Świadome techniki uniwersalnego istnienia

Świadome techniki uniwersalnego istnienia

w bez kategorii/prawdziwie/świadomie/zdrowotnie

Świadome techniki uniwersalnego istnienia to techniki dobrobytu, uzdrawiania, samoopieki i dobrostanu, a obecnie także kwantowe. Otóż prócz ciała fizycznego, mamy również ciało energetyczne, a nawet wiele ciał energetycznych. Fizyczne objawy pojawiają się, gdy subtelna energia przepływająca przez ciało i wokół niego zostaje zakłócona. Istnieje wiele form uzdrawiania energią oraz samoopieki.

Jedne należą do grupy holistycznej, inne do kwantowej, są też techniki duchowe, pobudzające i mentalne. Trudno zebrać te wszystkie techniki, bo jest ich tak wiele. Ale nie wszystkie są dla wszystkich. Każdy z nas musi dobrać taką technikę, którą rozumie jego umysł i ciało. A to potrafią prawdziwi mistrzowie.

Świadome techniki uniwersalnego istnieniaŚwiadome techniki uniwersalnego istnienia

Wspominałem już, że śmieszy mnie megalomania ludzka i przekonanie, że każdy dla siebie jest mistrzem. I było by to prawdą, gdyby każdy z nas poszukiwał rozwiązań, nabywał wiedzy i umiejętności, rozszerzał własne horyzonty myślowe i praktykował każdą z tych technik. Ale tak nie jest.

Na ogół dotykamy świadomością góry lodowej tych technik i wydaje się nam, że to już wszystko, że uzyskaliśmy już status mistrza. Nic bardziej mylnego. Nawet sami mistrzowie zatrzymują się na długo na niższych szczeblach, zanim dojdą do oświecenia. A na ogół wówczas to życie się kończy.

Pamiętajmy również, że podstawą wszystkiego jest miłość, wybaczenie, wdzięczność, a przede wszystkim pokora, a zarazem otwartość wobec Uniwersum. Świat gna do przodu, a my powinniśmy podążać za nim, bo taka jest nasza rola, chcąc dojść do oświecenia, czyli pełnej świadomości siebie i połączenia z Uniwersum.

Sceptycyzm, wątpliwości, niewiara i zadufanie w sobie nam nie służą i na ogół są przeszkodą w naszych szczytnych działaniach. Trzeba nadmienić, że stan Uniwersum to stan neutralności i aby rozpocząć naszą drogę, musimy ten stan neutralności osiągnąć. Bez tego ani rusz.

Omówmy zatem kilka z tych technik:

Afirmacje
Afirmacje to sekret manifestacji. Gdy afirmujemy z czystym, spokojnym i wierzącym umysłem, możemy wezwać energię wszechświata, aby zamanifestowała wszystko, czego chcemy lub potrzebujemy. Te afirmacje wzmacniają energię ciała emocjonalnego i mogą pomóc naprawić umysł, ciało i duszę.

Bengston Energy Healing Method®
Bengston Energy Healing Method to subtelna metoda uzdrawiania oparta na energii. Jest określana jako „cykling”, co reprezentuje szybkie mentalne obrazowanie, które w efekcie usuwa umysł z drogi, aby uzdrawiająca energia mogła być skierowana do odbiorcy. Toksyny mają tendencję do uwalniania się w taki sposób, że objawy gojenia mogą początkowo skutkować reakcjami niepożądanymi.

Biofeedback
To technika ciało-umysł, która polega na wykorzystaniu wizualnej lub słuchowej informacji zwrotnej, aby nauczyć nas rozpoznawania fizycznych oznak i objawów stresu i niepokoju, takich jak przyspieszone tętno, temperatura ciała i napięcie mięśni.

BodyTalk™
Opierając się na założeniu, że ciało jest z natury mądre i samo potrafi się leczyć, BodyTalk™ łączy medycynę chińską, jogę, akupunkturę i medytację z neuronauką, epigenetyką i programowaniem neurolingwistycznym. Sesje terapeutyczne obejmują delikatną formę biofeedbacku nerwowo-mięśniowego (sprawdzanie mięśni) i delikatne stukanie w określone punkty energetyczne, które przekierowują uzdrawiającą energię organizmu.

Dotyk kwantowy
Quantum Touch wywodzi się z obserwacji uzdrawiającego dotyku światłem, dodatkowo techniki oddychania i medytacje świadomości ciała są w stanie wpływać na siłę życiową ciała, co ułatwia samoleczenie.

Dotyk terapeutyczny
Therapeutic Touch (TT) to współczesna odmiana nakładania rąk, w której praktykujący kładzie dłonie na głowę, odmawiając błogosławieństwo lub modlitwę. Nie jest związany z żadną religią. Sesje TT obejmują skanowanie ciała pacjenta rękoma trzymanymi w odległości od ciała i oczyszczanie mentalne obszarów, w których energia wydaje się przeciążona.

