Najtrudniej poznać samego siebie

Świadomość pozwala zrozumieć interlokutora

Świadomość pozwala zrozumieć interlokutora

w pomysłowo/prawdziwie/świadomie

Świadomość pozwala zrozumieć interlokutora. O co tu tak naprawdę chodzi? Rozwijając własną świadomość, z czasem potrafimy postawić się w miejscu interlokutora. Przyjąć i dostrzec jego optykę. Odwrócić schematy własnych myśli i zobaczyć wszystko z innej perspektywy. To daje nam możliwość komunikacji na najwyższym poziomie, zdrowe związki i przyjaźnie, trzeźwe spojrzenie na prawdę. Możliwość dostrzeżenia, że każdy z nas ma swój świat i własne jego zrozumienie. Że w końcu możemy przekroczyć granice niemożności. Wystarczy dostrzec inną optyką, niedoskonałości własnej. Ot co.

Świadomość pozwala zrozumieć interlokutoraŚwiadomość pozwala zrozumieć

To zrozumienie bierze się stąd, że dostrzegamy jaką drogą podąża rozumowanie rozmówcy. A rozmówcą może być każdy. Jednak nie o każdego obcego tutaj chodzi, a o bliskich. Szczęście w naszym życiu objawia się akceptacją, przynależnością, dobrymi związkami, szczerością. Ale jak wspomniałem, każdy ma swoją indywidualną optykę, bo każdy jest inny, inaczej wychowany, inaczej wyedukowany, każdy ma swoje schematy i egotyzm także. Jeden jest wyższy, druga kobietą, trzeci inaczej widzi świat. Możliwość spojrzenia jego oczami pozwala na zrozumienie. Zrozumienie osoby, zrozumienie sytuacji, zrozumienie bezzasadności sporu, opinii i oceny. Bo dla każdego może być ona różna, a to tworzy nieporozumienia, niezrozumienie, brak akceptacji. A przecież nie o to nam chodzi.

Chcemy być dostrzeżeni i zrozumiani. Chcemy wiedzieć o co chodzi interlokutorowi, bo po coś z nim rozmawiamy. Ponadto wszystko jest informacją. Jeśli informacja jest źle odczytana lub niezrozumiała, nie ma sensu istnienia. Każdy jest inny i nam nic do tego. Nie chcemy jednakowości i tożsamości, chcemy różnic, bo wówczas świat jest ciekawy, a inni nas uzupełniają. Te wszystkie obecne podziały nie mają najmniejszego sensu, bo bohaterowie muszą być różni, aby film, gra, życie było ciekawe. W tym miejscu gdzie ongiś żyli Słowianie /cudowny naród/ zostały zgliszcza. Daliśmy się wynarodowić, daliśmy się ujednolicić, daliśmy oszukiwać i daliśmy na to zgodę.

To nie jest boski plan. To nie jest wolność. To zniewolenie w najwyższym stopniu. Możesz, owszem wybierać, ale wybrać nie ma w czym. Świadomość zatem otwiera przed nami świat anarchii /bez rządów, partii, systemu, bez etatyzmu, koneksji i lepszego bądź gorszego sortu, bo to już przerabialiśmy i się nie sprawdza/. Świadomość pozwala nam również dostrzegać prawdę, ignorować fałsz i pozwala nam posługiwać się prawdą. Głównie nie okłamywać siebie, gdyż póki co, nagminnie to robimy. Pozwala nam w końcu pokochać siebie tak, aby stać się szczęśliwymi. Bez względu na to co się dzieje, bez względu na wszystko.

PS. Są ludzie, którzy nigdy nie przeżyli wojny, mimo iż żyli w jej czasach. – August Witti

__________
#Swiadomosc

 

najnowsze z pomysłowo

Pochylenie się nad tematem

Pochylenie się nad tematem

Pochylenie się nad tematem oznacza uwagę, uważność i skupienie. W stale ewoluującym
Jak odkryć swój talent?

Jak odkryć swój talent?

Jak odkryć swój talent? Bywa, że w życiu, jesteśmy zniechęceni i przygnębieni.
Obwinianie innych

Obwinianie innych

Obwinianie innych jest doprawdy absurdalne, gdyż za wszystko w swoim życiu jesteśmy odpowiedzialni
Chciwość i korupcja

Chciwość i korupcja

Chciwość i korupcja są wpisane w nasz genotyp. Korupcja wydaje się istnieć
Translate »
idź do góry