Najtrudniej poznać samego siebie

Szabrownik, kurwa i złodziej 1

Szabrownik, kurwa i złodziej

w filozoficznie/polsko/prawdziwie

Słowo szabrownik jakiś czas temu zniknęło ze słowników, ale niesłusznie, szabrownik bowiem to przestępca, zajmujący się grabieżą mienia pozostającego bez opieki np. w wyniku klęsk żywiołowych, przewrotów społecznych lub wojen. Ale też szabrownik to wypisz wymaluj polityk rządzących partii, który dla swojej prywaty zagrabia mienie społeczne, które jak się okazuje rozumiane jest jako niczyje. Zajmę się więc fenomenem słów …

szabrownik, kurwa i złodziej oraz wielu innych profesji.

Szabrownik, kurwa i złodziejZbyt często słyszę wymijające stwierdzenie od sędziów, policji, komorników, windykatorów i różnych innych szumowin, “taką mam pracę”. A co szabrownik, kurwa i złodziej, to mają coś innego niż pracę. Przecież oni w ten sposób zarabiają na życie, czyli de facto jest to praca. Dlaczego nie szanujemy szabrownika /polityka/, kurwy i złodzieja, i twierdzimy że ich proceder jest niecny, a z kolei mamy szanować sędziów, policję, komorników, windykatorów, przecież ich proceder też jest niecny, oni karzą i grabią społeczeństwo, cóż że w imieniu prawa, grabież to grabież. Dlaczego mam wybaczać sędziemu, który wydał wyrok ze zwykłego widzi mi się, nie poparty dowodami i opiniami biegłego, dlaczego mam szanować komornika, który kierowany decyzją skorumpowanego, bądź nieudolnego sędziego, chce mnie pozbawić mienia, decyzją złego wyroku. Dlaczego mam szanować policję, która nachodzi mnie w domu i chce siłą wyegzekwować stawiennictwo w źle działającym sądzie.

Skoro mam szanować te psie pomioty i tegoż szabrownika /polityka/, to może będę też szanować kurwę i złodzieja. Przecież oni tylko wykonują swój zawód. Oczywiście to sarkazm, nie namawiam do szanowania szumowin. Każde z nich wybiera samo pracę i każde z nich ponosi odpowiedzialność, zarówno sędzia, policjant, komornik, windykator, jak i pani z UKS i PIP, podobnież jak pracownik banku, czy każdy który chce wymusić na nas jakąkolwiek płatność czy decyzję. Szabrownik, kurwa i złodziej sami wybrali profesji i ponoszą za to odpowiedzialność, dlaczegóż by inni nie mieli ponosić odpowiedzialności. Profesja to profesja, ale podejmowane działania i kroki to już coś innego. Nikt nie zwalnia nas z odpowiedzialności za bezprawie, przemoc, nacisk i wyzysk społeczny, dlatego nie szanuję tych profesji, które mają za zadanie kontrolować, a tym bardziej restrykcyjnie nadzorować społeczeństwo. Dla mnie każdy przedstawiciel systemu, to dziwka, ten sam syf i powinien być w ten sam sposób postrzegany co szabrownik, kurwa i złodziej.

PS. Rzeczpospolita to wielki burdel, konstytucja to prostytutka, a posłowie to kurwy! – Józef Piłsudski

_____________
#NiecnyProceder

ostatnie z filozoficznie

bez autorytetów

Żyjemy bez autorytetów

Żyjemy bez autorytetów, ale nie tak dawno szanowało się wiedzę, zdolności, umiejętności
Ziemski bąbel

Ziemski bąbel

Wyobraź sobie ziemski bąbel, taka mała piłeczka ziemia, która zawieszona jest w
Co z oczu to z serca

Co z oczu to z serca

Z serca wam mówię, na tej nowej drodze świadomego rozwoju, przede wszystkim
Translate »
idź do góry