Dwupunkt
Najprościej mówiąc, jest to metoda pozwalającą na tzn. skok kwantowy – czyli zmieniamy jedną (niekorzystną) rzeczywistość, na inną (korzystną). Na przykład z pola, w którym nie radzimy sobie z pieniędzmi, przeskakujemy w pole, w którym tego problemu nie ma. Dwupunkt wykorzystuje fizykę kwantową, która mówi nam o tym, że wszystko co nas otacza jest energią.

Gojenie wirów (VH)
Vortex Healing (VH) jest intencją uzdrowienia, przekształcenia i otwarcia jednostek na wewnętrzną wolność prawdziwej istoty, która jest poza świadomością ego. Odbywa się poprzez proces channelingu zlokalizowany w sercu, który polega na wciąganiu energii, wpływając na jej fizyczny i emocjonalny wibracyjny system energetyczny poprzez energię światła. Podczas VH następuje bezpośrednia transmisja świadomości od uzdrowiciela do leczonego. Medytacje służą do głębszego połączenia uzdrowiciela z boską obecnością i otwarciem duchowego serca.

Hoʻoponopono
To prastara hawajska praktyka pojednania i wybaczania. Tradycyjnie, hoʻoponopono jest wykonywane przez uzdrawiającego kapłana lub kahuna lapa’au w obecności członków rodziny chorej osoby. W dzisiejszych czasach kapłana może zastąpić starszy członek rodziny lub nawet sam chory. Polega ono na skierowaniu do siebie wymawianych słów: kocham cię, wybacz mi, dziękuję, przepraszam,

Joga
Joga jest zasadniczo najwyższej klasy dyscypliną duchową, która pomaga osiągnąć harmonijne zjednoczenie umysłu i ciała poprzez kontrolowane asany (pozycje jogiczne) i pracę oddechową.

Johrei
Johrei tłumaczy się jako oczyszczanie ducha. Typowa sesja obejmuje wizualizację uzdrawiającego białego światła z wszechświata i użycie ręki do skierowania światła do odbiorcy.

Kąpiele solne
Oczyszczające aurę kąpiele. Oczyszczają ciało z negatywnych żywiołów. Polegają na nakładaniu soli na spłukane ciało i pozostawienie jej na ciele przez minutę. Język dotyka podniebienia przez cały okres kąpieli. Po określonej liczbie oddechów spłukujemy sól i obserwujemy swoją aurę. Ta praktyka uzdrawiania pranicznego sprawia, że ​​czujesz się lżejszy emocjonalnie.

Kryształowe uzdrowienie
Kryształy mają własną świadomość. Oznacza to po prostu, że mają moc wywoływania lub promieniowania właściwościami leczniczymi dla użytkownika zgodnie z jego własnymi wyborami.

Marihuana
Palenie, waporyzowanie, wcieranie w dziąsła, spożywanie form marihuany, nie dosyć, że dostarcza kanabinoidy, które mają potężne spektrum działania, ale także odsuwa ból, co w przypadku technik siłowych, np. masażów, znacznie ułatwia praktykę. Przy należytej wiedzy i umiejętności wrzuca także w wir świadomości. To zaś ukierunkowanie umożliwia wszelkie rozwiązywanie konfliktów wewnętrznych wg. Totalnej Biologii i medycyny chińskiej.

Medytacja
Medytacja  sama w sobie jest praktyką uważności, w której można osiągnąć stan wewnętrznej świadomości i spokoju podczas duchowej ewolucji. Wersja z przewodnikiem po prostu ma guru, mistrza lub uczonego, który prowadzi nas krok po kroku przez medytację instrukcjami. Te kierowane medytacje, pomagając nam uwolnić toksyny zarówno z ciała, jak i aury, uzupełniają i leczą.

Modlitwa wstawiennicza
Przedstawiciele modlitwy wstawienniczej są często praktykującymi chrześcijaństwo. Według Biblii w ten sposób Jezus dokonywał cudów uzdrowienia. Uważa się, że modlitwa za innych jest stawieniem się za wszystko, co się dzieje, aby zmienić okoliczności, niezależnie od tego, czy jest to choroba, zranienie czy trudności.

Qigong
Forma tradycyjnej medycyny chińskiej. To system technik wpływania i kultywowania przepływu qi (subtelnej energii) w ciele w celu osiągnięcia i utrzymania zdrowia psychicznego i fizycznego. Qi przepływa przez kanały w ciele zwane meridianami, a praktyka qigong wykorzystuje kombinację postaw fizycznych, ćwiczeń, technik oddychania i świadomego skupienia umysłu w celu poprawy przepływu qi. W zewnętrznym qigong praktykujący projektuje swoje qi pacjentowi, tak aby go leczyć.

