Świat docenia polską markę

Świat docenia polską markę

w polsko

Świat docenia polską markę. Wbrew temu co się zwykło mówić, świat docenia polskie marki, ale w większości dla tego, że nie wie, że są z Polski. Nikt nawet nie zakłada, że Polska jest w stanie produkować cokolwiek dobrego. Polska od dwóch lat ma dodatni bilans handlowy, a to o czymś świadczy. Więcej eksportujemy, mniej importujemy. Dlatego też nie straszne są nam groźby UE. Eksportujemy bowiem do Niemiec, Wielkiej Brytanii, Czech, Francji, Włoch. Coraz więcej też na inne kontynenty.

Świat docenia polską markę

Świat docenia polską markę

Znane są polskie firmy: Amica, Atlas, Drutex, Fakro, Inglot, LPP, Nowy Styl, Oknoplast, Pesa, Reserved, Solaris, Ursus, a nawet Prince Polo, już nie wspominam o alkoholach. Ale żadna nie korzysta z atrybutu „polskości„. Nikt tych marek na świecie nie kojarzy z Polską, a powinien. Biorąc pod uwagę, że już dawno klienci nie zwracają uwagi na narodowość marki, tylko na jakość i niezawodność, powinno się raczej wspominać, że te marki są polskie.

Bowiem „polskość”, gdy się ujawni, będzie miała dla międzynarodowego klienta konkretne znaczenie. Zatem należy zacząć zabiegać również o rozwój i zauważalność polskości naszych wyrobów. Bo „polskość” to jak widać jakość. Sam od lat kupuję chętnie polskie produkty, bo te do tej pory markowe, jak np. Philips to kupa szmelcu. Wiem, bo mam i używam, do póki się nie zepsuje. Teraz cały czas naprawiam jak wiele innych drogich wyrobów zachodnich.

Jeżeli chcemy jako kraj zaistnieć na rynkach europejskich, to powinniśmy się reklamować pod jednym szyldem, a nie każdy z osobna. To podstawy marketingu i reklamy. Podobnież jak hasła: „Polak potrafi”, „Dobre, bo polskie”, „Polskość to jakość”. Ukrywanie narodowości dobrej marki nikomu nie służy, nawet temu co ją ukrywa. Zatem promujmy nasz potencjał intelektualny i przedsiębiorczość, promujmy „polskość”, bo okazuje się, że potrafimy zaskoczyć nawet tak wyrafinowany rynek jakim jest motoryzacja. Naszą konkurencje zaskakują samochody z Polski i mimo iż to nie jest seryjna produkcja, to właśnie dlatego idzie jak ciepłe bułki.

PS. Dla moich Po­laków nie ma rzeczy niemożliwych.

____________
#PolskaMarka

Tags: