Szybki jak błysk ciupagi

Szybki jak błysk ciupagi

w internetowo/polsko/pomysłowo

Szybki jak błysk ciupagi. Zespół fizyków z Polski /Białystok/ i Holandii pokonał dotychczasową barierę szybkości i wydajności zapisu informacji na dyskach komputerowych. Od teraz dane na dyskach będziemy zapisywać tysiąc razy szybciej i energooszczędniej. Zapis nosi nazwę “ultraszybki zapis fotomagnetyczny” i naprawdę szybki.

Szybki jak błysk ciupagi

Szybki jak błysk ciupagi

To znakomite info dla grafików, zwłaszcza tych 3D, którym renderowanie zajmowało masę czasu, a teraz zajmie kilka sekund. To znakomite info również dla internetu i serwerowni, a także wszelkich baz danych, które nieustannie borykają się z brakiem miejsca, zużyciem prądu i szybkością zapisu. W końcu i dla nas, zwykłych użytkowników, będzie to nie lada gratka, bo pozbędziemy się wszelkich wolnych rozruchów komputerów, długiego czasu zapisu w przypadku dużych plików graficznych, no i wydłużymy znacznie czas pracy laptonia na samej baterii.

Szybki jak błysk ciupagi – Podsumowanie

Nowa metoda zapisu informacji sprawia, że temperatura nośnika wzrasta o 1oC, w związku z tym zupełnie odpada potrzeba chłodzenia. Ponadto do zapisu na nośniku /granat itrowo-żelazowy domieszkowany jonami kobaltu, YIG:Co/, wystarczy jeden impuls lasera i jest to proces odwracalny i wielokrotny. Zużycie energii jest 10 000 razy mniejsze niż przy najnowszej technologii dysków STT-MRAM, a miliard razy mniejsze niż przy obecnych dyskach twardych, tych które znamy. Nowe urządzenia mogą pojawić się na rynku w ciągu 10 lat.

PS. Kurcze jak długo, za długo panowie.

___________
#Komputery