Refleksologia
Refleksologia opiera się na ucisku rozległej sieci ścieżek nerwowych w stopie. Polega na wywieraniu nacisku na różne części ciała w celu złagodzenia bólu w dowolnym miejscu ciała. Czasem nakłada się także na masaż.

Reiki
Jest jedną z najstarszych i najszerzej praktykowanych form uzdrawiania energią. Praktykujący przenosi uniwersalną energię na inną czującą istotę. Praktykujący trzyma ręce nad określonymi punktami w ciele odbiorcy i kieruje tę uniwersalną energię, aby ułatwić odpowiedź na samoregenerację. Reiki bywa też praktykowane na odległość.

Rytuał
Rytuał to zespół specyficznych dla danej kultury symbolicznych sekwencji sformalizowanych czynów i wypowiedzi, wykonywanych w celu osiągnięcia pożądanego skutku, który może być znacznie oderwany od pozornie oczywistego celu funkcjonalnego.

Technika Tapas akupresury
To samozarządzany sposób polegający na wywieraniu nacisku na różne punkty ciała, jednocześnie kierując świadomość w stronę fizycznej, emocjonalnej i traumatycznej strony miejsc naszego ciała wymagających uzdrowienia.

Technika wolności emocjonalnej
Techniki Emocjonalnej Wolności (EFT) są pochodną terapii pola myśli, która określa 12 punktów akupresury w całym ciele jako obszary stymulacji. Teoria EFT opiera się na postrzeganym związku między indywidualnymi myślami, emocjami, subtelnymi energiami, aktywnością neurologiczną i funkcją komórkową. EFT zaczyna się od złożenia oświadczenia o negatywnym problemie i następnie powtarzania samopotwierdzających stwierdzeń podczas dotykania tych punktów (tapping).

Terapia dźwiękiem
Terapia dźwiękiem to forma medytacji kierowanej, w której muzyka terapeutycznie odpowiada na nasze fizyczne, emocjonalne, poznawcze i społeczne potrzeby. Ta formy medytacji poprawia oddychanie, obniża ciśnienie krwi, poprawia zdrowie serca i funkcji poznawczych, jednocześnie redukuje stres i napięcie mięśni.

Terapia magnetyczna
Terapia magnetyczna opiera się na założeniu, że ludzkie ciało ma swoje własne pole magnetyczne, ponieważ w rzeczywistości wszystkie żywe organizmy istnieją w polu magnetycznym. Magnesy terapeutyczne są umieszczane w określonych obszarach ciała, blisko punktów meridianowych, umożliwiając przepływ energii i przywrócenie równowagi w ciele.

Terapia polaryzacji
Terapia polaryzacyjna (PT) reprezentuje integrację wschodnich i zachodnich teorii i technik uzdrawiania. Jest to holistyczne podejście do leczenia, które obejmuje wybór stylu życia, dietę inspirowaną ajurwedą i techniki pracy z ciałem. PT utrzymuje, że wszechobecna energia przepływa przez wszechświat i przepływa przez ludzkie ciało. Kiedy choroba jest obecna, energia jest niestabilna i utrudniona.

Terapia Polem Myśli
Terapia pola myśli (TFT) działa w przekonaniu, że istnieje relacja jeden do jednego między punktami meridianów energetycznych ciała, a zaburzeniami pola myślowego. To forma psychoterapii wykorzystująca stymulację fizyczną, taką jak ruchy stukające, przy jednoczesnym kierowaniu uwagi na określone objawy psychologiczne (np. traumatyczne wspomnienia).

Terapia przyciągnięcia
Jak sama nazwa wskazuje, jest to fizycznie terapeutyczny proces oddawania się platonicznej, aseksualnej i nieinwazyjnej fizycznej bliskości w celu zaspokojenia ludzkich potrzeb akceptacji, miłości, uznania, aprobaty i ciepła. Stwierdzono, że ta forma terapii jest bezpieczna i jest czymś, co szczególnie wspiera naszą wrodzoną potrzebę lub łaknienie podstawowego ludzkiego dotyku. Fizyczny aspekt przytulania pomaga uzdrowić nas emocjonalnie.

Terapia snu
Terapia snu to kolejny wspaniały środek wzmacniający zdrowie psychiczne i fizyczne, który relaksuje i poprawia samopoczucie podczas trwającego snu. Powoduje samodzielne wywołanie zdrowych wzorców snu, zmniejszając ekspozycję na niebieskie światło. Należy przed nim wykonać ćwiczenia oddechowe, aby zrelaksować umysł i np. wziąć prysznic oczyszczający. Spożywanie  pożywnej diety bogatej w kwasy tłuszczowe Omega 3, probiotyki, warzywa liściaste, unikanie kofeiny w naturalny sposób pobudza nastrój.

