Świadome mówienie

Świadome mówienie

w prawdziwie/świadomie/zdrowotnie

Świadome mówienie – nasza mowa jest istotna, a nasz świadomy głos sprawczy. Dlaczego? Bo to nasze myśli, uczucia, intencja i energia, która została wyrażona dźwiękiem ukształtowanym w słowa. Nie zawsze jednak potrafimy być na tyle świadomi tego faktu, a tym bardziej tego procesu tworzenia własnego świata. Zaaferowani jesteśmy faktem, że to Bóg /świadomość/ stworzył świat. Nic bardziej mylnego. To my stworzeni na podobieństwo Boga, dostępujemy tego zaszczytu świadomie lub nie.

Świadome mówienie

Świadome mówienie – Obserwacja:

Mowa jest względna i przemijająca, jednakże gdy wynika ze świadomości – jest zwięzła, jasna i wnikliwa. Nasza świadoma mowa wibruje w sposób trwały jako prawda. I to ta nasza prawda ma na nas wpływ, to ona konstruuje nasz świat. Na głębokim świadomym poziomie wyczuwamy i niejako wyjawiamy prawdę. Ten dar to nasza intuicja. To ona z tych dochodzących do nas półprawd i kłamstw tworzy naszą prawdę. Jednak nie zawsze zwracamy uwagę na ten nasz głos. A my zamiast doświadczać prawdy jako czegoś objawionego i namacalnego, jesteśmy skazani na życie w interpretacji tej prawdy. A to już prawdą nie jest.

Świadome mówienie – Rozważania:

Gdy nasza mowa jest nieświadoma, nasze myśli i uczucia tarzają się w poczuciu winy i domniemanej kary za nią. Słowa bywają, a w zasadzie są rzucane na wiatr, ale jednak działają. Działają na naszą niekorzyść jak bolesne, bo to my dysponujemy tą energią. A przesłać się da prawdę nie kłamstwo. Wówczas to jesteśmy oderwani od świadomości ciała i naszej energii. Gdy brak naszej świadomości, nasze wymówione intencje i zamiary są niejasne, przez co ich działanie może i jest dla nas samych zalążkiem konfliktu wewnętrznego.

Wówczas też po tym co mówimy, po tonie głosu, jego tempie, mowie ciała ujawniamy tylko prawdę o sobie, często to, co chcemy tak niezdarnie ukryć przed sobą i innymi. Dlatego dla siebie warto być świadomym swojej mowy, bo to właśnie kształtuje naszą uważność, ale i, a przede wszystkim nasze ciało, umysł i emocje. Większość już zauważyła, że niektóre wypowiadane przez nas lub innych słowa są katalizatorem naszych starych emocji i niesie taż obraz tych emocji. A to nam najzwyczajniej w świecie szkodzi. Co było a nie jest nie pisze się w rejestr.

Świadome mówienie – Podsumowanie:

Chociaż nasza mowa może przekazywać fałszywy nasz obraz, to nasza natura jest prawdą. Jeśli zaś uparcie odchodzimy od tej prawdy w sobie, wówczas przekształcamy nasze życie na życie pełne trudów, chorób, niepowodzeń i bólu. Prawda jest magnetyczna i magnetyzująca. Gdziekolwiek się pojawia skłania nas do obrania właściwej drogi. Wybór oczywiście jest nasz. Zdrowie i życie też nasze.

PS. Często najmądrzejszą odpowiedzią jest milczenie. – Lew Tołstoj