Najtrudniej poznać samego siebie

Świadomość marki

Świadomość marki

w prawdziwie/świadomie/webastersko

Świadomość marki jest niezbędnym elementem tworzenia udanego biznesu /producenta, sklepu, osoby, produktu/. Jeśli dwa produkty, oferty, usługi lub treści różnią się marką, nazwą, osobą i rozpoznajesz jedną z tych marek, prawdopodobne jest, że wybierzesz markę, którą znasz. Ale aby zbudować silną markę, musisz kreatywnie posługiwać się strategiami świadomości marki. Świadomość marki to stopień, w jakim odbiorcy znają już twoją markę i potrafią ją rozpoznać. Im większą mamy świadomość marki, tym większe prawdopodobieństwo, że przyciągniemy do tego ludzi. Rozpoznawalność marki jest miarą tego, jak dobrze klienci mogą wizualnie zidentyfikować markę na podstawie jej wizualnych sygnałów /logo, slogany etc/. Świadomość marki zwiększa sprzedaż produktu, popularność serwisu lub osoby i daje przewagę nad konkurencją.

Świadomość markiŚwiadomość marki – Obserwacja:

Aby zwiększyć świadomość marki, konieczny jest włożony weń czas, wysiłek i strategia myślenia. Trzeba się zastanowić:

  • Kto jest twoim odbiorcą docelowym?
  • Z jakich kanałów najczęściej korzystają docelowi odbiorcy?
  • Co chcesz przekazać?
  • Co wyróżnia twoją markę na tle konkurencji?

Gdy już zorientujesz się, co chcesz powiedzieć i do kogo chcesz dotrzeć ze swoim przekazem, możesz określić strategie, które zadziałają najskuteczniej. Przykładowo, jeśli kierujesz przesłanie/produkt do starszych odbiorców, możesz umieścić reklamy na Facebooku. Jeśli kierujesz do młodszych, twórz filmiki na TikToku. Jeśli dopiero zaczynasz jako lokalna firma, zacznij od marketingu szeptanego i pozycjonowania lokalnego (SEO). Jako specjaliści reklam i marketingu oraz blogerzy możemy doradzić, wspomóc, poprowadzić. Jako projektanci i webmasterzy, wykonać logo i stronę www /www.bitis.pl, www.karolina.bitis.pl/

Świadomość marki – Rozważania:

1. Współpracuj z mediami społecznościowymi
Aby budować świadomość marki, warto współpracować z dobrym projektantem i specjalistą medialnym. Marka budowana winna być od początku: logo, logotyp, kolorystyka, hasła, zakres odbiorców, media społecznościowe, odpowiednie treści. Obecnie jest już sporo freelancerów specjalizujących się w internecie. Warto z ich wiedzy skorzystać. /www.bitis.pl/

2. Marketing treści
Jednym z najlepszych sposobów na zwiększenie świadomości marki jest tworzenie unikalnych treści dla docelowych odbiorców. Typowe rodzaje treści obejmują: infografiki, blogi, e-książki, treści w mediach społecznościowych. Im bardziej unikalne i przydatne są materiały, tym większe prawdopodobieństwo, że odbiorcy udostępnią je innym. Im więcej osób zainteresujemy, tym bardziej rozpoznawalna marka.

3. Dobra historia
Przedstawianie historii to cenne narzędzie do generowania zaangażowania konsumentów. Istotą jest tu: jak powstała marka, jaki jest jej cel, dlaczego ten produkt lub ta usługa są dobre. Jednym z najlepszych sposobów na zaangażowanie odbiorców jest opowiadanie historii sukcesu swoich klientów.

4. Marketing szeptany
Okazuje się, że prawie ​​90% odbiorców ufa rekomendacjom osób, które znają za pośrednictwem dowolnego innego kanału. Oznacza to, że korzystając z bazy klientów za pomocą marketingu szeptanego, możesz dotrzeć do nowych. Ponadto oferuj nagrody lub rabaty, utwórz unikalny hashtag, udostępnij opinie klientów, udostępnij media społecznościowe i stronę internetową.