Terapia śmiechem
Śmiech pomaga wydzielać endorfiny, które pomagają ludziom wyjść z niespokojnego lub przygnębionego nastroju. Terapia śmiechem jest nieinwazyjną i niefarmakologiczną alternatywą leczenia stresu i depresji. Jednocześnie jest bardzo przyjemna i rozluźniająca.

Uważność
Uważność to praktyka stawania się w pełni świadomym chwili obecnej bez osądzania. Pozbycie się mentalnego przebywania w przeszłości i projekcji tejże na przyszłość. Na ogół wiąże się z podwyższoną świadomością bodźców zmysłowych. Istotne jest zauważanie oddechu, odczuwanie swojego ciała itp. A kluczem bycie „teraz”.

Uzdrawiający dotyk
Healing Touch opiera się na mocy współczującej obecności u krytycznie chorych pacjentów. Aby przeprowadzić sesję, praktycy najpierw ugruntowują się i zamierzają stymulować zdolności pacjenta do samoleczenia. Następnie praktykujący kładzie ręce nad i na ciele.

Uzdrawianie duchowe /psionika/
Uzdrawianie duchowe szamańskie obejmuje celową interwencję jednej lub wielu osób, aby pomóc innej istocie lub systemowi poprawić jej stan. Tradycyjni uzdrowiciele szamańscy często używają rytuałów i przywołują duchy lub totemy zwierzęce, aby im pomóc. Praktykujący mogą spożywać rośliny psychoaktywne. I chociaż praktyki szamańskie są bardzo zróżnicowane, wszystkie obejmują stosowanie technik współczucia i żywych obrazów mentalnych.

Uzdrawianie dźwiękiem
Uzdrawianie dźwiękiem korzysta z dowolnej liczby instrumentów, takich jak kryształowe misy, kamertony i ludzkie głosy. Poddając pacjenta działaniu różnych częstotliwości, uzdrowiciele harmonizują komórki, narządy i systemy biologiczne, które mogły zostać zakłócone, zablokowane lub niezsynchronizowane z resztą ciała i jego środowiskiem. Podczas typowej sesji odbiorca kładzie się i relaksuje. W tym samym czasie praktykujący aplikuje dźwięk na różne punkty ciała i czakr.

Uzdrawianie na nowo
Reconnective Healing (RH) to technika wykorzystująca wyższe częstotliwości (częstotliwości ponownego połączenia). Można uzyskać do nich dostęp i skierować je na pole elektromagnetyczne osoby, aby wpłynąć na zmiany na poziomie molekularnym. Procedura obejmuje proces dostrajania, który jest wykonywany tylko raz w życiu przez praktykującego, który nigdy fizycznie nie dotyka pacjenta podczas sesji.

Uzdrawianie praniczne
Prana to sanskryckie słowo, które odnosi się do energii życiowej przepływającej przez wszystkie rzeczy. Sesja polega na tym, że praktykujący wizualnie skanuje aurę i czakry pacjenta w poszukiwaniu blokad. Po zidentyfikowaniu blokady, praktykujący gromadzi pranę i wyobraża sobie wysłanie jej w określonych kolorach do odbiorcy.

Wdzięczność
Jest to prosta technika pozytywnego myślenia, dziękowania i odczuwania wdzięczności do i dla wszystkiego co pomocne. Jest to technika oczyszczająca karmę. Dzięki niej wdzięczność i uznanie czynu lub osoby przynosi nam dobrą karmę. Faktem jest, że wdzięczność zawsze przynosi nam pozytywną energię i obfitość. To zaś uzdrawia jaźń, zarówno emocjonalnie, jak i fizycznie.

Świadome techniki uniwersalnego istnienia- Posumowanie:

Podsumowując, istnieją setki technik uzdrawiania energią, zmian nawyków i podświadomości, trzeba się pośród tego rozglądnąć, aby użyć tej, którą nasz umysł zaakceptuje. I chociaż uzdrawianie energią istnieje od tysięcy lat, nauka dopiero zaczyna nadrabiać zaległości. Stawia również pierwsze kroki w badaniu tych zjawisk.

Dużą rolę odgrywa tutaj mechanika kwantowa i otwarte, świadome podejście do zagadnienia. Energie, które biorą w tym udział nie bez kozery są nazywane dyskretnymi. Dlatego też kluczową rolę odgrywa tutaj wiara.

PS. Techniki zawsze umożliwiały nam rozwój. Podobnie jest i teraz. – August Witti

_______________
#SwiadomeTechniki