Najtrudniej poznać samego siebie

Świadomość obecności

w filozoficznie/prawdziwie/zdrowotnie

Sam guru, nauczyciel duchowy Eckhart Tolle mówi bardzo wyczerpująco, co to znaczy obecność /presence/, co to znaczy być obecnym tu i teraz. Ja podaję bardzo prostą definicję lub instrukcję jak to zaobserwować. Tę …

świadomość obecności.

Świadomość obecnościOtóż weźmy jako przykład wypasioną kanapkę śniadaniową, taką jaką lubimy najbardziej i świetnie nam smakuje. Zatem świadomość obecności jest wówczas gdy np. “jesz wypasioną kanapkę … z uwagą … a na samym końcu dowiadujesz się, że jadłeś powoli, rozdrabniając każdy kęs i smakując go z osobna każdy”. To, proszę państwa, jest wyjaśnienie a zarazem instrukcja, jak osiągnąć świadomość obecności i jak się tym cieszyć.

Krócej – świadomość obecności w codziennym życiu jest to “bycie świadomie obecnym  we wszystkim, co dzieje się wewnątrz i wokół nas w chwili, która trwa, czyli teraz. W swoich zmysłach, w ciele i emocjach, z innymi osobami, naturą, otoczeniem. Uzmysławianie sobie wewnętrznej i zewnętrznej rzeczywistości. Doświadczanie tego co dla nas miłe i tego czego nie akceptujemy; swojej strony światła i strony cienia”. To dla tych co nie zrozumieli pierwszej definicji :).

PS. Świado­mość życia wiąże się ze świado­mością śmierci. 

______
#Teraz

najnowsze z filozoficznie

Czym jest duchowość

Czym jest duchowość

Czym jest duchowość? Dążenie do duchowości każdego z nas jest nieodłącznym elementem
Wewnętrzny komfort

Wewnętrzny komfort

Wewnętrzny komfort, rozpatrzony w kategoriach “Czym jest ten wewnętrzny komfort” i “Jak
Translate »
idź do góry