Najtrudniej poznać samego siebie

Święta roślina życia

Święta roślina życia

w prawdziwie/świadomie/zdrowotnie

Do tematu marihuany powracam często i będę powracał, gdyż moim zdaniem jest to święta roślina życia. Nie dziwi mnie również, że pierwotne kryminalizowanie tej rośliny z powodów rasistowskich, ewaluowało i przeniosło się na sferę systemową. Pocieszające są ostatnio przeprowadzane badania i konkluzje, które wyraźnie nobilitują tę roślinę ze względów zdrowotnych. Acz sądzę, że bierne oczekiwanie na dekryminalizację, może trwać i trwać. Na zdrowiu, dobrym samopoczuciu i szczęściu jednostki się nie zarabia. A ta roślina może róść sobie wszędzie, w każdym domu, w każdym ogrodzie, nawet na ugorze. I o dziwo wzbogaca ten ugór i sprawia, że staje się żyzną glebą. Czy taka roślina może nam szkodzić? Absolutnie!

Święta roślina życiaŚwięta roślina życia:

Kwestia marihuany interesuje mnie osobiście, gdyż prowadziłem życie dosyć wyczynowe, uprawiając sport, turystykę górką, wspinaczkę i taternictwo jaskiniowe. Kilka poważniejszych kontuzji, spapranych przez chirurgów, też nie jest bez znaczenia. Mam też swoje lata, zaś ból wydawać by się mogło jest w coraz lepszej formie i rośnie. Niestety mój organizm jest lekooporny i wszelkie środki przeciwbólowe, poza rujnacją żołądka, nic nie dają. Kiedyś nawet wybudziłem się na stole podczas skomplikowanej i bolesnej operacji oka. Jak się można domyślić wyłem z bólu. Z tych właśnie względów zajmuję się świadomością, ziołolecznictwem i wszelkimi sposobami walki z bólem.

Wracając do tematu, naukowcy z University of New Mexico /USA/ w zeszłym roku znaleźli mocne dowody na to, że konopie indyjskie mogą znacznie złagodzić ból. Amerykańscy naukowcy odkryli, że konopie indyjskie /marihuana/ bardzo skutecznie zmniejszają ból spowodowany różnego rodzaju problemami zdrowotnymi, przy stosunkowo minimalnych negatywnych skutkach ubocznych. Ta negatywność, to na ogół niezrozumienie sposobu działania tej rośliny, czyli natychmiastowe podniesienie świadomości, która jak się okazuje może być dla chorego szokiem. I nie ma zdziwienia gdy głupi widzi wówczas, że jest głupi, niedobry widzi swe działania, a ludzie widzą swe lęki i demony. Można się wystraszyć.

Święta roślina życia – Rozważania:

Stąd tak istotna jest znajomość właściwości tej rośliny i przygotowanie do spożycia. Marihuana podbija to co zastaje, zatem gdy mamy wisielczy nastrój, jesteśmy zdenerwowani, bądź rozgoryczeni światem, wówczas to wszystko w nas wzrasta. Do tej rośliny trzeba mieć przygotowanie teoretyczne i wiedzieć jak z niej korzystać. Między innymi dlatego zacząłem tworzyć nowy blog o tematyce Cannabis Coach, czyli nauczyciela marihuany. To instruktarz w jaki sposób korzystać z tej świętej rośliny i jak ją zrozumieć, a przez korzystanie zrozumieć siebie. Jednak efekt przeciwbólowy i antydepresyjny jest tu najbardziej istotny.

Wśród wyników badania największe reakcje przeciwbólowe odnotowały osoby, które stosowały całe suszone kwiaty konopi lub pąki, a zwłaszcza konopie indyjskie o stosunkowo wysokim poziomie tetrahydrokanabinolu /THC/. Natomiast spopularyzowany ostatnio kannabinoid /CBD/, w oparciu o ogromną bazę danych zawartych w badaniu, wykazał niewielki związek z chwilowymi zmianami natężenia bólu. Oznacza to ni mniej ni więcej, że mamimy się nadzieją, a prawdę mamy przed oczyma. Marihuana i zawarte w niej związki z THC na czele, rewelacyjnie łagodzi ból, działa antydepresyjnie i jest skuteczna przy leczeniu lekoopornych dolegliwości.

Konopie indyjskie mają wiele składników, które mają właściwości przeciwbólowe i antydepresyjne. Są to głównie THC, ale także terpeny i flawonoidy. Wyniki badań niezbicie dowodzą, że używanie konopi indyjskich /marihuana/ jest bezpiecznym i skutecznym lekiem na łagodzenie bólu. Daje to możliwość rozważenia korzyści związanych z wyborem leków przeciwbólowych, a korzystaniem z kwiatów marihuany. Wielu pacjentów z przewlekłym bólem skłania się w kierunku stosowania marihuany, zamiast wyrobów farmaceutycznych. I tu tkwi sedno sprawy, gdyż marihuana może rosnąć wszędzie i za darmo.

Święta roślina życia – Podsumowanie:

Oprócz właściwości przeciwzapalnych, antydepresyjnych i przeciwbólowych, konopie indyjskie aktywują receptory, które są kolokalizowane z receptorami opioidowymi w mózgu. Konopie indyjskie z wysokim poziomem THC powodują poprawę nastroju i wzrost świadomej uwagi. Tym samym odwracając naszą uwagę od nieprzyjemnych wrażeń, które ludzie określają jako ból. W porównaniu z negatywnymi zagrożeniami dla zdrowia związanymi z używaniem leków przeciwbólowych i antydepresyjnych, które powodują śmierć olbrzymiej ilości ludzi na całym świecie, konopie indyjskie są oczywistą wartością dodatnią. Ponadto leki przeciwbólowe i antydepresyjne powodują gorszą jakością życia, izolacje społeczną, niszczą naszą odporność. Konopie indyjskie zaś odwracają każdy z tych potencjalnych skutków, oprócz śmierci.

PS. Jeśli czegoś nie wolno, a bardzo się chce, to można. – August Witti

_________
#Marihuana

najnowsze z prawdziwie

Duchowość kwantowości

Duchowość kwantowości. Odkrycie fizyki kwantowej na nowo zdefiniowało sposób, w jaki postrzegamy
trójkąt dramatyczny

Trójkąt dramatyczny Karpmana

Trójkąt dramatyczny jest dobrze znanym modelem psychologicznym. Sporo ludzi powiela ten odwieczny, choć
Translate »
idź do góry