Świadomość dobrostanu

Świadomość dobrostanu

w świadomie

Świadomość dobrostanu. Dobrostan to ogólnie dobre samopoczucie. Prawdopodobnym jest, że dobrostan zaczyna się od poczucia satysfakcji, celowości i kontroli nad życiem. Dobre relacje, wystarczająca ilość pieniędzy, zdrowie – przyczyniają się do dobrego samopoczucia. Witalność, radość i równowaga mają również znaczenie. Dobre samopoczucie /dobrostan/ jest w sferze zainteresowań przez całe nasze życie. To mix czynników fizycznych, psychologicznych i stylu życia.

Świadomość dobrostanuŚwiadomość dobrostanu

Dobre samopoczucie nie oznacza tylko, że ​​jesteśmy szczęśliwi i spełnieni. Może nam pomóc uniknąć problemów ze zdrowiem psychicznym. Jak wiadomo, wszystkie choroby zasadzają się na psychice, zatem dobrostan może stać się rozwiązaniem. Ale aby rozpocząć rozwój świadomego dobrostanu, musimy zdać sobie sprawę z tego, czym ten dobrostan jest i co przyczynia się do wzrostu pozytywnego samopoczucia, a co wpływa na nas negatywnie.

Jak zaobserwować dobre samopoczucie?

Należy zadać sobie pytania:

 • Czy optymistycznie patrzysz na swoją przyszłość?
 • Czy czujesz się przydatny? Zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym.
 • Czujesz się zrelaksowany?
 • Jesteś związany społecznie i interesujesz się innymi?
 • Czujesz się energiczny?
 • Czujesz, że dobrze radzisz sobie ze swoimi problemami?
 • Potrafisz jasno myśleć i skoncentrować się?
 • Dobrze się ze sobą czujesz?
 • Jesteś w stanie podejmować decyzje?
 • Czujesz się kochany?
 • Interesują cię nowe rzeczy?
 • Czujesz się wesoły?

Same odpowiedzi na te pytania inicjują dobre samopoczucie. Niezależnie od odpowiedzi, zawsze istnieje konkretne działanie, aby coś zrobić, poprawić, rozwinąć lub utrzymać pozytywne samopoczucie. Wszystkie pozytywne czynniki przyczyniają się do niego.

Pięć podstawowych czynników pozytywnego samopoczucia:

Połączenie z innymi

Relacje z innymi mają fundamentalne znaczenie dla nas. Pomagają nam budować poczucie przynależności i poczucie własnej wartości. Dają nam możliwość dzielenia się pozytywnymi doświadczeniami i tworzenia nowych. Zapewniają wsparcie emocjonalne.

Aktywność fizyczna

Sport jest nie tylko dobry dla fizyczności, ale poprawia samopoczucie psychiczne. Ćwiczenia podnoszą samoocenę, pozwalają osiągać cele oraz powodują pozytywne chemiczne zmiany w mózgu. Pomagają w budowaniu dobrej rutyny snu. Zachęcają do zdrowej, zbilansowanej i bogatej w składniki odżywcze diety.

Nowe umiejętności

Uczenie się zupełnie nowych umiejętności zdecydowanie poprawia samopoczucie psychiczne. Zwiększa także pewność siebie i poczucie własnej wartości, budując poczucie celu i pomagając nawiązać kontakt z innymi.

Filantropia i dobroczynność

Akty dawania i życzliwości w sposób niezrównany poprawiają nasze samopoczucie psychiczne. Dzieje się to poprzez tworzenie pozytywnych uczuć i poczucia nagrody. Dają nam również poczucie celu i własnej wartości. Pomagają nawiązać kontakt z innymi.

Uważność

Uważność oznacza zwracanie uwagi i skupianie się na swoich myślach i uczuciach, swoim ciele i otaczającym świecie. Może nam pomóc cieszyć się życiem i lepiej zrozumieć siebie. Pozytywnie zmienia sposób, w jaki myślimy o życiu i podchodzimy do wyzwań.

Świadomość dobrostanu – Podsumowanie:

To, jak oceniamy nasze samopoczucie, zależy nie tylko od rzeczywistości zewnętrznej, ale także od tego, jak je doświadczamy. Przyczyn negatywności zapewne możemy dopatrywać się w naszych wrodzonych cechach charakteru, poziomie lęku i czynników rozwojowych. Te czynniki to dominanta rodzaju doświadczeń życiowych, szczególnie we wczesnych latach. Punkt widzenia na ogół jest zmienny. Są wzloty i upadki. Istotne, aby negatywność jak najrzadziej u nas gościła.

Świadomość dobrobytu jest źródłem wszystkich bogactw, jakie możesz zdobyć w swym życiu. Aby zaszczepić ją w mózgu, musimy zrozumieć i przestrzegać dwóch zasad:

 1. Każda przyczyna jest mentalna. Wszystko, czym byliśmy, jesteśmy i będziemy, jest wynikiem sposobu, w jaki używamy umysłu. Nasz umysł jest esencją tego, kim jesteśmy. Ciało to zaś powłoka, tworzona przez umysł. Nasze życie jest wyrazem myślenia, co znaczy, że jeśli zmienimy myślenie na pozytyw, poprawimy jakość życia.
 2. Istotą jest prawo oczekiwań. Jeśli ufnie czegoś oczekujesz, to w końcu się ziści. Nie ma znaczenia czego oczekujemy. Nasz mózg stopniowo akceptuje to czego oczekujemy jako realny stan rzeczywistości. Daje nam pozytywne, optymistyczne nastawienie, które pomaga osiągnąć to, czego chcemy.

Czas najwyższy rozwinąć świadomość dobrobytu od zaraz. Skupić się za zasadach i możliwości wprowadzenia ich do codziennego życia. Czas zmieniać myślenie i spojrzeć na swe zdrowie, sukces i finanse bardziej pozytywnie, optymistycznie i pewnej siebie.

PS. Szukać dobra należy w każdej sytuacji. – August Witti

__________________
#SwiadomoscDobrostanu