Najtrudniej poznać samego siebie

sześć poziomów świadomości

Sześć poziomów świadomości

w oświecenie/kwantowo/prawdziwie

Świadomość rozumiemy jako stan podwyższonej świadomości, postrzegania, odbioru tzw. rzeczywistości, w którym mamy głębsze rozumienie natury rzeczywistości, jaźni i różnych duchowych aspektów życia. W tej osobistej ewolucji i rozwoju psychicznym, którą każdy przechodzi sam, możemy wyszczególnić pewne etapy. Gdy je przejdziesz, dokonasz znacznych postępów w kierunku pełnej samorealizacji i ostatecznie oświecenia.

Twoje życie jest podróżą od nieświadomości do wyższej świadomości.

Sześć poziomów świadomości:


sześć poziomów świadomości1. Życie przydarza się tobie.
2. Życie dzieje się przez ciebie.
3. Życie dzieje się w tobie.
4. Życie dzieje się dla ciebie.
5. Życie dzieje się przez ciebie.
6. Życie to ty.

Ad 1. Życie przydarza się tobie.

Każdy czuje na początku to samo, że życie dzieje się wraz z nim. Wydarza się po prostu. Życie to ogrom, nigdy nie wiesz, co się wydarzy. Niesie ze sobą radości i smutki. Szczęśliwe chwile, ale też choroby, odrzucenia, starość, a z czasem śmierć.

Nie dziwne jest zatem, że będąc nieświadomym, czujesz się ofiarą życia. Jesteś uwięziony w swojej głowie, skołowany przez ego, które opiera się prawdzie, broni własnego zdania i wszystko potrafi wyjaśnić, wręcz obalić. Ego nie chce świadomości. Woli swobodę zachowań i to co zna.

Ad 2. Życie dzieje się przez ciebie.

Kolejnym etapem jest dojście do przekonania, że życie dzieje się z tobą i przez ciebie. Nie jesteś już ofiarą życia. Zaczynasz wierzyć, że możesz to życie kontrolować. Na tym etapie powstają religie, które próbują kontrolować masy. A ludzie próbują kontrolować innych ludzi.

Kontrola wynika z poglądu, że mamy nadzieję na stanie się tym, czym według nas powinniśmy być. Człowiek uwięziony w tym etapie wyznacza sobie cele i czuje się zawstydzony, gdy ich nie osiąga. Ale tu pojawia się intencja i zamiar, które przydadzą się potem.

W tej fazie rozwoju człowiek myśli, że wszystko, co musi zrobić, to myśleć pozytywnie, aby sprawić to co chce. To tak jakby kropla w oceanie wierzyła, że może kontrolować cały ocean. Nie widzimy rzeczy takimi, jakie są. Widzimy je takimi, jakimi my jesteśmy.

Ad 3. Życie dzieje się w tobie.

Dostrzegasz, że życie jest czymś, czego należy wysłuchać. Każda choroba niesie informację czym należy się zająć, każda przeszkoda to motywacja do działania. W tym miejscu zaczynasz ewoluować w wyższą fazę świadomości, gdzie życie dzieje się w tobie.

Teraz doświadczasz życia poprzez myśli, przestajesz doświadczać go takim, jakim jest. Dostrzegasz, że cierpienie nie pochodzi z doświadczeń twojego życia. Pochodzi z opowieści o tym, co się dzieje. Pochodzi z twojego wnętrza. Wówczas stajesz się mniej zainteresowany byciem ofiarą swojego życia. Dostrzegasz, że uzdrowienie, przychodzi, kiedy zwracasz ku niemu swoją uwagę.

Ad 4. Życie dzieje się dla ciebie.

Na tym etapie dostrzegasz, że twoje życie jest dla ciebie. I nie jest przypadkową serią wydarzeń. Natomiast stawia cię dokładnie tam, gdzie być powinieneś i potrzebujesz tego. To lekcje, z których musisz wyciągnąć wniosek, by ruszyć dalej.

Bez względu na to, co dzieje się w twoim życiu, w końcu zrozumiesz, że życie wie, co robi. Niesie ono strumień bólu, straty i śmierć. Lecz opieranie się temu bólowi życia zamienia je w cierpienie. To cierpienie, które pochodzi z oporu, jest znacznie większe niż bezpośrednie doświadczanie bólu.

Ad 5. Życie dzieje się przez ciebie.

Tu docierasz do konkluzji, że życie jest godne zaufania i wie, co robi. W konsekwencji tego doświadczasz głębokiej wdzięczności za absolutnie wszystko co się przydarza. Dostrzegasz jednak, że życie zależy od kreatywności świata.

Widzisz, że wszystko, co ci się przydarzyło, nawet ból, jest częścią podróży w głąb życia. A wówczas osadzasz się w tu i teraz. Od tego momentu zaczyna się przygoda. Wreszcie odnajdujesz swoją drogę i zaczynasz wiedzieć kim jesteś.

Ad 6. Życie to ty.

Nie jesteś już oddzielną od świata istotą. Wracasz do twórczego przepływu życia, rozumiejąc, że wszystko jest tobą. Jesteś życiem! Nie żyjesz we wszechświecie. Jesteś wszechświatem, nieodłączną jego częścią. Nie jesteś już osobą, ale punktem, w którym wszechświat staje się świadomy siebie. Nie jesteś już we wszechświecie. Jesteś wszechświatem, nieodłączną częścią tego świata.

Większość z nas jest tak pochłonięta naszym wewnętrznym gawędziarzem /ego/, że zamykamy się w ciasnych ramach. Nie widzimy, co się w około dzieje! Nie umiemy rozpoznać szczęścia, ani też miłości. Aby otworzyć swoją świadomość od ciasnego i małego świata swojego gawędziarza do bardziej przestronnej perspektywy, powinieneś przeprowadzić eksplorację na dużą skalę.

Wszędzie tam gdzie jest opór są ciekawe doświadczenia zmieniające życie. Każde zamknięte wewnętrzne drzwi niosą rozwój i przygodę. I na dodatek cała ta twoja radość, jasność i żywotność życia, o jakich zawsze marzyłeś, zawsze były i są z tobą, właśnie tu, teraz. Po prostu tego nie widziałeś, gdyż twoje ego pochłaniało całą twoją uwagę.

PS. Nie wierz myślom, bo nie są twoje. Wierz sercu i świadomości, bo one są połączone ze wszystkim.

najnowsze z oświecenie

7 rodzajów mądrości

7 rodzajów mądrości

7 rodzajów mądrości – każdy z nas posiada własną mądrość i inteligencję.
Kto nas kontroluje

Kto nas kontroluje?

Kto nas kontroluje? Rozwój świadomości zaczyna się od tematu kontroli i w
Świat nas uczy pokory

Świat nas uczy pokory

Świat nas uczy pokory – podobnież czas nas uczy pogody. Aby wzrosnąć
Translate »
idź do góry