świata to “inni”. Często w tym egotycznym śnie na jawie życie wydaje się bez znaczenia, a wszechświat jest dla nas obojętny, a nawet wrogi.

Wiele ludów świata żyje nadal w stanie czuwania. Posiadają oni podwyższoną percepcję, poczucie życia i świadomość siły duchowej przenikającej świat. O dziwo, nasze dzieci też to naturalnie posiadają w wieku dziecięcym. Doświadczają dzięki temu naturalnego dobrobytu i miewają doświadczenia duchowe, w których stają się jednością z otaczającym światem i dostrzegają intensywny duchowy blask. My dorośli to już zatraciliśmy. Najwyższy czas do tego powrócić.

Dorastając, człowiek traci tę naturalną czujność, ten stan czuwania. Jest to w coraz większym stopniu przykrywane poprzez ego. Poprzez programy i schematy, którym daleko nieraz do prawdy. Ego dorosłego człowieka jest zbyt silne i potężne, dając mu silne poczucie indywidualności i odrębności. Tym samym tworzy potężną barierę między nami a światem.

Ta bariera zużywa ogromną ilość naszej energii, pozostawiając nam niewiele na to, abyśmy mogli postrzegać we właściwy sposób rzeczywistość. To skutkuje automatyczną percepcją, tzw. autopilotem i bezmyślną gadaniną i ruchami. Gro z naszych zachowań, myśli i słów, jest skutkiem braku świadomości i obfituje w konflikty.

Przebudzenie świadomości, …

a w zasadzie powrót do niej, ma dwa źródła. Albo są to dramatyczne zmiany w naszym wyimaginowanym świecie, co powoduje na ogół choroby i cierpienie, albo poprzez medytację, świadome techniki, relaks, muzykę i również świadome dążenie do zjednoczenia ze wszystkim. Celem jest ponowne obudzenie naszego normalnego stanu, który utraciliśmy. Można osiągnąć trwały stan czuwania, tworząc nowy stan bycia, w którym energia życiowa jest trwale zintensyfikowana i uspokojona. Jednakże oznacza to zmianę naszej psychiki tak, aby ego nie było już potężne, nie przysłaniało nam istotnych spraw i zachowań, i nie monopolizowało naszej energii.

Podsumowanie

To co robimy ze swoją świadomością, robimy dla siebie. Aby uwolnić się od iluzji separacji i psychicznej niezgody, która wypełnia nasze życie cierpieniem. I aby przestać marnować swoje życie i potencjał na niezadowolenie, niepokój i konflikty. Budzimy się, a raczej wracamy do ustawień fabrycznych, dla dobra ludzkości i nas samych, aby poprzez świadomość uwolnić się od chaosu, konfliktów i niepokoju. W zamian otrzymujemy miłość, szczęście, zdrowie, dobrostan i pokój. To szczytny cel, ale też pozbawiający nas cierpienia i choroby oraz dający nam spełnienie.

PS. Nasza uważność pobudza stan czuwania, a ten pobudza fale alfa i beta.

________
#Uwaznosc

najnowsze z bez kategorii

10 krótkich pytań

10 krótkich pytań

10 krótkich pytań – Zadam ci kilka krótkich pytań. OK? Otóż, aby
Tapping EFT

Tapping EFT

Tapping EFT, to technika wolności emocjonalnej. Jest ona sposobem leczenia bólu, stresu,
Translate »
idź do góry