Najtrudniej poznać samego siebie

Światowe trendy polityki

Światowe trendy polityki

w patriotycznie/prawdziwie/topowo

Światowe trendy polityki. Tak jak w Stanach Zjednoczonych, tak i na całym pozostałym świecie demokratycznym będą się zmieniać realia polityczne i do głosu dochodzić będą ludzie o prawicowych przekonaniach. Państwowości będą się rozpadać, a w siłę będą rosły małe, odizolowane ośrodki państwowości.

Światowe trendy polityki

Światowe trendy polityki

Dlaczego tak się dzieje? Przyczyna jest prozaicznie prosta. Wzrasta świadomość ludzi, za tym idzie praktycyzm i ekonomika, a tuż za tym podąża izolacjonizm. Bo kto z pracowitych i światłych chce utrzymywać niegospodarnych pasożytów? Nikt! Zauważamy też upadek polityki i polityków, bo człowiek normalny nie lubi przekombinować prostych spraw. Te ośrodki, regiony, gdzie świadomość będzie wysoka, zaczną się odrywać od macierzy, w pewien sposób izolować i tworzyć zwarte grupy społeczne, gdzie rozwój i wiedza, szacunek do pracy i wzajemne relacje będą przodować. A to wszystko prowadzi wprost do rozpadu państwowości, poprzez zawiązanie trwałych relacji, bez potrzeby pompowania niezrozumiałego.

Okazuje się, że scentralizowana władza zupełnie nie ma pojęcia o potrzebach poszczególnych regionów, a tym samym skupisk ludzkich. Patrzymy na planetę i nasze realia poprzez ignorancję i zbyt skostniały układ. A wzorce mamy pod nosem. Demokracja szwajcarska jest takim wzorcem, Islandia poszła takim torem. Być może Stany Zjednoczone również podążą. A my w skostniałej Europie dalej swoje, zezwalamy na przywództwo bandzie darmozjadów, oszołomów i nie rzadko osobom chwiejnym, co nijak się ma do przywództwa.

Przywódca to szczególny rodzaj lidera. Przywódca to osoba mająca duży wpływ na społeczność, która wykonuje jego polecenia ze względu na więzi jakie ich łączą. Przywództwo charakteryzuje się wyjątkowymi cechami osobowymi, a inni skłonni są mu zaufać i podporządkować się dobrowolnie. Przywództwo to pewna zdolność, umiejętność lub cecha zjednywania sobie zwolenników, wywierania wpływu, a także tworzenia wizji rozwoju i pobudzania ludzi do działania. Są to działania związane z zadaniami i podtrzymujące trwałość grupy, a ich wykonanie przez przywódcę jest niezbędne do skutecznego funkcjonowania grupy.

Światowe trendy polityki – Podsumowanie:

I oto cała magia przewodzenia i przodowania. Wiesz, umiesz, potrafisz – prowadzisz, kierujesz, wytyczasz. Ale nie zawsze z przodu, nie zawsze w świetle jupiterów. Bywa, że przywódca idzie na samym końcu, doglądając całej grupy i dbając o jej bezpieczeństwo. Przywództwo to misja, to cecha wymagająca zarówno siły, mocy, mądrości, jak i skromności, zrozumienia i dbałości. Ot, taka watacha wilków. Najpierw starzy i słabi, później najsilniejsi, dalej cała reszta, na końcu obstawa. A cały kordon zamyka lider, który z samego końca dogląda wszystkiego. Przyroda w swojej niezmierzonej mądrości podsuwa nam wzorce. A my co na to?

PS. Głównym celem polityki jest to, że nigdy nie może być zachowany pokój – niestety.

________
#Polityka

najnowsze z patriotycznie

Strach Covidian

Strach Covidian

Strach Covidian – rządy państw wykorzystują strach do kontrolowania i manipulowania populacją
Żyjemy bez autorytetów

Żyjemy bez autorytetów

Żyjemy bez autorytetów. Nie tak dawno szanowało się wiedzę, zdolności, umiejętności ba,
Na co nam polityka

Na co nam polityka

Na co nam polityka? Nieustannie doniesienia prasowe na temat polityki budzą spore
Translate »
idź do góry