Najtrudniej poznać samego siebie

Świadomie wybieramy duszę

Świadomie wybieramy duszę

w kwantowo/oświecenie/prawdziwie

Świadomie wybieramy duszę. W momencie poszerzenia świadomości człowiek zaczyna prowadzić bogate życie wewnętrzne. Na początku wymaga to naszej energii. Musimy oczyścić nasze serce z bólu, aby rozkwitnąć wewnętrznie, zrozumieć istotę rzeczy. I o ironio bogate życie wewnętrzne nie jest tym, co potocznie określamy jako bogate życie zewnętrzne. Tu w 3D bogactwo mierzy się często ilością posiadanych rzeczy i pieniędzy. W wyższych stanach świadomości bogactwo mierzy się brakiem rzeczy. Natomiast bogactwem jest wewnętrzne poczucie „wiem”, ze szczegółami technicznymi, poczucie „znam” z pełną funkcjonalnością i poczucie „rozumiem”, wraz z narastającą wyższą świadomością.

Świadomie wybieramy duszę

Świadomie wybieramy duszę

Zewnętrzne bogactwo przeszkadza w czerpaniu radości z darów życia, jak otaczająca nas fenomenalna natura, rozwiązywanie wszelkich wewnętrznych bolączek i niechcianych schematów i na koniec zdolność dawania i otrzymywania miłości. I w istocie, gdy stajemy się świadomi, nie odczuwamy potrzeby osiągania spełnienia na zewnątrz, zewnątrz nas mało interesuje.

Nasze serce zostaje wyleczone z bólu i cierpienia, wówczas możemy już czerpać korzyści z wypracowanych dobrodziejstw. Jeżeli natomiast nasza wewnętrzna przestrzeń psychiczna jest zaśmiecona bólem i nieodpowiednimi wartościami, pozostajemy nadal niespełnieni. Zatem bogactwo nie ma znaczenia, ma natomiast poszerzanie świadomości, bo nie ma nic lepszego niż miłość i szczęście.

Bogactwo wewnętrzne jest sporym osiągnięciem, wymagającym puszczanie wszystkiego w celu stworzenia wewnętrznej przestrzeni do odczuwania miłości i wdzięczności. Ludzie żyją w poczuciu winy, wstydu, apatii lub żalu, że kłamali i oszukiwali, aby osiągnąć swój cel, swoje bogactwo. To poczucie tych niskich energii trzyma ich w nieświadomości.

Aby utrzymać ten stan, trzeba żyć z obciążeniem psychicznym i bólem, a są to najzwyklejsze tortury dla umysłu i trzeba go nieustannie bałamucić. Ci ludzie nie potrafią stawić czoła sobie, nie mogą się wyzwolić, nie mogą działać szczerze i zgodnie z prawdą, ponieważ w ciszy wyszłyby na wierzch ich czyny, przewinienia, wyrzuty, a to mogłoby doprowadzić do granic obłędu. W konsekwencji żyją jak żyli, w szaleństwie konsumpcji.

Ten model to społeczeństwo powierzchowne, pazerne, rozproszone nałogami, skłonnościami i dewiacjami. Ponadto społeczeństwo destruktorów nie budowniczych, bo chęć zaspokojenia bogactwa, powoduje upadek moralny, a „pycha kroczy przed upadkiem”. Zastanawiamy się skąd taki wysyp rzeczy i zachowań nie do pomyślenia w elitach władzy, religii, w świecie biznesu. No właśnie stąd. Ta postawa to współczesny socjopata korporacyjny i nie ma dla nich dobrych prognoz. Życie wewnętrzne i jego świadomy rozwój jest motorem rozwoju w ogóle. Widzimy wówczas rzeczy i sytuacje jakimi one są, możemy na nie wpływać, zmieniać. Z czasem i przekształcić wzorce.

Świadomie wybieramy duszę – Podsumowanie:

Osiągnięcie wewnętrznej pełni skutkuje pustką. Tego rodzaju wydawać by się mogło paradoksalne osiągnięcie jest kluczowe. Inaczej nie dostrzeżemy, że zewnętrzne osiągnięcie bogactwa nie jest tożsame z wewnętrznym rozwojem świadomości. W tym pierwszym nie dostrzegamy miłości, wybaczenia i odpowiedzialności. Równowaga wewnętrzna jest kluczowa, gdyż wówczas możemy świadomie wybierać duszę a nie trywialną i pustą powierzchowność. Wówczas świadomie możemy się cieszyć owocami wewnętrznego bogactwa. Które daje poczucie respektu, spełnienia i miłości do wszystkich. A zwłaszcza rodziny, zwierząt domowych i przyjaciół. A wówczas też polepszy się nasz dobrostan, który pozwoli nam osiągnąć szczęście.

PS. Nie ma nic ważniejszego na tym świecie niż miłość i szczęście, kto doznaje ten wie.

____
#Dusza

najnowsze z kwantowo

Duchowość kwantowości

Duchowość kwantowości. Odkrycie fizyki kwantowej na nowo zdefiniowało sposób, w jaki postrzegamy

Proste prawo przyciągania

Proste prawo przyciągania. O prawie przyciągania pisałem już wielokrotnie na DZIENNIKU WAREZA.
Świadomość jest magiczna

Świadomość jest magiczna

Świadomość jest magiczna. Abstrahując od relacji ciało-umysł, zwyczajność-niezwykłość, rozum-doświadczenie, a także materia-duch,
Translate »
idź do góry