5. Oferuj bezpłatny produkt
Gratisy pomagają oddać produkt w ręce ludzi, którzy normalnie by go nie kupili. Stąd jakość produktu staje się bodźcem sprzedażowym. Bezpłatne próbki powodują natychmiastowy i trwały wzrost sprzedaży produktów, co dowodzi, że rozdawanie darmowych produktów jest inwestycją, która się opłaca.

6. Użyj reklamy natywnej
Reklama natywna to forma nieinwazyjnej reklamy stanowiącej integralną część treści medialnych. Idealnie zlewa się z otoczeniem, zarówno w formie graficznej jak i pisanej. Reklamy natywne emitowane są poza środowiskiem marki np. na stronach wydawców. Osoba oglądająca daną grafikę lub tekst, powinna mieć poczucie, że ma styczność z wysokiej jakości treścią dostarczającą jej wartościowych informacji, a nie tylko z przekazem reklamowym. Wzmianki o charakterze promocyjnym mają być jedynie elementem dodatkowym, który pozwoli zrozumieć sens całego tekstu.

7. Podcasty
Podcasty to świetny sposób na informowanie, angażowanie i łączenie się z odbiorcami. Można stworzyć podcast, w którym dzielisz się własnymi spostrzeżeniami.

8. Zoptymalizuj SEO
Aby generować ruch na swojej stronie lub blogu, konieczne jest odpowiednie SEO. Najpierw musisz dowiedzieć się jakie słowa kluczowe najchętniej będą wyszukiwać odbiorcy. Później utwórz treści, które zajmują wysoką pozycję w wyszukiwarkach. Albo udaj się do dobrego specjalisty i zapłać mu.

9. Zidentyfikuj osobowość marki
Unikalne osobowości marki pomagają firmom komunikować się i budować emocjonalne więzi z klientami. Osobowość Twojej marki to zbiór wskazówek dotyczących marki, komunikatów i wszelkich materiałów marketingowych, z których korzystamy.

10. Publikuj wideo
Prawie 70% odbiorców stwierdza, że najchętniej chcieliby dowiedzieć się o produkcie lub usłudze za pośrednictwem krótkiego filmu na dowolnym kanale. Zatem wideo jest nadal skutecznym narzędziem przyciągania uwagi odbiorców.

11. Bądź konsekwentny
Jeśli twoje treści są sporadyczne, trudno jest znaleźć odbiorców. Aby zachować spójność treści, należy utworzyć kalendarz treści. Publikować co najmniej dwa lub trzy razy w tygodniu o tych samych porach każdego dnia.

Świadomość marki – Podsumowanie:

Żyjemy w czasach, że bez wsparcia idei, produktu, marki, osoby  – po prostu się nie istnieje. Wszelkimi sposobami należy głosić swoją ofertę, aby zyskać odbiorców. Ruch w witrynie wzrasta w trakcie kampanii lub po jej zakończeniu. Notuj swoje polubienia, komentarze, obserwujących i wszelkie wzmianki, które otrzymujesz w mediach społecznościowych. W swojej poczcie e-mail utwórz kody modułu śledzenia urchin (UTM) dla każdego łącza wysyłanego pocztą e-mail. W ten sposób możesz zmierzyć, ile osób klika każdy unikalny link. Zwiększ popularność wyszukiwania. Użyj Google Analytics, aby zmierzyć, jak często ludzie wyszukują hasła związane z marką, branżą, produktem, osobą. Korzystając z tych danych, można określić, czy dana strategia świadomości marki jest skuteczna. Zawsze można spróbować czegoś nowego, ale zwiększona świadomość marki przyciąga nowych klientów.

_____
#Marka

Tags:

najnowsze z prawdziwie

trójkąt dramatyczny

Trójkąt dramatyczny Karpmana

Trójkąt dramatyczny jest dobrze znanym modelem psychologicznym. Sporo ludzi powiela ten odwieczny, choć

Proste prawo przyciągania

Proste prawo przyciągania. O prawie przyciągania pisałem już wielokrotnie na DZIENNIKU WAREZA.
Dlaczego cierpimy?

Dlaczego cierpimy?

Dlaczego cierpimy? Źródłem cierpienia jest przywiązanie. Wszyscy cierpią. To część ludzkiej kondycji.
Świadoma opinia

Świadoma opinia

Świadoma opinia. To, czego uczeń musi się nauczyć, jeśli w ogóle się
Translate »
idź do góry