Najtrudniej poznać samego siebie

Świat jest hologramem

Świat jest hologramem

w innowacyjnie/kwantowo/świadomie

Świat jest hologramem. Odwieczne pytanie „Skąd pochodzimy – dokąd zmierzamy” wydaje się być nieustannie w sferze zainteresowań naukowców. Mimo tego, jak absurdalnie brzmi ta koncepcja, wszystko zdaje się wskazywać, że jednak wszechświecie jest iluzją lub hologramem. Przyjrzyjmy się paru dowodom naukowym potwierdzających tą hipotezę.

Świat jest hologramemŚwiat jest hologramem

Holograficzny wszechświat oznacza informacje, które składają się na to, co postrzegamy jako rzeczywistość 3D. Informacje przechowywane są na powierzchni 2D. Zasadniczo oznacza to, że wszystko, co widzisz i doświadczasz, jest iluzją. Bo to ty doświadczasz. Inni są iluzją. „Wyobraź sobie, że wszystko, co widzisz, czujesz i słyszysz w trzech wymiarach, a także twoje postrzeganie czasu, w rzeczywistości pochodzi z płaskiego dwuwymiarowego pola” – prof. Kostas Skenderis z University of Southampton.

„Pomysł jest podobny do zwykłych hologramów, w których obraz 3D jest kodowany na powierzchni 2D, na przykład na hologramie na karcie kredytowej. Jednak tym razem cały Wszechświat jest zakodowany. „Innym sposobem uproszczenia tego są filmy 3D. Chociaż nie jest to przykład hologramu, filmy 3D tworzą iluzję obiektów 3D z płaskiego ekranu 2D. Różnica w naszym Wszechświecie 3D polega na tym, że możemy dotykać obiektów, a „projekcja” jest „prawdziwa” z naszej perspektywy”.

Świat jest hologramem – Rozważania:

Aby znaleźć namacalne dowody, naukowcy opracowali modele holograficznego Wszechświata, które można przetestować, spoglądając wstecz w czasie do 13 miliardów lat, w najdalszych zakątkach obserwowalnego Wszechświata. Modele te zależą od teorii grawitacji kwantowej. Teorii kwestionującej przyjętą wersję grawitacji klasycznej. Holograficzna zasada mówi, że grawitacja pochodzi od cienkich, wibrujących strun, które są hologramami płaskiego Wszechświata 2D.

Postępy techniczne w dziedzinie teleskopów i sprzętu wykrywającego dalekiego działania pozwoliły wykryć ogromną ilość danych ukrytych w tzw. „białym szumie” lub mikrofalach pozostałych po stworzeniu Wszechświata. Korzystając z tych informacji naukowcy, byli w stanie dokonać porównań pomiędzy sieciami cech w otrzymanych danych i kwantowej teorii pola. Odkryli mianowicie, że niektóre z najprostszych teorii pola kwantowego mogą wyjaśnić prawie wszystkie obserwacje kosmologiczne wczesnego Wszechświata.

Świat jest hologramem – Podsumowanie:

Teoria ogólnej teorii względności Einsteina bardzo dobrze wyjaśnia prawie wszystko na dużą skalę we Wszechświecie, ale zaczyna się tak naprawdę rozwiązywać, badając jego pochodzenie i mechanizmy na poziomie kwantowym. Naukowcy od powstania pracują nad połączeniem teorii grawitacji i teorii kwantowej Einsteina. Wielu uważa, że koncepcja holograficznego Wszechświata może potencjalnie pogodzić oba zjawiska. Czas najwyższy wyjść poza 3D i polatać trochę.

PS. Celem życia jest: w swojej małej jednostkowej duszy odbić jak najwięcej kosmosu. – Henryk Elzenberg

najnowsze z innowacyjnie

Grawitacyjny magazyn energii

Grawitacyjny magazyn energii. Głównym aspektem systemu /polityki/ jest minimalizacja wykorzystania paliw kopalnych
Koherencja Ziemi

Koherencja Ziemi

Koherencja Ziemi, czyli spójność jest dosyć dużym naukowym zagadnieniem. Dotyczy wzajemnego powiązania
Fizyka kwantowa w pigułce

Fizyka kwantowa w pigułce

Fizyka kwantowa w pigułce. Pięknie podany i napisany artykuł, felieton, zestawienie, nie
Translate »
idź do góry
Skip to content